mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:16:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: pes (bradati škotski ovčar) in grmenje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: pes (bradati škotski ovčar) in grmenje  (Prebrano 4722 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bsanja
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : nedelja, 13.07.2014 : 20:32:28 »

zdravo,
vsi tisti, ki imate enako pasmo psa-ali se vaši psi tudi tako strahotno bojijo grmenja?? Naš se tako zelo, da to ni vzdržno. Kaj ste naredili?
hvala
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1 : nedelja, 13.07.2014 : 20:43:25 »

Hm, nenavadno, ravno pred enim tednom sva s kolegico iz službe, ki ima isto pasmo (ne vem, iz katerega legla je pes, star okoli 3 leta), debatirali prav o tem, ker pravi, da ima res hude strahove. Ne vem, jaz teh problemov nimam, sicer pa sem še vedno vse pasje strahove preprosto ignorirala in se delala, da ni nič.
Logiran
IDA
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #2 : ponedeljek, 14.07.2014 : 09:29:24 »

 Smiley Pozdrav naša se strašno boji grmenja oz. vsakega nenavadnega poka.
 Pri grmenju sem ji najprej omejila prostor, saj če sem jo pustila da je prosto paničarila po stanovanju je bilo vedno huje.
Tolažba, cartanje lepe besede niso pomagale, pustila sem jo in jo opazovala kje je najdle sedela in iskala zaklon.
 To je bila kopalnica v bani ali pod umivalnikom in zato jo ob vsakem grmenju spustim (oz. zdaj si sama odpre vsa vrata do kopalnice ) vanjo in z ograjo (se je boji vrata bi pa odprla) omejim gibanje. Če ji ne bi omejila  bi čez nekaj minut bezgala po stanovanju in v tem primeru se strah stopnuje. Tak pa lepo počaka, težko diha v kopalnici in ko je konec začne lajat, dej spusti me ven ha, ha.
Daj jo v njej prijeten zaklon prostor ali v kletko če jo je navajena in jo pokri.
Lp upam, da sem kaj pomagala
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #3 : ponedeljek, 14.07.2014 : 10:00:29 »

Poglej za tisti oprijeti plašček, ki pomaga pri premagovanju strahu. Mislim, da se imenuje Thundershirt. Morda zna pomagat.
Pri nas jo enako spustim v kopalnico ali pod posteljo, kjer je očitno zanjo najlažje preždeti, če nas ni doma.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4 : ponedeljek, 14.07.2014 : 10:22:22 »

Ja, žal se vsi bradači, ki (sem) jih bolje poznala zelo bojijo pokanja. So si pa tudi vsi od teh bolj ali manj v sorodu. Škoda, ker so mi sicer ti psi karakterno zelo všeč.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #5 : ponedeljek, 14.07.2014 : 11:27:30 »

Ja, kolegica mi je za svojega pravila, da je čisto paničen ob grmenju, pa tudi sicer se zelo ustraši vseh nenavadnih, nenadnih zvokov in pravi, da mora včasih hermetično zapirati okna po stanovanju, kar se mi ravno ne zdi pametna poteza.  Undecided Za silvestrovo morajo seveda na pomirjevala, živi pa v centru Ljubljane. 
In če je tvoj pes kupljen v Sloveniji (mislim, da nerodovniških  skoraj ni), so verjetno res vsi bolj ali manj v sorodu.
Logiran
IDA
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #6 : ponedeljek, 14.07.2014 : 14:04:54 »

 Smiley Ja večina jih je v daljnem ali bližnjem sorodu z psarno Sagena, na žalost ampak mislim, da je sama pasma zelo občutljiva na zvoke, na žalost.
In na srečo, da hitro pozabijo vsaj naša, ko je konec dve minutki in je kot nova.  Problem je v času neviht in petard jaz je sploh ne spuščam iz fleksija ker se bojim, da mi skoči na cesto če jo prav čas ne primem. Zdaj pri njenih 10 letih pa že pred njo slišim grmenje  Roll Eyes, leta pač.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: pes (bradati škotski ovčar) in grmenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines