mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 13:42:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Mladiček ne mara briketov
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mladiček ne mara briketov  (Prebrano 2615 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
DejanP
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : četrtek, 03.07.2014 : 09:50:20 »

Pozdravljeni

Nisem bil prepričan, ali naj to temo objavim v Prehrani ali tukaj, ampak se mi zdi, da je ozadje problema bolj primerno za to izbo.

Doma imamo 2 meseca starega King Charles Cavalier mladička, ki je pri nas 6 dni. V tem času se je okolja že super navadil, ves čas je živahen, zelo rad raziskuje in je na splošno pravi cukrček Smiley. Zaplete pa se pri prehrani. Od vzrediteljev smo dobili iste brikete, ki jih je tam jedel, doma pa se jih nikakor noče pritakniti. Če jih natresem v skledo, se začne ritensko umikati, tudi če se zraven pomeša kose piščančka, jih noče pojesti. Če se mu da piščančka posebej, bo pa še polizal skledo. Vzrediteljica je rekla, da tudi pri njej mladički niso hoteli jesti iz svojih posod, samo iz skupne. Kako bi našega malčka prepričal v to, da bi jedel brikete, brez da bi ga prej podkupil z drugo hrano ali mu pustil, da nekaj obrokov preskoči, ker se mi zdi, da je za to še premlad, pa že tako ni ne vem kako ješč? Naj še dodam da občasno poje nekaj briketov, če se mu jih ponudi z roko.

Kot drugo, zadnja dva dni je jedel malo tune ter riža in rabi zelo dolgo, da se pokaka, zvečer recimo preskoči kakanje in potem tudi po zajtrku noče it takoj, ampak šele po drugem obroku. Je tega kriv riž ali kaj drugega? Pije dovolj, tudi aktiven je nonstop, če je kdo zraven bi se igral cel dan - je možno, da zaradi tega enostavno pozabi na to, da bi jedel, spal in kakal?

Hvala vnaprej za odgovore.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Mladiček ne mara briketov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines