mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:36:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Psi terapevti in pomočniki (Moderator: Agnes)  |  Tema: Pet terapije
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pet terapije  (Prebrano 28426 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #15 : ponedeljek, 25.09.2006 : 17:56:21 »

Mislim, da je najbolj pomemben sam karakter psa, manj pasma. Pred tečajem moraš itak opraviti preizkus (če se ne motim, si za letošnjo skupino prepozna) Letos so npr. živahnejše pse dali v mlajšo skupino, da še nekoliko "odrastejo". Za več informacij kontaktiraj punce iz Ambasadorjev nasmeha (email: info@ambasadorji.org).
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #16 : ponedeljek, 25.09.2006 : 19:13:16 »

majchi, avstralce v tujini ze uporabljajo za pet terapijo. Samo pri izbiri mladicka moras bit pozorna, da izberes takega s primernim karakterjem (dober vzreditelj ti bo sigurno znal svetovat okrog tega).
Lastnica enega slovenskega avstralca, ki bi bil odlicen za pet terapijo, je nekaj govorila, da ga bo solala pri Amabasadorjih - upam, da ga bo res Cheesy Preizkus sta ze uspesno opravila...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #17 : ponedeljek, 25.09.2006 : 19:39:59 »

Pa tudi nekaj mladičkov avstralčkov je namenjeno tej "zaposlitvi".
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #18 : ponedeljek, 25.09.2006 : 20:30:49 »

u super.sej mogoče bo do takrat ko bi se bolj resno podala v "te vode" možno tudi v sloveniji opravljanje tečaja.zdej sem komaj tretji letnik gimnazije,ampak sm lih razmišljala malo za naprej.veseli me delo z otroci in z živalmi,tako da bi to mogoče lahko združla...zelo mi je všeč karakter in zunanjost avstralskih ovčarjev,tako da mogoče nekje v prihodnosti bi pa le imela enega predstavnika-med drugim tudi za pet terapijo.se je treba pozanimat  Grin
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #19 : ponedeljek, 25.09.2006 : 21:12:06 »

sej mogoče bo do takrat ko bi se bolj resno podala v "te vode" možno tudi v sloveniji opravljanje tečaja.
em, saj je možno - od letos... klik
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #20 : ponedeljek, 25.09.2006 : 21:30:13 »

Letos sta v Sloveniji delala preizkus dva avstralca. Preizkus je pa kar zahteven. Pes ne sme biti plašen, zato boš morala izbrati primernega mladička za pet terapije.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #21 : torek, 26.09.2006 : 08:04:19 »

plašnega avstralca je skoraj nemogoče dobit. Je pa veliko previdnih, ampak izjemno radovednih. To je treba ločit.
Tudi takšen, ki mogoče zgleda plašen, ko ugotovi, kaj hočete od njega bo to z veseljem naredu pa čeprav je dve sekundi prej odskočil 2 metra.
Sej ko je krava psa hotela spodit, se je proti njemu zalaufala in je odskok nekaj čisto normalnega, kar pa ne pomeni, da se krave boji  Roll Eyes
Ima značajske posebnosti, ki jih je lahko obrniti v svojo korist.
Je pa vsekakor lažje če se izbere psa, ki je nor na ljudi. Eni so namreč čisto veseli, ko kakega vidijo, eni pa malo sumljivo gledajo...
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #22 : torek, 26.09.2006 : 08:58:02 »

Na splošno sem mislila, da pes ne sme biti plašen. Na preizkusu je bila ena vaja, ko pes sedi v krogu z vodnikom, okoli pa stojijo ljudje v krogu in se potem začnejo približevati psu in vodniku in se z rokami sstegujejo proti psu. Pes mora pa mirno sedeti v krogu, brez laježa itd. Potem drugič mu vžejo lonec na tla, da započi in spet se ne smejo ustrašiti. Pes, ki se boji ljudi ne bi naredil testa. Res ni vsak pes primeren.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #23 : torek, 26.09.2006 : 09:34:53 »

Koliko mocno pa poci ta lonec Huh Pes lahko trzne, ali se mora prav delat, da ni nic Huh
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #24 : torek, 26.09.2006 : 10:12:02 »

Sandra mi je razlagala, da ful močno. Ona se ga je ustrašila Mike pa ne Wink. Pes ne sme trzniti.
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #25 : torek, 26.09.2006 : 11:15:14 »

Sandra mi je razlagala, da ful močno. Ona se ga je ustrašila Mike pa ne Wink. Pes ne sme trzniti.
Hja, sicer sem že malo pozabila, kako je potekal preizkus, ampak… če bi to držalo, moja psica ne bi imela možnosti, da opravi preizkus (ni najbolj pogumne sorte) – a ga je. Mislim, da se bolj gleda, kako pes reagira v strahu.

Btw: je bila prijateljica na preizkusu septembra? Smiley Ker se junija ne spomnim nobenega avstralca…
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #26 : torek, 26.09.2006 : 11:24:49 »

Kje pa so ti preizkusi pri nas? In čigav mail je zgoraj.. ambasadorji.org?
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #27 : torek, 26.09.2006 : 11:32:08 »

ambasadorji nasmeha Smiley
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #28 : torek, 26.09.2006 : 12:33:37 »

ej super hvala za informacijo...
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #29 : torek, 26.09.2006 : 14:38:23 »

Hja, sicer sem že malo pozabila, kako je potekal preizkus, ampak… če bi to držalo, moja psica ne bi imela možnosti, da opravi preizkus (ni najbolj pogumne sorte) – a ga je. Mislim, da se bolj gleda, kako pes reagira v strahu.

Btw: je bila prijateljica na preizkusu septembra? Smiley Ker se junija ne spomnim nobenega avstralca…
Septembra je bila in sta bila sprejeta. Saj bo sama kaj več razložila.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Psi terapevti in pomočniki (Moderator: Agnes)  |  Tema: Pet terapije
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines