mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:25:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Zaščitni ovratnik
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zaščitni ovratnik  (Prebrano 9175 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 14.07.2014 : 12:13:26 »

Poročilo in fotke, če bo slučajno kdaj še komu prav prišlo:

Takole je zadeva zgledala, ko sem postrigla samo ozek del, kjer je bilo najbolj vneto (premer cca. 3 cm) :


Sem takoj posumila, da gre za hot-spot, ker sem se tega v poletnih mesecih najbolj bala; trenutno so pa idealni pogoji za kaj takega (konstantno visoka vlaga). Foto sem poslala "naši dr. znanosti v hot-spotih" Fantini maji01.
Sum mi je takoj potrdila, naročila naj zabrijem dlako okrog in naokrog na široko in najdem morebitna dodatna žarišča. Je bilo še na dveh mestih.
Naročila mi je kopanje max.dvakrat na dan s Plivaseptom + ovratnik, da preprečim lizanje, ker mora biti koža čim bolj suha.

Tale fotka je nastala po 24 urah in dvakratnem tretmaju s Plivaseptom.


Naš lučkar s Čbelinim zaščitnim ovratnikom  Roll Eyes


In ker je booogi, booogi, booogi  Roll Eyes, ga je bilo treba uspavat s čohanjem  Tongue Kiss Kiss


Danes sva bila fejst pohvaljena na veterini  veselje, ker sva okužbo že ustavila.
Se vidi, da se koža že celi.
Za domov sva dobila še jod, da se čisto zagotovo zadeva dokončno sanira. Naročili so nama tudi, da naj ga par dni še pregledujeva, ker se zna bojda okužba širiti tudi preko krvi.
V tem primeru nam sledijo antibiotiki.

Naše junačko srce  Roll Eyes Lips Sealed očitno uživa, ko se življenje že dva dni bolj intenzivno vrti okol njega in uspešno fura safer.

"Mama" zelo, zelo, zelo zadovoljna.  Kiss Kiss

Plus domača lekarna se je razširila še za tri stvari, ki morata biti non-stop na zalogi, in sicer Plivasept, jod in zaščitni ovratnik.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 14.07.2014 : 12:14:46 »

Plivasept je zakon.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Zaščitni ovratnik
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines