mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:34:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Zanašanje zadnjega dela
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zanašanje zadnjega dela  (Prebrano 23258 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sanny
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 336



« : petek, 18.07.2014 : 11:22:59 »

Včeraj, ko sem prišla domov, sem opazila, da se mi Garfield ravno ne suče okoli nog, vendar je bil običajno "pojoč" z njegovim auuu auuu auuu (ne mjav), zato tudi nisem posvečala veliko pozornosti. Ko sta micosa dobila nekaj malega v posodici, je bilo vse tako kot mora biti. Malo mi je pa bilo čudno, zakaj je Garfield bolj statičen kot ponavadi. Pa OK, se mu pač ne ljubi okoli stopicljat.

Kupila sem jima nov praskalnik v Lidlu in seveda hitro nastavila škatlo, katere Garfield naravnost obožuje. Saj je ni škatle v katero se ne bi stlačil, pa ne glede na velikost. Včeraj pa ni bilo nobenega zanimanja zanjo. Skoraj me je kap in takrat sem ugotovila, da je nekaj narobe. Komaj komaj sem ga prepričala, da je skočil v škatlo.

Ker je nekaj zašepal na sprednjo tačko, sem mislila, da se je kaj udaril. Sem prešlatala obe sprednji tački, pa ni nič za otipat, tudi vse dlake so na mestu.

Danes zjutraj je bil spet stari Garfield, ko je bilo potrebno jesti. Pa tudi v mačjem WC-ju sem videla, da je oddelal svoje. Me je pa skoraj kap, ko sem ga vidla, da ne more po stopnicah gor. Prav pri vsaki stopnici je jokal svoj auuu auuu, da se mi je srce paralo.
Imava danes že uro pri veterinarju, vendar me zanima, če je katera že imela kak takšen primer. To se je zgodilo od včeraj zjutraj, ko je bilo še vse b.p. do včeraj zvečer, ko sem prišla domov.

Seveda brez interneta ne gre, ko sem brskala, sem same grozne diagnoze za zanašanje zadnjih tačk našla, tako da prosim, če je imela katera podobno izkušnjo, da jo napiše, ker bom drugače hin od skrbi.
Logiran

Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life, Confucius
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1 : petek, 18.07.2014 : 12:25:07 »

Čisto malo za tolažbo, ampak veterina naj bo le prej.... Smiley
Naš Tačko je bil v podobnem stanju. Mogoče malo manj zaskrbljujoče. Enostavno je bil bolj miren, ne toliko razigran kot ponavadi. Pojedel je vse, kakat in lulat vse ok, dlaka sijoča, hoja normalna (za trinogca). Mačka sem celega pretipala, nategovala, gledala, opazovala - večkrat. Nič posebnega se ni pokazalo. No, zdaj je spet vse vredu in imamo starega Tačka. Predvidevam, da se je moral kam udariti, ali ga je kakšen sklep bolel (vremenski vplivi), ali ga je malo uščipnilo v hrbtenički, vendar nič takega, da bi rekli, da mu kaj dejansko je. Predvsem mu je pasala masaža hrbta, kar mi je nakazovalo, da je verjetno tukaj vzrok.
Poročajta in predvsem dobro opravita!  Kiss Kiss Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #2 : petek, 18.07.2014 : 12:27:26 »

Aja, pa našega ni nič zanašalo, le ni bil razigran in bolj previdno je skakal na višja mesta.
Logiran
Sanny
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 336



« Odgovor #3 : petek, 18.07.2014 : 12:45:12 »

Garfield je bil sicer lani operiran na zadnji levi nogici, ker si je strgal križne vezi in je dobil "nove" ter šrauf. Ampak se mi zdi, da ni to problem, ker dejansko sem opazila, da se ne more odgnati na sedežno ali po stopnicah, da mu to povzroča težave. Lani, ko si je križne strgal, je s tisto "bingljajočo" nogico skakal okoli, kot da nič ni. In tudi jokal je dosti manj.

Sam še malo, pa greva.
Logiran

Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life, Confucius
Sanny
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 336



« Odgovor #4 : petek, 18.07.2014 : 12:46:12 »

Aja, pa hvala za odgovor  Smiley. Sem čist raztreščena, da se še zahvalila za odgovor nisem Undecided.
Logiran

Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life, Confucius
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #5 : petek, 18.07.2014 : 12:48:27 »

Držim pesti, da ni nič resnega.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #6 : petek, 18.07.2014 : 12:50:53 »

Bomo stiskal pesti in tačke, ja.  Kiss Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #7 : petek, 18.07.2014 : 13:14:19 »

Bomo mislili na vaju  Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #8 : petek, 18.07.2014 : 13:51:44 »

stiskamo pesti Kiss Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #9 : sobota, 19.07.2014 : 11:50:01 »

Kako sta opravila?  Kiss
Logiran
Sanny
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 336



« Odgovor #10 : sobota, 19.07.2014 : 16:21:13 »

Zadeva je takšna, da si je očitno nategnil ali kite ali mišice na desni zadnji tački.

Pot do tja je bila nemogoča. Njegovo vpitje (ne mijavkanje) je potekalo celo pot, nato si je malo črevesje olajšal, kar je poslabšalo moje stanje v želodcu. In ker gospod ne bi bil posračkan, se je drl še bolj  butnglavc. Ko sva prispela, je pojoča travica prilezla iz transporterja in hodila kot maneken butnglavc. Najprej se sploh ni videlo, da bi bilo kaj narobe. Ko pa je veterinar pretipal zadnje desno koleno, je bilo pa petje za par oktav višje, vendar na srečo ni nič drastičnega, nič utrganega, zlomljenega   .... Je pa res, da imajo gospod krepkih 7,2 kg. Tako je padla odločitev, da bomo skupaj hujšali  Evil. Problem je samo v tem, da imam zraven starčka (19 let), ki pa ima navado skozi grickat. Ločevat ju pa nočem, ko me ni doma. Pa se bomo že nekako znašli.

Pot nazaj je bila še slabša, ne samo, da smo se spet usračkal  Angry, smo se še polulčkal in pobruhcal  bruham. Slino je imel pa napeljano okoli svoje glave. Tako si je potem poleg vsega stresa prislužil še tuširanje, ker je imel vso zmes svojih izločkov po celem zadnjem delu. 

Ampak suma sumarum smo srečni  veselje, da ni nič bolj drastičnega. Malo bolj izdatno ga crkljam, kar mu načeloma sploh ni všeč, ampak je meni  piiiilimo. Pa počivati moramo.

Hvala vsem držanje pesti, se je izplačalo Kiss Kiss Kiss.

LP tudi od presranega Garfielda

P.s.: a ima še kdo takšne probleme s prevozom ali so samo moji mački takšne cice?
Logiran

Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life, Confucius
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #11 : sobota, 19.07.2014 : 17:10:11 »

Lepo da ni nič hujšega. Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #12 : sobota, 19.07.2014 : 18:43:12 »

A veš, da sem se šele danes spomnila, da se je pri našem Jakobu že 2x zgodilo isto, samo da tega gibanja ne bi ravno opisala kot zanašanje zadnjega dela, pač pa kot  nenehno počepanje, zelo boleča hoja, neznožnost sedenja itd. Obakrat na isti taci, obakrat zvin v peti (tista prva malo daljša kost na mačkovi taci), trajalo je dobre 14 dni, da je prišel k sebi. So tudi nam rekli, da je malo debelkčan, nakar sva začela oster režim prehrane, čeprav mi je ena vetka rekla, da samo od teže pač ne more priti pri mladem mačku in gre najbrž za  genetsko predispozicijo. Se mu pa zdaj že 2 leti ni ponovilo, odkar pazim na hrano.
Pri nas je zelo pomagal Inflamex za pasje sklepe, ga imam glih doma.  Pa zelo pomaga preprečevanje skokov, sem naslavljala, kjer je le šlo, stole.
Saj bo minilo Kiss Kiss, prav hitro pa ne. 
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #13 : sobota, 19.07.2014 : 18:50:06 »

Garfild, ti ubogi revež, kakšno paniko si zagnal Cheesy glavno, da ni nič hudega! Lepo se pocajtajte!
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #14 : sobota, 19.07.2014 : 19:06:10 »

Odlicno, da ni nic tezjega. Ocitno je bilo pri nas podobno, a blazje. Kar se tice transporta nase xsene... Poleg vsega pri vas, je xenca se cela hripava, ko smo nazaj...
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Zanašanje zadnjega dela
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines