mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:37:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Tek po asfaltu
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tek po asfaltu  (Prebrano 6842 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« : ponedeljek, 03.10.2005 : 11:11:15 »

torej mene zanima , koliko je asfalt škodljiv za naše pse? Ok, vem, da ni problem, da gre malo po asfaltu in to, samo kaj pa npr. rolanje? Huh .. je sploh priporočljivo rolanje z psom, saj pes teče celi čas po asfaltu? Saj vem, da bote rekli ne pretiravat, samo kaj je pretiravanje? npr. pol ure na dan teka po asfaltu je preveč za psa? .. na kaj sploh lahko vpliva tek po asfaltu? na blazinice to vem, kaj pa ostalo, so lahko kakšne posledice v kolkih, kosteh?  Undecided
hvala vam za odgovore Wink
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : ponedeljek, 03.10.2005 : 11:14:03 »

... vpliva na brusenje nohtov ... si jih sam zbrusi, drugace je potrebno strizenje! Wink Smiley

Lp, Ursa
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #2 : ponedeljek, 03.10.2005 : 12:29:58 »

Po moje je odvisno od teže psa. Masivni psi je bolje da tečejo po mehki podlagi.
Pol ure dbnevno v zmernem tempu ne bi smelo škodit.
Izjema je poleti,ko je asfalt pregret. takrat je zelo škodljiv za blazinice, saj hito pridelaš žulje in opekline.
Odvisno pa tudi od kondicije. Za trdo podlago moraš nabirat kondicijo posebaj.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : ponedeljek, 03.10.2005 : 17:19:36 »

To z nabiranjem kondicije vzemi zelo resno. Če daš psa, ki ni navajen na trdo podlago kar naenkrat tečt na asfalt ali tudi oster pesek, se ti lahko zgodi da si bo blazinice ne samo obrabil, ampak se mu bodo odrle - vsa koža gre cela dol. Grdo. Pa tudi vezi se morajo počasi okrepiti., ker so na trdi podlagi bolj obremenjene.  Se pa sčasoma zelo utrdijo, moje recimo lahko brez škode kakšne pol ure tečejo tudi po vročem asfaltu, kjer bi se nevajenemu psu blazinice v hipu scvrknile.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #4 : ponedeljek, 03.10.2005 : 20:26:56 »

Seveda lahko rolata, kolesarita...po asfaltu. Po vročini se ga pa še sprehajati ne sme, kaj šele, da bi tekel zraven. Je pa vroč asfalt res smrt za blazinice. Moj je enkrat stekel za skuterjem po vročem asfaltu in je imel takoj malce počene blazinice (sicer je veterinar rekel, da ni nič hudega), ampak če bi tekel nekaj časa bi bilo blazinice potrebno zašiti.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #5 : ponedeljek, 03.10.2005 : 20:32:04 »

Pretiravanje škodi. Pretiran tek po asfaltu škodi našim (prava obutev!), pa tudi pasjim sklepom.

LP, T
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #6 : sreda, 05.10.2005 : 22:00:13 »

Jaz sem z Umo rolala po asfaltu, predvsem v vecrnih urah ali pa zelo zjutraj, pac zaradi vrocine predvsem. Zaradi podlage nisem opazla nobene razlike, je pac mestni pes in asfalta navajena ze od malega. Drugace je pomoje s kaksnim psom, ki prakticno nikoli ni hodil niti na sprehode po asfaltu, potem pa bi kr naenkrat sla z njim na rolerje. Kar pa mislim da Johnnyev problem vsekakor ni, saj sta tudi v mestu in dosti po asfaltu.
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #7 : četrtek, 06.10.2005 : 10:38:27 »

hvala za odgovore.. ste me malo potolazli Smiley .. zdaj bom sla mirne volje rolat Cheesy ..
ja saj johyn je ze od malega navajen asfalta, ker sma doma v centru mesta, ko je vrocina, pa se tako izogibam asfalta oz. tak prestavim dolge sprehode na uro, ko več ni take vročine Wink
pretiravala pa sigurno ne bom,, mene je bilo strah , da bi ze z obcasnim tekom po asfaltu, lahko bilo kaj narobe Roll Eyes
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #8 : četrtek, 06.10.2005 : 10:46:12 »

Kar veselo na rolanje, boš videla kako zabavno je Grin
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #9 : sobota, 08.10.2005 : 08:32:29 »

Dobro bi bilo, da bi psom pred tekom po asfaltu namazali blazinice z zascitno kremo.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #10 : nedelja, 09.10.2005 : 10:11:27 »

Če je pes navajen na asvalt se mu tudi brez kreme ne uničijo blazinice(če ne pretiravaš in če je asfalt hladen). Midva sva ravno včeraj rolala in je bilo super kljub temu, da je bil zunaj mraz. Za letos je bilo to verjetno zadnjič. Spomladi pa spet na rolarje Cheesy
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #11 : nedelja, 09.10.2005 : 12:45:08 »

Ko greva po asfaltu, s kolesom ali rolerji, ponavadi teče čist ob robu, ko je že trava pa tisti miniaturni kamenčki ...
To, da poleti ni v redu psa "postavljat" na asfalt, vem, da pa se lahko cela koža odre, če ni navajen tekanja po asfaltu, pa nisem vedela ... Undecided
Sammy lahko brez škode teče 30-45 min po asfaltu, oz. robu cestišča. Je pa res, da vmes narediva premor za lulanje in pretegovanje Smiley
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #12 : nedelja, 09.10.2005 : 15:08:10 »

Ko greva po asfaltu, s kolesom ali rolerji, ponavadi teče čist ob robu, ko je že trava pa tisti miniaturni kamenčki ...
To, da poleti ni v redu psa "postavljat" na asfalt, vem, da pa se lahko cela koža odre, če ni navajen tekanja po asfaltu, pa nisem vedela ... Undecided
Sammy lahko brez škode teče 30-45 min po asfaltu, oz. robu cestišča. Je pa res, da vmes narediva premor za lulanje in pretegovanje Smiley

Tisti psi, ki hodijo zelo malo po asfaltu, imajo bolj občutljive blazinice, ker je trava mehkejša.
Tudi Bucko ne teče ves čas po asfaltu, ker malo markira, malo teče po travi, po pesku. Rolava pa ponavadi kakšno uro Grin
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #13 : nedelja, 09.10.2005 : 16:36:25 »

Samo eno uro?

Koliko je pa priporocljivo za psa? Midve ce greva na rolerje, ponavadi to traja 2-3 ure in ona malo tece po asfaltu, malo po kamenckih, malo po travi..

A je to prevec?

Ker mi ne deluje ravno utrujena. Ko jo doma odpnem, se obrne proti vratom in bi takoj sla na sprehod.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #14 : nedelja, 09.10.2005 : 19:22:56 »

Zoia, Sammy teče 40 km/h (enkrat je en kolesar vozil z nama in meril) in res da vse od sebe, tako da mu jezik visi "do tal" ... Grin Mislim, da bi blo bolje, če bi tekel v kasu ...
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Tek po asfaltu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines