mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 13:21:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Psi terapevti in pomočniki (Moderator: Agnes)  |  Tema: Pet terapije
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pet terapije  (Prebrano 28493 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #60 : torek, 02.12.2008 : 16:05:13 »

o, hvala, skogkatt.
sem pa ravno po mailu prejela odgovor, da je to možno delat (tečaj) le z enim psom naenkrat. zakaj?
zakaj ni možno npr. z dvema?
vem kaj to pomeni, saj sem z devma isti dan opravljala BBH in niti najmanj ni enostavno, pa vseeno.

ok, tečaj zakonsko ni obvezen (tako kot grem lahko npr. na BBH brez da bi obiskovala tečaj!), ampak zakaj forsirajo tečaj?!
Če pes ne bo primeren ga lahko brez slabe vesti ''vržejo'', kajne. zato tega ne razumem Huh
jasno je, da je veliko lažje, če si predhodno na tečaju, če izmenjuješ izkušnje, se učiš od repa do glave... ampak kaj če ne moreš na tečaj in bi vseeno polagal izpit?! Tongue
sem tečna, vem Sad
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #61 : torek, 02.12.2008 : 16:19:56 »

Hm, ne vem. Ne vem, koliko bi tudi vztrajali pri tem pogojem, če bi videli psa delati. Mislim, da pa iz druge strani ni težko it pač na en BBH izpit, če pes itak obvlada. Za šolanje z dvema psoma hkrati v tečaju nimam izkušnje niti nisem spraševala. Lahko pa, če želiš.

Zakaj je tečaj obvezen za izpit? Sama sem imela povsem drugačno predstavo o tem "tečaju" katerega obiskujem, saj niti ni tečaj kot klasični tečaj. V bistvu si na vsakem praktičnem delu natančno opazovan, ocenjen in lahko nadaljuješ v naslednji del le ob opravljenem predhodnem. Kar ne pomeni, da ne smeš delati napak, ampak ti jasno povedo, da ne biti užaljen, če ne boš mogel it naprej, če tako ocenijo. Kar v naši skupini nisem doživela, sta pa dve same od sebe "odskočile" po prvem delu, ne vem zakaj. Verjetno delujejo po načelu, da enkratni preizkus psa ni najbolj verodostojen, saj ga tako spoznavajo ob večkratnih srečanjih. Tudi po izpitu nisi kar profesionalni vodnik profesionalnega psa terapevta, pač pa sodeluješ pri 5 skupnih obiskih ustanov kot asistent, kjer si prav tako ocenjen. Namen vsega je tudi, da najdeš pravo smer okupacije tako za psa, kot zase. En pes je bolj za delo z otroki, drugi pa s starejšimi.

A lahko vprašam, kje si se do sedaj že pozanimala?
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #62 : sreda, 03.12.2008 : 01:08:51 »

A lahko vprašam, kje si se do sedaj že pozanimala?
ambasadorji Wink
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #63 : četrtek, 04.12.2008 : 21:32:10 »

Z Maikom sva danes preživela krasno popoldne Cheesy Smiley
sem pa nadvse vesela, da ga že vseskozi navajam jemanja piškota (pasjega) iz mojih ust, ker se je zgodilo, da mu je oseba, ki je na pse nora dala priboljšek kar iz svojih ust Shocked Grin Tega nisem vajena, ponavadi vsi dajo priboljšek iz roke, bolj boječi pa ga vržejo psu na tla Roll Eyes
Mali je pomagal pospravljat (itak Wink ), potem pa se je čohal, kazal željo, da bi se peljal na vozičku Wink in se igral z ostalimi z rokavičko, pridno dirjal ponjo in jo prinašal nazaj... Smiley
Moram priznat, da oba uživava sto na uro, sva zadovoljna in vesela ob takšnem ''delu'' in da se vsakič naučiva kaj novega in poučnega Wink

skogkatt, mogoče veš če npr. ob močnem hrupu pes lahko trzne ali pa se ustraši, vendar brez znakov agresije?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #64 : četrtek, 04.12.2008 : 21:45:13 »

Ja, seveda lahko pogleda proti hrupu, sploh ni problema! Smiley Ni treba, da sedi kot pribit (to je/bi bil samo ideal), je čist normalno, da trzne. Kot si že sama rekla, je pomembno, da ni agresiven iz strahu Wink

Sem vesela, da se imata tako fajn Cheesy  Hi hi, boš vidla koliko nepričakovanih situacij še bosta doživela, sem prepričana, da vaju vseeno ne more nič iz tira spraviti Smiley Lepo se imejta še naprej, upam, da se kdaj srečamo!

LP
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #65 : torek, 09.12.2008 : 18:34:16 »

Nekaj današnjih utrinkov Smiley


Logiran

Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #66 : torek, 09.12.2008 : 21:29:56 »

Lepi ste za znoret! Cheesy
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #67 : torek, 09.12.2008 : 22:09:48 »

ja, res ste lepi Cheesy
včeraj sva z Maikom na treningu poizkusila z vajo odpoklic od hrane Wink
lp
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #68 : sreda, 10.12.2008 : 01:02:35 »

Čudoviti ste!
Teja, vam uspe odpoklic od hrane v prvem poskusu? Meni ne Smiley Sicer pa ga niti nisem to posebej učila.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #69 : sreda, 10.12.2008 : 16:48:01 »

hja, včeraj sva z malim to prvič delala. je šlo kar ok.
ali je pogoj, da psa 1dx pokličeš in mora prit? Roll Eyes
tudi jaz nisem tega nikoli učila, tako da ne vem kako bi to z Oxo uspelo Tongue
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #70 : sreda, 10.12.2008 : 16:50:54 »

Ah ne, saj ne padeš, če ne rata  prvič Wink Se pa točke odbijejo, ne vem pa kako točno poteka točkovanje Wink
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #71 : sreda, 10.12.2008 : 18:47:42 »

skogkatt, ali je kje na netu pravilnik za izpit terapevtskega psa? pa tudi če ni v slovenščini Roll Eyes

Danes sva bila spet na obisku, jim je žogice prinašal ipd...
Vajen vozičkov in ostalih  ''čudnih naprav'' Wink
ampak se mi zdi neumno, da ne vem natančne strukture izpita Wink ker potem niti nimam orientacijskih točk, tako da vse potem delam kar tako, kakor mi pride na pamet Tongue
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #72 : sreda, 10.12.2008 : 19:16:14 »

ni žal  Undecided vsaj ne, da bi vedela Wink

kaj več ti bom mogoče vedela povedati konec januarja Smiley
Logiran

tisa^^
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #73 : nedelja, 18.01.2009 : 17:36:36 »

lahko vprašam, če je možno da psi začutijo razne napade...npr. epileptične...mislim jaz sem epileptik in nazadnje ko je bla Tisa z meno je pravzaprav ona šla po pomoč...če se pa spominjam njenega obnašanja pred napadom, se (sicer medlo) spominjam da je mala prav znorela...mislim prav fajn bi blo da bi mi lahko ona nekak nakazala kdaj me čaka kaj pobobnega...
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #74 : torek, 20.01.2009 : 10:18:28 »

Osebno sem mnenja, da ja Smiley če je znanstveno dokazano/dokazljivo bi morali strokovnjaki presodit Wink sem prepričana, da nekaj čutijo, saj imajo kakšen čut bolj razvit oz. opazijo znake bolje. Podobno kot napovedovanje neviht in podobno, se najdejo med psi marsikateri talenti, le možnost jim je treba dati. Nekateri celo zavohajo in nakažejo na rakavo obolenje pod kožo Cool

Btw.: Dne 17.01. je bil izpit za psa terapevta v Avstriji pri Tiere als Therapie, na katerega smo se pripravljali vse od jeseni in ta dan tudi uspešno opravili Smiley



Sem zelo ponosna na Kalo in Maja!
Logiran

Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Psi terapevti in pomočniki (Moderator: Agnes)  |  Tema: Pet terapije
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines