mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 09:51:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Ranica pri ocesu
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ranica pri ocesu  (Prebrano 4268 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Maxek
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : ponedeljek, 08.09.2014 : 06:49:21 »

Zivjo,

Doma imamo dobrih 11 let starega maltezana, ki je na sreco se vedno zdrav in v dobri fizicni kondiciji.

Pred kaksnim letom smo pri njegovem levem ocesu opazili majhno ranico (2x1 mm), ki se nikakor noce zaceliti. Iz ranice se neprestano cedi malo krvi ali gnojcka, redno mu cistimo in razkozujemo. Ce mu le tega ne ocistimo nastane pri ranici velika hrasta, ki ga zelo moti in scasoma si jo uspe celo spraskati in ranica zakrvavi.

Pri veterinarki smo bili ze nekajkrat, odstranila mu je sicer tudi en zobek, ker je predvidevala, da bi lahko bilo vse skupaj posledica le tega gnilega zobka... Pa se ni zal nicesar naredilo oz. spremenilo.

V zadnjem tednu ali dveh pa opazamo, da se je ranica malo povecala (3x3 mm) in sedaj je ranica zivo rdeca in gnojna.

Moram se omeniti, da je sestrica nasega kuzka pred dvemi leti sicer poginila zaradi raka sinusov, vendar naj ne bi bilo nic kaj takega pri nasem kuzku.

Ima morda kdo kaksno izkusnjo, da se ta ranica koncno le zaraste in umiri.

Hvala in pozdravcek, Ingrid
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : ponedeljek, 08.09.2014 : 08:36:06 »

Ne znam svetovati nič pametnega - vem pa, da bi sama v takem primeru želela še drugo mnenje in bi peljala psa k drugemu veterinarju. Ker nekaj je sigurno narobe, dosedanja terapija je pa brez učinka.  Lips Sealed
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Ranica pri ocesu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines