mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:06:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Tek po asfaltu
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tek po asfaltu  (Prebrano 6843 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #15 : nedelja, 09.10.2005 : 19:51:48 »

zoia 2-3 ure Huh uff, jaz pa se sekiram, pa bojim, da ne bi bilo kaj narobe, ce grem za pol ure Roll Eyes   Cheesy  zoia ce nima posledic na blainicah, pa je tak dolga "tura" ne utrudi, potem pomoje ni prevec Cheesy
sammy ja jaz johnyja vedno "stopam", tako da mora tečt kas..
mam pa ga vedno na povodcu , ko rolam, ker sem doma zraven fejst prometnih cest, pa ga vcasih poskusim prav potegnit na rob ceste na travo ali pa male kamencke, samo ne, on gre takoj spet na asfalt Roll Eyes
zato pa sem vprasala, kako vi to prakticirate, pa ce je skodljivo psom.. saj pravim ste me potolazli, da ni blema Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #16 : nedelja, 09.10.2005 : 20:07:30 »

ja, saj ga jaz tudi poskušam ... "počaaasi!" pa nekaj časa deluje, pol pa spet ... ampak nazaj grede pa je ok, ker je že utrujen Smiley
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #17 : nedelja, 09.10.2005 : 22:22:34 »

Jaz ga imam na flexiju, potem se pa sam odloči kje bo tekel Wink. Drugače je pa po eni uri kar utrujen, ker greva na koncu, ko ga vohanje ne zanima več hitreje.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #18 : torek, 11.10.2005 : 12:25:03 »

Čim težji je pes, tem več škode mu naredi asfalt.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #19 : torek, 11.10.2005 : 12:31:12 »

Če grem jaz z rolerji s psico, potem naredim približno 4,5 km. To je slabo uro (od tega 20 min pije vodo Grin Tongue). Pa me je tudi že skrbelo, da ni preveč (psica ima navsezadnje 70 kg Undecided). Ampak dosedaj mi še nikoli ni šepala (niti isti dan niti naslednji dan). Še nikoli pa ni imela problemov z blazinicami. Tako da za mojo psico je to čisto dovolj.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 03.11.2005 : 21:56:32 »

Sicer jaz nimam vprašanja ravno o teku po asfaltu, vidim pa da se tukaj pogovarjate tudi o problemih z mlazinicami. Jaz sem našega ravnokar temeljito sčesala in opazila da ima na blazinicah razpoke. Na vsaki blazinici po eno kar veliko razpoko. Vem pa da ga boli ker je izmaknil taco ko sem ga prijela tam. Star je 5 mesecev, je pa vsak dan dvakrat na sprehodu, večinoma po gozdnih poteh ali makadamu, res redkokdaj po asfaltu, ampak ne teče. Ali ve kdo s čim bi mu namazala blazinice da bi se razpoke zacelile? Bo treba k veterinarju ali obstaja kakšno domače mazilo?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #21 : četrtek, 03.11.2005 : 22:27:38 »

York, sedaj ko berem tvoj post, sem se spomnila, da je Sammy imel nekoč tudi take razpoke na blazinicah, ampak so potem same od sebe izginile ...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #22 : petek, 04.11.2005 : 10:28:24 »

poskusi s kaksno kremo, ki hitreje celi rane. Recimo s kakšno ognjičevo kremo (dobiš tudi v lekarni). Drugače pa čim manj obremenjuj psa (dokler ga boli in se mu ne zaceli).
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #23 : petek, 04.11.2005 : 13:10:11 »

V bistvu je dobra katera koli  krema, ki zmehča blazinice, tudi krema za roke recimo. Ognjičeva je pa sploh dobra. Dobro bi bilo ugotoviti, zakaj so mu blazinice spokale. Prav možno je, da se je bolj na plitvo porezal - se zgodi recimo če teče po ostrem pesku ali kamnih (kar se bo hitro zacelilo in bo vse v redu)  bolj zoprno je, če se stalno delajo nove razpoke. Za toliko časa da se zaceli, mu lahko zaščitiš šape s čeveljčki, če mora na trdo podlago.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #24 : petek, 04.11.2005 : 15:06:49 »

Ne, mislim da se porezal gotovo ni. Ureznina zgleda drugače. On ima pa po samo eno razpoko (večjo) na vsaki šapi...
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #25 : petek, 04.11.2005 : 17:15:04 »

Tudi moj Bucko je imel takšne razpoke. Veterinar mi je dal, kremo za blazinice, ki se jo drugače uporablja tudi pozimi, ko so ceste slane. Nekako zaščiti blazinice.
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #26 : ponedeljek, 07.11.2005 : 21:39:23 »

Živjo!

Kremi se reče Veyxoderm pfotenbalsam.  Krema vsebuje eterična olja, kamfor, vazelin, parafin, cink, ..
Eterična olja delujejo kot naravni dezenficiensi, v kombinaciji z lipidi učinkujejo na kožo blazinic zaščitno in negovalno.


LP
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #27 : petek, 13.01.2006 : 15:43:11 »

zdaj, ko je polno soli povsod mu jaz namažem kar z vazelinom.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Tek po asfaltu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines