mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:18:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Bi parili ...
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bi parili ...  (Prebrano 19923 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
it
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« : sobota, 16.08.2014 : 12:44:45 »

...psa manjše rasti s psom večje rasti. Naprimer velikost psice tam 30 cm, pes pa velikosti labradorca?

Meni se zdi, da bi znal biti problem, vendar pri mešancih res ne veš, s kom vse se psice parijo, pa imajo potem mladiče, ko tako prosto, tako psičke kot psi, tekajo po vaseh. Ima kdo kakšne izkušnje.

Pa še to, v kolikor ima slučajno kdo psičko, ki je že imela mladičke, kako je bilo z oddajo. Ste jih lahko oddali?
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1 : sobota, 16.08.2014 : 13:37:02 »


ZAKAJ sploh pariti mešanca???
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 16.08.2014 : 15:22:32 »

Hahahaha, za po.....at se, priznam. Pa ne zgornje, temveč tole, o čemer sem bila pravkar obveščena. Je namreč sobota popoldan, ko imamo delovni ljudje še kaj drugega za počet, kot skrivaj po tejle butasti temi brskat, osveževat in čakat, kdaj bo kdo kaj napisal.

https://www.facebook.com/pesmojprijatelj/photos/a.125094622708.108660.118597467708/10152359276557709/?type=1

Torej, najprej lepo pozdravljam ekipo Pes moj prijatelj, ki ji je očitno zmanjkalo za pobirat rumenega materiala in fotk po tujih medijih in jih mučijo kisle kumare, pa so se prišli sem naslajat. Vsekakor hvala za reklamo Tongue Kiss. Tudi do konca in še čez butasta reklama je reklama Grin.

Tale objava uporabnika it je ena velika buča brez kakršnihkoli podatkov in ljudje lahko pripeljejo mali milijon takih in drugačnih psov na parjenje na sončno upravo ali kamor želijo, pa ne bo zaradi te objave sparjen noben pes, kar pomeni, da ne bo prav noben pes trpel ne tako in ne drugače, pa če si avtorji pmp še tako zelo želijo obesiti nam kakšen drek. 

Torej, če se komu da kaj povedat portalu Pes moj prijatelj, izvolite. Kaj v resnici je tale tema, nam je na mojpes.netu vsem jasno. Njim pač nikoli ne bo, kar mi je bilo že pred leti jasno.

Pa fajn sobotno popoldne vsem! Smiley
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 16.08.2014 : 15:48:57 »

Uporabniki mojpes.neta že od avgusta 2008 poznate moj avtorski tekst, napisan iz glave, nič skopiran z neta, tudi slike so avtorske Smiley:

Zakaj rodovniški psi niso zastonj ...
... in zakaj so 'nerodovniški čistokrvni psi' tako dragi?


Zdaj naj si ga končno preberejo tudi na Pes moj prijatelj. Pa ne se med branjem kam ugriznit od togote.
To je namreč še vedno več ali manj vse, kar imam za povedat o parjenju mešancev.

Vsem ostalim v vednost: tole bo v splošno zabavo tule ostalo do jutri, potem bo tema izbrisana, kot bi bila tudi sicer, če ne bi bilo nekomu tako dolgčas, da se je moral obregniti ob napisano.
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4 : sobota, 16.08.2014 : 16:35:42 »

Za crknit - pa ravno se mii je pritisk dvignil in sem hotla odgovorit na prvi post....  Lips Sealed

Avtorju ideje torej sporočam, da je določen uspeh vendarle dosegel: in sicer mu/ji je uspelo vsaj eni osebi dvigniti pritisk. Tongue

Kar je v mojem primeru dobrodošlo, saj imam prenizkega   Cool
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #5 : sobota, 16.08.2014 : 17:09:21 »

Matr so kreteni, ne ločijo vprašanja od oglasa. Jaz bi ga pa iz inata še malo pustila, mogoče bo kdo celo kaj koristnega prebral.
Kar pa se odgovora na vprašanje tiče pa takole: nisem absolutno proti parjenju mešancev, če lastnik dobro ve kaj hoče in zakaj (in takih primerov zelo, ampak res ZELO malo in se dušebižniki zaradi njih nimajo kaj repenčiti). Sem pa absolutno proti parjenju katerih koli psov, tudi rodovniških,  kar tako na horuk, pa bo kar bo. Za zgornji primer pa se mi tako rahlo dozdeva, da niti ne gre za to ali naj pari ali ne (kdo neki bi namenoma paril 30 cm psico z cca 60 cm psom?), ampak bolj za strah, ali se je njihova psica že sparila in kaj bo potem. Če imam prav, potem vsekakor svetujem, da greste do veterinarja in bodisi prekinete brejost ali pa še bolje psico sterilizirate. (sicer sem velika nasprotnica nepotrebnih sterilizacij in kastracij psov, ampak v primerih, kjer lastniki ne znajo/ne morejo/nočejo primerno poskrbeti za psico med gonitvijo, je to edina možna rešitev)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : sobota, 16.08.2014 : 17:19:40 »

...če je seveda vprašanje sploh bilo resno mišljeno....
Kar se pa oddajanja mladičev tiče pa ja: zelo težko je oddat mešance. Take, ki ne zgledajo bohve kaj (in mečanci med rako različno velikimi psi ponavadi ne zgledajo najbolje) je težko oddat celo, če jih daš prvemu ki pride mimo. Spravit celo leglo mešancev v dobre roke je pa skoraj misija nemogoče.
Logiran
it
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 17.08.2014 : 06:04:16 »

Mislim, saj ne vem, ali naj se jokam ali smejim. Tej absurdnosti. Kaj vse si je nekdo namislil od enega enostavnega vprašanja. Nič drugega, samo vprašanja. Niti ni bili mišljeno kot zafrkancija ali kot provokacija, niti nisem imela v mislih, da namigujem da bi dovolila tovrstne paritve ali kaj podobnega. Enostavno sem razmišljala o tem, ali to gre skupaj ali ne. In ker gre za forum, kjer se pogovarjate lastniki mešančkev, sem pač vprašala. Ker sem domnevala, da mogoče pa ste kdaj naleteli na tovrstne paritve, ali pa celo imate mladička oz. psa, ki je bil rezultat dveh psov, ki sta si v cm višine tako različna. Ali pa je, pa bognedaj to priznati, celo komu psička pobegnila ali kaj podobnega, ko se je gonila, in je bil rezultat tega nezaželena brejost oz. so mladički tudi od očeta, ki je v cm toliko in toliko večji (ali manjši). Kaj, ali to ni možno? Ali ni to življenjsko?

Ne morem verjeti, kakšni so nekateri ljudje. Samo obsojajo in pleteničijo in moralizirajo, ne da bi pomislili, da se lahko zgodi tudi njim oz. njihovim psom, če ne njim, pa komu od njim bližnjih. Ne vem, mogoče pa mislijo, da so preveč popolni, da bi se to jim lahko zgodilo.

Pa tudi prav, naj se zgražajo, če jim to dela veselje. To kaže na njihov značaj, ne moj.

Glede paritve pa samo povem, da sem se potem spomnila na primer (resničen primer, sicer res že leeeetaaa nazaj), kjer je psička velikosti kakšnega kokeršpanjela se parila z psom velikosti kakšnega dobermana (in kdove s kom še) in imela potem potomce. In preživela kotitev. Imela jih je pa 3. In ja, vsi psi so bili oddani.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #8 : nedelja, 17.08.2014 : 07:21:31 »

Je pa čudno vprašanje, ker zakaj bi kdo paril dva mešanca in to tako različne velikosti, ne vem kaj je tu za spraševati, meni se zdi pa logično da pes ki je trideset centi večji od psice ni primeren za njo, če se to res zgodi, ne vem, možno, ampak vprašanje se pa meni zdi trapasto...

Mi pa ni jasno, če je to le teoretično vprašanje, če je to možno, zakaj te je zanimalo kako je z oddajo teh mladičev..
Logiran
it
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 17.08.2014 : 07:35:32 »

No, sem se prebila še skozi vse komentarje, in moj zaključek je, da je problem v tem, da so psi mešančki (ali kiržanci) večinoma nezažaleni, preštevilčni in vsekakor rezultat neodgovornih lastnikov.

In zakaj tako? Zato ker se ne cenijo. Križanci in vsi psi, ki niso pripadniki vsaj dveh rodovniških pasem, nimajo "nobene" vrednosti, še več, jih "noben" noče. Lastniki takih psov pa so neodgovorni.

Glede zdravja steriliziranih/kastriranih, kako to, da lastniki svojih rodovniških psov ne poskrbijo za k/s ampak imajo njihove psice legla. Ali ni to skregano z neko "kmečko" pametjo. Ali ti lastniki potem res kaj bolj poskrbijo za zdravje svojih psov (nekastriranih/nesteriliziranih), kot pa lastniki mešačnkov. Mislim, če bi bilo to res, kar pišejo, ali ne bi kot odgovorni lastniki potem tudi vsi lastniki rodovniških psov morali poskrbeti za k/s pri svojih psih, ne pa da imajo potem psica legla? Kaj potem psicam delajo? Pa noben potem s prstom ne kaže na njih. Ne vem, ali pa so rodovniški psi kaj bolj zdravi kot križanci (po branju raznih komentarjev, celo v kakšni knjigi najdeš kaj napisanega, je odgovor na to NE).

Admin, jaz teme nebi brisala, bi pa vsem, ki se na tak ali drugačen način zgražajo in moralizirajo položila na srce, da se ne obračajo na prave ljudi. Neodgovorni lastniki ne pišejo po forumih in ne berejo njihove misli, napotke, želje, neodgovorni lastniki (večinoma) sploh vejo ne za take forume, strani, komentarje. Če bi želeli kaj dobrega narediti psom/mačkom neodgovornih lastnikov, sedaj, bi morali ubrati drugo pot. Ta, se bojim, ni najbolj prava.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #10 : nedelja, 17.08.2014 : 07:54:54 »



mislim, da NIMAŠ POJMA kaj pišeš. ne mislim ... PREPRIČANA SEM.

in hvala za vse žalitve, ki si jih natresla v zadnjem postu. postavljam ti pa samo še eno vprašanje (ker mi niti na prvega nisi odgovorila) si testirala svoje pse, a veš da so zdravi??

jana en nasvet tebi ... tudi jaz bi pustila tole temo, da se vidi, da je človeška neumnost RES brezmejna.
Logiran
it
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 17.08.2014 : 07:56:21 »

Mogoče je vprašanje res postavljeno nekoliko nerodno, glej živim na vasi, paritve takšne ali drugačne se dogajajo. Hote ali nehote. Prvo sem razmišljala, če je to sploh možno, tehnično gledano. Zakaj bi kdo paril? Mogoče namerno ne bi, mogoče bi. Sem kakšno leto dni nazaj v zavetišču gledala psico, rodovniško, nek bulmastif, ne poznam pasme, ali nekaj takega, sparjeno z dalmatincem. Kako gre pa to skupaj? Pač nekomu je to bilo všeč. Psico so mu res odvzeli, je tip bil res mal zblojen. Kaj češ. To naj bi bila namenska paritev.

Mi imamo doma psičko, mladiček je. Živimo na vasi, psov (nekastriranih) je kar nekaj. Nekateri se celo prosto sprehajajo po vasi. Spominjam se, kako se je sosedava psička gonila, cel kup psov je bil ob ograji. In nenavadno, celo kakšen v ograji (splezal čez ograjo, ali pa mogoče pod ograjo, nimam pojma), kjer je bila pisčka. Psička je sicer bila zaprta v pesjak,  in so se izognili nezaželenemu zarodu, potem so jo dali sterilizirat. Je pa ta psička mešanček, bila je najdena nekje ob reki, v nekem grmovju, in potem nekako so jo posvojili, jo vzeli za svojo. Za starost so kvečjemu domnevali, potem pa so bili malo prepozni glede sterilizacije, da bi jo dali pred gonitvijo sterilizirat. Jaz sem se pa spraševala, sedaj, ko bo tudi naša psička toliko zrastla, kaj bi se zgodilo, če bi kakšen tako velik pes želel se z njo sparit (in ona z njim). Moram povedat, da psičko vsak dan sprehajam, in kaj bi se zgodilo, v kolikor bi se gonila, glede na to, da je v vasi cel kup psov, ki niso pripeti ali zaprti v pesjak. Kaj če bi jo kakšen tak pes takrat naskočil. Nič ne morem narediti.
Tudi za svojo psičko točno ne vemo, kdaj se je skotila. Bo sedaj stara nekje 5 do 5,5 mesecev. Po oceni veterinarja, ko smo jo prinesli domov in jo dali pregledat, proti glistam, cepit proti boleznim. Takrat smo se pogovarjali, koliko domneva, da je stara, in to je bila približna ocena.  

In še enkrat, ker se tukaj pogovarjajo lastniki psov mešančkov, se mi je stran zdela primerna, če ima kdo tovrstne izkušnje, pa naj bodo namenske ali pa nenamenske. Kaj se je zgodilo, kako se je izšlo, kaj so se iz tega "nučili", spoznali...

Ne vem, ali je to res tako neverjetno, obsojanja vredno, čudno? Mogoče, no. Mogoče sem pa res čudna.


Logiran
it
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #12 : nedelja, 17.08.2014 : 07:58:25 »

Prav, sem pa čudna.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 17.08.2014 : 08:33:41 »

Drugega ne nameravam komentirati, se pa kar strinjam s temle:

Neodgovorni lastniki ne pišejo po forumih in ne berejo njihove misli, napotke, želje, neodgovorni lastniki (večinoma) sploh vejo ne za take forume, strani, komentarje. Če bi želeli kaj dobrega narediti psom/mačkom neodgovornih lastnikov, sedaj, bi morali ubrati drugo pot. Ta, se bojim, ni najbolj prava.

Zadnji stavek bi spremenila takole: "Ta, se bojim, je za internetne živalovarstvenike edina, ki se jim jo da furat. Taprava pot je pač zahtevna in dolgotrajna in ne prinaša tako željene in iskane slave ter trepljanja množic."

Pomurci so se lotili problemov tam, kjer je njihov izvor - KLIK. Ne včeraj, temveč že pred leti - KLIK - oz. prej, kot so internetni živalovarstveniki začeli gledat v svet in delit nasvete. it, mogoče se tudi ti lahko lotiš zadev v svojem okolju 'od hiše do hiše'?

Sicer pa je na zgornjem linku zbrisanih nekaj zadev. Nimam pojma, zakaj Tongue Cool, je pa prav, da je zadeva sestavljena, ker so sicer moji zgornji komentarji nesmiselni. Citiram nekaj tistega, kar je bilo tam včeraj (v togoti?) napisano, pa z nadzvočno naglico izbrisano:

Pes - moj prijatelj
"Original je tukajle: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,49123.0.html"


Pes - moj prijatelj
"Tukajle pa je odgovor skrbnice foruma, ki se naziva kot tak, namenjen ODGOVORNIM skrbnikom. Potrebno kaj dodati? Nobenega opozorila, nasveta, napotka. Nič. Samo smejanje, smeškoti... in neutemeljeno "nakazovanje", da je Pes moj prijatelj "rumeni portal". Če verjameš, ali ne. Eh, ja..."


Pes - moj prijatelj
"Gospe Jani Pahovnik bi želeli sporočiti samo še to, da ima PMP odkupljenih preko 1.000 fotografij iz Shutterstocka, ali drugače urejena dovoljenja za uporabo avtorskih fotografij, za vse objave pa ima pridobljena dovoljenja. Članki so plod sodelovanja s kinologi, veterinarji in ostalo stroko, za vse objavljeno pa ima pmp dovoljenja za objavo. Mnogo člankov je plod lastnega raziskovanja, preverjanja in nenazadnje tudi znanja. Članki iz prejšnjega stoletja ali kako drugače zastarele vsebine, na PMP (za razliko od foruma) dobivajo redne "update" in glede na razširjenost problematike posebne izpostavitve, iskanja na zaprašenih policah pa se ne loteva več nihče. Toliko.
Sicer pa nobene inšpekcije, lažne "prijave" delodajalcem... ne bodo ustavile našega prizadevanja za dobrobit živali, pa če se boste še tako trudile..."


Sam še svetniški sij manjka, pa bo status kompleten.
No, k Pomurcem se verjetno ne bodo šli učit Smiley

Do resne odgovorne skrbi za pse, mačke in druge živali na terenu, je vsekakor še daleč. Ne gre le za to, da so ljudje neodgovorni, temveč tudi za neznanje in nepoznavanje pravih poti. Ko se bo več aktivistov in tistih, ki se tlačijo med aktiviste, podalo na teren in vedno znova in znova 'od hiše do hiše', in ko bodo vztrajali kljub morebitnim neuspehom, se bomo vsi skupaj kam premaknili. Dokler pa bodo internet aktivisti samo pobirali živali s cest ali aktivno podpirali tako početje, ter na netu tolkli vse okrog, samo zato, da se bolje počutijo in njihove zgodbe na netu fajn izgledajo, se bodo tudi mešanci vseh velikosti in barv po gmajnah parili med seboj. V odgovorno lastništvo nas namreč lahko prisili država, v odgovorno skrbništvo pa predvsem znanje in prave informacije. O tem ima nepregledno število zgodb epona. Se vračam k citatu in dodajam: Glede na to, da niso vsi ljudje na internetu in tudi tisti, ki so, ne berejo vsi živalovarstvenih nasvetov, je vsako 'ob tla metanje' povsem odveč in ne bo prineslo učinkov.
 
In s temle zaenkrat zaključujem. Ostali nadaljujte, glede na to, da ste se že razpisali.  Wink
Logiran

ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 17.08.2014 : 08:42:44 »

Ni samo to da so nezazeljeni in da pristanejo v zavetiscih... tudi zaradi zdravstevih razlogov se tega ne pocne mladici majnega in velikega psa se lahko rodijo "pritlikavci" , imajo probleme z kolki, hrbtenico ...use imas razlozeno na internetu samo v google utipkaj lahko pa me kdo popravi in nadaljuje moj stavek bolj strokovno
Lp.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Bi parili ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines