mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:57:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Psi terapevti in pomočniki (Moderator: Agnes)  |  Tema: Pet terapije
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pet terapije  (Prebrano 28494 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #45 : četrtek, 30.10.2008 : 14:31:58 »

Sem upala na kakšen stavek več, kar se obrazložitve tiče, mogoče bi še komu prav prišlo ali pa samo zanimalo Wink
Logiran

ZAKAJA
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #46 : četrtek, 30.10.2008 : 15:09:29 »

Sem upala na kakšen stavek več, kar se obrazložitve tiče, mogoče bi še komu prav prišlo ali pa samo zanimalo Wink
poglejte  na mail, LP
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #47 : četrtek, 30.10.2008 : 15:43:18 »

ZAKAJA, saj vem, da je cas zlato in nam ga vsem silno primanjkuje, vendar bi vseeno prosila, da so zadeve razlozene tukaj in ne da se vabi drugam.

Pa hvala ze v naprej za informacije.
Logiran

zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #48 : četrtek, 30.10.2008 : 16:22:42 »

Skogkatt a ti je mail poslala?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #49 : četrtek, 30.10.2008 : 16:25:07 »

Ja, najbolje bi bilo, da bi ga zakaja kar objavila.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #50 : četrtek, 30.10.2008 : 16:25:47 »

Jaz tak nisem potencialni kandidat za včlanitev, zanima me pa vseeno Wink
Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #51 : sobota, 01.11.2008 : 22:08:05 »

Jaz bi bila tudi vesela kakšne podrobnejše obrazložitve Smiley.
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #52 : torek, 11.11.2008 : 10:40:39 »

Ojla,

Midve z mojo mlajšo psičko Calli sva se tudi izšolali za terapevtski par pri Ambasadorjih nasmeha po metodi T.A.T. Na izpitu so bili avstrijski sodniki. Žal je bil tečaj organiziran jeseni 2006 do spomladi 2007 edini v Sloveniji doslej, ker je samo Petra Štrus izšolana inštruktorica, upam pa da bodo tečaji še kdaj organizirani.
Mislim da je bolj kot sama pasma pomemben značaj psa.
Kako je izgledal praktični del izpita pa si lahko pogledate tukaj:
http://www.youtube.com/watch?v=nKdN-1p4tGI

Vsi ki vas zanima pet terapija se lahko udeležite seminarja o terapiji s pomočjo psov, ki bo v Mariboru 22. in 23. 11.2008. Več info na: http://www.ambasadorji.org/documents/Vabilo.pdf

V sklopu tega bo organiziran tudi intenzivni tečaj za aktivnosti s pomočjo psov.
Razdeljen bo na dva dela in sicer 1. del bo v nedeljo 23.11., 2. del pa v soboto, 6.12.2008 na poligonu v Ljubljani.

Lp,
Nati
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #53 : sreda, 26.11.2008 : 15:09:53 »

Nati, a lahko vprašam če sta še aktivni in kje? Izvajata redne obiske in kako vama gre?

Btw. Kakor sem zasledila je bil zgornje omenjen tečaj prestavljen na spomlad 2009 Wink
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #54 : četrtek, 27.11.2008 : 00:11:03 »

Midva z Maikom sva sedaj aktivna že nekaj časa med ljudmi s poškodbami možganov...
izkušnje so več kot pozitivne, mali se ne boji bergelj in vozičkov, se je že zgodilo, da se je peljal v naročju nekumu v vozičku ipd...
Izkušnje so vsekakor pozitivne, zadovoljna sva tako jaz kot tudi kuža, ''problem'' pa je, ker je kuža premlad...
Sedaj čakava, da izpolni določeno starost, da se mogoče celo prijaviva za kompetence terapevtskega psa Cheesy
Moje skromno mnenje je le, da je mali kljub vsem hudem kar je očitno doživel zelo primeren Wink
Prijazen, vesel, navdušen, zaupljiv... Wink
Upam, da nama bo uspelo Smiley
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #55 : ponedeljek, 01.12.2008 : 19:27:38 »

poglejte  na mail, LP
a mi ne moremo izvedet kaj več?
že nekaj časa se trudim izvedet kaj pes potrebuje za izpit (torej lastnosti psa oz. naloge)...
pa še nisem izvedela željenega.
Za predpripravo psa na izpit sploh ne bi bilo slabo poznati vsaj osnovnih informacij. Je potem manj težav, več možnosti za uspeh in predvsem vednost v katero smer greš pri socializaciji.
So res takšne skrivnosti?!
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #56 : torek, 02.12.2008 : 09:50:38 »

Ah, Teja, meni je to tudi nerazumljivo. Še najmanj bi ravno v tem "poslu" pričakovala skrivalnice in meglene odgovore.

Kakorkoli, sem zelo vesela, da sta se z Maikom podala v te vode, še bolj pa, da so vam vrata inštitucije odprta Smiley Koliko je Maik star? Če ti gre nemščina kolikor toliko, bi ti za odgovore na tvoja vprašanja priporočala kar stran organizacije Tiere als Therapie, drugače ti bom pa jaz poskusila pomagati, če bom lahko. Sem pa kar nekaj že napisala kakšno stran nazaj Wink
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #57 : torek, 02.12.2008 : 11:58:42 »

filmček od NATI mi noče odpret Sad
skogkatt, Maik je star nekje 16 mesecev, zaenkrat še premlad.
ne vem pa ali mora imeti prav BBH izpit ali bi bil A dovolj Roll Eyes
Ubistvu me to interesira tudi za Oxo, ker je zelo mirnega karakterja, samo ne vem kaj so še tiste ostale karakteristike, ki bi jih morala imet?
ali mora prenašat objemanje npr? in takšne stvari me zanimajo...
Malega že vseskozi ''učim'' obnašanja, ki se meni zdi primerno za psa terapevta. Vendar so to le moja predvidevanja Tongue
aja, tečaji so  obvezni? saj vem da verjetno sprašujem neumnosti, ampak sem letos časovno čisto čisto preč Cry

hvala
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #58 : torek, 02.12.2008 : 12:34:21 »

Meni filmček od Nati BP odpira, poskusi še!
Na filmčku vidiš nekaj sestavnih delov izpita za psa terapevta, seznam teh je kar obsežen. Za šolanje po programu TAT je BBh obvezen, poslušnost psa in socializacija v urbanem okolju je obvezna. Ker je šolanje specifično, bi bilo zamudno še te elemente osvojiti, tako da mora biti že neka osnova nareta. Minimalna starost psa je 18 mesecev, vse kar je mlajše spada v rang "pripravnikov", če se lahko tako izrazim, na izpit lahko gredo šele po 18. mesecih Wink

Pes mora prenašati brez umikanja ali znakov strahu/stresa/ agresije (posebej pod nobenim pogojem agresije!):
*Stik s tujim človekom - zraven spada: božanje po vseh delih telesa (ušesa, gobec, zobe, tace, spolovila, rep, rit,...) krtačenje, dvigovanje, hranjenje, spuščanje hrane- brez izmikanja recimo v položaju sedi. Ravnodušnost ob nenavadnih gibih, zvokih, hrupnem pozdravljanju gruče ljudi/otrok, ravnodušnost v gneči, ob prestopanju psa,...
*Stik s tujimi psi oz. živali: Ravnodušnost ne glede na spol, okolje, vrste in število psov/živali. Brez vsakršnih znakov agresije, recimo ljubosumje pri hranjenju tujega psa pred tvojim, spor zaradi igrače, sproščena igra s tujimi psi, lovski nagon, itn...
*Stik s tujimi predmeti/ soočenje z nenavadnimi situacijami - voziček, bergle, glasen pok/tresk, bolnišnične aparature, dvigalo, stopnice, spolzka tla, plapolajoče zavese,... še in še
*Poslušnost: Odpoklic iz igre s psi, odpoklic od igrače/ igre z drugim človekom, odpoklic od hrane/hranjenja drugega človeka, čakanje vodnika v drugem prostoru brez ločitvene stiske,ter seveda osnovna poslušnost,...

Hm, upam, da nisem česa bistvenega pozabila, ampak načeloma je to pač opis idealnega psa terapevta.

Če so tečaji obvezni? Hja zakonsko zaenkrat ne. Kolikor vem je Petra Štrus s svojim psom Galom prva TAT licenzirana vodnica psa terapevta v Slo, ostali navajajo sicer šolanja v tujini a marsikaj ni razjasnjeno kar se tiče pojma "pes terapevt" in se vsekakor razlikuje od navadnega šolanja. Nevarnost, da bi en samcat incidentni obisk "psa terapevta" (recimo s posledico ugriza) uničil vso trdno pionirsko delona tem področju, je vedno prisotna in to bi bilo res škoda. Zato se je treba zavedati te odgovornosti, predvsem samokritično oceniti in poznati svojega psa.
Marsikdo vidi svojega psa izključno skozi rožnata očala in tako popači realno stanje, namesto da si priznava napakice in jih odpravi, če je le-to možno.

Uf, sem se razpisala, ampak res se mi zdi škoda, da se z informacijami tako špara Undecided Kot da je to nekaj ne vem kaj, kakšna skrivnostna formula. V dobro prihodnosti pet terapije se mi zdi, da je treba takšne info deliti.
Logiran

zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #59 : torek, 02.12.2008 : 12:48:32 »

Hvala ti za tole Skogkatt! Kiss Mi je marsikaj bolj jasno! Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Psi terapevti in pomočniki (Moderator: Agnes)  |  Tema: Pet terapije
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines