mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:47:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: pes naenkrat ne slisi
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: pes naenkrat ne slisi  (Prebrano 19168 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
matjaz505
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 26.06.2014 : 12:13:56 »

stara je 1,5 let, imamo jo od zacetka
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #16 : četrtek, 26.06.2014 : 13:32:23 »

Držim pesti, da postavijo diagnozo in da se da psički pomagati.  Kiss
Logiran
matjaz505
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #17 : sobota, 05.07.2014 : 18:43:27 »

pozdravljeni,

pregledali smo kri, vse bp, naredili ct glave, vse ok, perfektno, naredili so test sluha - psicka ne slisi cisto nic. veterinarka ne ve od cesa se je to zgodilo, dejstvo pa je, da psicka ne slisi vec in nikoli vec ne bo slisala. nic... cisto nic Sad(((( zalostni smo ampak kaj naj, se vedno bo nas clan druzine in potrudili se bomo, da ji bo lepo.

me pa malo zalosti, da se ne da ugotoviti kako lahko do tega pride.

hvala za spodbudne besede vsem!
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #18 : sobota, 05.07.2014 : 19:06:09 »

V bistvu, glede na to, kaj bi lahko bilo, so novice kar ok - seveda bi bilo pa bolje, da do tega ni prišlo.
Ampak zdaj je, kar je, s psičko boste našli pravi način komunikacije, brez skrbi.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #19 : sobota, 05.07.2014 : 20:09:45 »

kaj pravi pa vzreditelj?? kje ste pa delali pregled sluha in CT??
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #20 : sobota, 05.07.2014 : 22:16:27 »

Ja kaj pa naj reče vzreditelj, če pes ogluši pri letu in pol? Razen da skuša potolažit lastnika? Ler dedno gluhi so gluhi od rojstva.
Sicer pa bi bila sama takega izvida vesela. Nenadna gluhost ali slepota pri mladem psu namreč pogosto pomeni tumor ali kap.
Z gluhim psom je mogoče narediti zelo veliko. Ne samo telesni signali namest besednih povelij, lahko se oporabi svetlobo kot kliker, vibrirajoče ovratnice za komunikacijo s spuščenim psom. Gluhi psi zaznajo (ali se naučijo zaznati) vibracije od hoje, zaznajo če z nogo udarimo ob tla, vendar je to moč uporabiti kot komunikacijo samo, če se pes ne boji (večin gluhih psov se močnih zvokov, ki jih zaznajo kot vibracije boli)
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #21 : sobota, 05.07.2014 : 22:58:00 »


glej če je tebi vseeno za tvojo vzrejo meni za mojo ni. in mi tak podatek pomeni OGROMNO.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #22 : nedelja, 06.07.2014 : 07:42:43 »

zame je tak podatek sicer zanimiv, tako kot so zame zanimivi uspehi ali neuspehi mojih mladičev ali podatek, od česa je kateri poginil (glede na to, da zadnji vstopajo v svoje 14 leto). Ni pa tak podatek pomemben za vzrejo samo, razen če bi se pojavilo več mladičev s podobnimi težavami in bi se znašla na sledi povsem nove in doslej neznane dedne bolezni.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #23 : nedelja, 06.07.2014 : 19:57:32 »

Kaj, ko bi najprej razjasnili, ce psicka sploh ima rodovnik? Kajti, ce ga nima, potem so vsa vprasanja o tem, kaj je rekel vzreditelj zaman.

Sicer pa - seveda ni lusno, da vam je psicka oglusela kar tako cez noc. Ne vem, kje ste bili pri veterinarju, morda bi se splacalo iti se po drugo mnenje kam drugam.

Sama sem delala s starejso psico, ki je starostno oglusela. Sama od sebe je postala bolj pozorna name, se obracala proti meni, ce je bila spredaj in gledala, kaksne vidne signale sem ji posiljala. Seveda nama je bilo,lazje, ker je psica oglusela, ko,je bila ze vzgojena in izsolana, torej je tako ali tako ze poznala tudi vidne ukaze in je zelela sodelovati z mano. Ce ste v tem letu in pol kaj delali na vzgoji in socializaciji psicke, potem vam bo sedaj lazje, drugace se boste morali pa malce bolj potruditi, morda stopiti do kaksnega strokovnjaka, ki je kdaj ze imel v svoji pasji soli gluhega psa in vam bo on/a pomagal najti pravi nacin za prijetno sobivanje s psicko.

Predvsem se pa ne prevec sekirati. Gluhost je seveda zoprna, ni pa to nepremostljiva ovira, zlasti pa ne bo zivljenje psicke zaradi tega nic manj kvalitetno in dolgo.

Srecno!
Logiran
matjaz505
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 06.07.2014 : 21:14:31 »

psicka ima rodovnik, pravkar smo pisali lastnici od "mame" in javim ko odgovori. CT in vse preglede smo opravili v Topolsici, Veterina TOPLICA (g. MATKO), baje je zelo dober in znan. sicer se sam na pse ne spoznam, bi pa bil zelo vesel, ce bi vsaj obstajala moznost da psicka spet slisi. kolikor so nam povedali, se to ne bo zgodilo. ne sekiramo se, samo ni pa fajn, psicka veliko vec spi kot prej in ni tako aktivna - seveda, prej je sla preverit vsak sum, vrata, ko je kaj padlo, zdaj pa tega ni, ker ne slisi. mogoce se pa zgodi cudez in se sluh vrne, enako kot se je izgubil. ne vem...
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #25 : nedelja, 06.07.2014 : 21:47:15 »

Matjaz505, sicer je kar nekaj razlike med tvojo psičko in mojim psom, pa vendar ... Tudi moj Fredi je gluh, oz skoraj čisto gluh. Določene zvoke sliši kdaj pa kdaj. Oglušel je najbrž predvsem zaradi razmer v katerih je živel. In jaz sem vedela kako je z njim, ko sem ga lani posvojila. Čeprav priznam, da nisem točno vedela kaj me čaka ... Res pa je tudi, da je ta moj kosmatinec (ne vem komu se naj zahvalim) neproblematičen pes ... Kako je življenje? Zunaj vedno na povodcu ... v hiši vedno caplja za mano. Miruje, kadar sem na miru jaz. Torej spremlja vsak moj gib. Jaz se normalno pogovarjam z njim, ker sem prepričana, da čuti/sliši moje razpoloženje. S kretnjami sva se tudi že naučila nekaj prepovedi.
Verjamem, da vas je stanje psičke prizadelo/šokiralo ... in res vam želim da bi se stanje popravilo, ampak tudi če se ne ... še vedno lahko preživite lepe trenutke skupaj.
Logiran
matjaz505
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #26 : nedelja, 06.07.2014 : 22:40:27 »

imas prav, saj bo vse v redu. pac zanima me pa se vedno zakaj se je to zgodilo. vedno sem mislil, da lahko ugotovijo kaj je bilo narobe. ali je poskodovan zivec, ali ne vem kaj (ocitno vse zgleda ok). samo to me zanima. drugace pa nasa psicka ni problematicna, vsak korak spremlja, zdaj veliko bolj opazuje kje si, samo vec polezava. bomo se naprej lepo skrbeli za njo, seveda Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #27 : ponedeljek, 07.07.2014 : 10:31:08 »

Veliko je odvisno od tega, kaj ste s psičlo naredili do sedaj. Če imate vzpostavljen dober odnos in je psička pozorna na vas ter če imate narejeno osnovno poslušnost, zlasti odpoklic, bo veliko lažje. Glasovna povelja se zamenja s kretnjami, zvočni kliler s svetlobnim. Če je bila psička zunaj do sedaj pozorna in poslušna niti ni obsojena na večni povodec - klic je mogoče zamenjati z vibracijo.
Obstaja več (tujih) skupin, forumov, FB strani, kjer se družijo in si med seboj pomagajo lastniki gluhih psov, se splača poiskat kakšno primerno.
Ker se ne ve vzrok gluhosti, vedno obstaja (zelo majhna sicer) možnost da se sluh (merjeno v mesecih) povrne. Če je poškodba na nivoju čutnih celic, se ne more popraviti nič. Na nivoju živcev in možganskih centrov pa včasih se. 
Naše starostno oglušele psice so živele povsem normalno življenje, potem ko so se emkrat navadile. Povelja s kretnjami so razumele že od prej, naučiti jih je bilo potrebno samo, da bile na sprehodih bolj pozorne na nas (nagrajuješ pozornost pač). Pri naših kakšna hi-tech oprema niti ni bila potrebna. Če poslušnost do sedaj ni bila najboljša, pa bo dela veliko več in vsaj določeno obdobje bo obsojena na povodec.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #28 : ponedeljek, 07.07.2014 : 11:21:43 »


jaz bi šla še po drugo mnenje in počakala odgovor vzreditelja. lahko ima probleme z gluhostjo v vzreji in vam je to zamolčal.

definitno pa ... da se živet skoraj normalno z gluhim psom, le dela bo malo več in komunikacija bo drugačna kot, če ne bi bila gluha. veliko sreče  Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 07.07.2014 : 12:36:13 »

psicka ima rodovnik, pravkar smo pisali lastnici od "mame" in javim ko odgovori. CT in vse preglede smo opravili v Topolsici, Veterina TOPLICA (g. MATKO), baje je zelo dober in znan. sicer se sam na pse ne spoznam, bi pa bil zelo vesel, ce bi vsaj obstajala moznost da psicka spet slisi. kolikor so nam povedali, se to ne bo zgodilo. ne sekiramo se, samo ni pa fajn, psicka veliko vec spi kot prej in ni tako aktivna - seveda, prej je sla preverit vsak sum, vrata, ko je kaj padlo, zdaj pa tega ni, ker ne slisi. mogoce se pa zgodi cudez in se sluh vrne, enako kot se je izgubil. ne vem...

A je z njenim ravnotežjem (jo zanaša?) vse OK? Namreč, čutilo za sluh in ravnotežje sta zelo blizu skupaj in vnetni procesi na enem, lahko vplivajo tudi na drugega. Če se ji namreč vrti, je za pričakovati, da bo bolj umirjena in bo več spala in verjamem, da bo sčasoma glede njene aktivnosti, bolje. Tudi sama se namreč mora navaditi na spremembe.

jaz bi šla še po drugo mnenje in počakala odgovor vzreditelja. lahko ima probleme z gluhostjo v vzreji in vam je to zamolčal.

Draga Natis, drugo mnenje in še en CT? Verjami, da si ga le redki sploh lahko privoščijo, pa ne glede na to kako radi imajo psa.
Zamolčana gluhost pa je verjetno razlog, da lahko vzreditelju vrneš psa. Po letu in pol skupnega veselja in navezanosti ... Shocked Undecided


Sigurno si vsak želi zdravega psa, sploh, če je star šele dobro leto, ampak vsak se lahko tudi nauči živeti z zdravim psom "s posebnimi potrebami", pa niti ni nujno, da bo življenje sploh bistveno drugačno.
(jaz bi namreč podpisala, da bi naši psi preslišali hišni zvonec in vstop obiskov v stanovanju in jih mirno pozdravili iz svojega ležišča  Roll Eyes Afro)
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: pes naenkrat ne slisi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines