mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:46:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: exspot ampule
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: exspot ampule  (Prebrano 11534 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« : petek, 05.08.2005 : 12:50:32 »

uporablja kdo exspot ampule proti klopom,bolham,komarjem in muham?kako se vam zdi da delujejo?uporabli smo te ampule (do zdaj samo eno) pa nevem če deluje kot bi moglo...na Srečki sem našla 2 še vedno živa klopa.mogoče deluje tako da novi ne pridejo,pa ne pobije starih Undecided ?

Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1 : torek, 13.09.2005 : 20:05:18 »

Zivjo,

nekaj casa je ze na policah v pasjih trgovinah produkt Exspot, proti bolham, klopom, komarjem in drugim nadlogam. Pa me zanima, ce ima ze kdo izkusnje s temi ampulami? Prakticno se mi zdi, ker jih lahko kupis v trgovini in ni treba k veterinarju, vprasanje je samo, kaksna je ucinkovitost...

Lp,
Tina
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #2 : sreda, 14.09.2005 : 08:53:34 »

Ja, tudi jaz sem slišala za njih. Sem jih hotela kupit, ker so tudi ugodne, pa sem se potem vseeno odločila za Advantix.
Če boš probala povej, kako bo?
lp
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #3 : sreda, 14.09.2005 : 09:22:56 »

TinaZ, jaz sem jih videla na veterinarski postaji, pa mi je veterinarka rekla da baje niso učinkovite ker imajo samo ene vrste strup in da so se ga bolhe že navadile... Nisem pa probala.

Lp, Mojca
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #4 : sreda, 14.09.2005 : 09:42:42 »

Pa tudi deluje manj časa...
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #5 : sreda, 14.09.2005 : 10:16:44 »

Čeprav je pa meni rekla prodajalka, da ni tako agresiven za kožo kot Frontline. Ne vem. Saj pravim, jaz sem ravno v ponedeljek kupila Advatix, bomo videli, kaj bo.
torej ni nihče še probal Expot?
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #6 : sreda, 14.09.2005 : 10:35:16 »

Ne, mi ravno zaradi tega, ker je na trgu premalo casa in ni nobenega konktretnega feedbacka, se vedno ostajamo na Advantixu.
Logiran
ostrodlaka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 14.09.2005 : 12:40:41 »

Meni so pri veterinarju rekli, da je skorajda neučinkovit....
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 14.09.2005 : 12:53:32 »

Se lahko Frontline, Advantix,... dobi v pasji trgovini ali je samo Exspot na voljo na tak nacin?
Sicer pa po mojih info Exspot (Schering-Plough) vsebuje permethrin, nic pretresljivo novega torej.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #9 : sreda, 14.09.2005 : 13:00:12 »

Nanook, samo Exspot se dobi v trgovinah (pa tudi veti ga prodajajo), vse ostalo je na voljo samo pri veterinarjih. V Italiji pa se tudi Advantix prodaja v trgovinah...
Logiran
ewwwa
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #10 : ponedeljek, 03.10.2005 : 21:14:29 »

evo lih danes sem kupila te kapsule pa mal gledam kake so kej... jst bom mojga najprej fajn skopala s šamponom proti bolham in ga celga v vodo namočla (se mi zdi da grejo edin tko res dol) po pa ti sporočim kok fajn so k na mojga skos skačejo gor-vsak dan najdm kšno (če more pa vsak kot vzuni označt...) bolš že morjo bit k ovratnca k tist je pa res za en shit-ma dve gor pa ne nuca(piše da drži 10 mescov...ja valda-pr kapsulah so vsaj realni)
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #11 : sreda, 16.08.2006 : 10:17:48 »

pri nas je exspot učinkovit in naš koderček nima nobenega klopa, bolh ipd...
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #12 : sreda, 16.08.2006 : 10:53:04 »

Jaz tudi uporabljam exspot in mi je prav cudno to kar pisete da ne deluje. Namrec jaz sem anredo napaku in sem ves cas mel v glavi da je ena kapsula (oz. 2 za mojo psicko glede na tezo) za 3 mesece. Vbistvu sem racunal da je celi paket za 3 mesece ampak sem to potem pozabil. No zato potem po nanosu prvega odmerka 3 mesece nisem dajal nic. Ampak kljub temu nisem opazil niti enega klopa ali bolhe. Cudno, mogoce je tudi krivo vreme, ki morda ni tako naklonjena klopom.
Drugace pa Trixy ves cas teka po zelenicah in je pred nanosom zmeraj s sprehoda prinesla kaksnega klopa.

Lp
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #13 : sreda, 16.08.2006 : 12:08:52 »

Mislim ,da je hacel v temu kako je produkt deklariran...ce je kot zdravilo je dosegljiv samo pri veterinarjih,ce pa je klasificiran kot insekticid pa tudi v trgovini.
Pri italijanih se Frontline in Advantix dobita v normalnih stacunah.
Se mi pa Expot zdi bolj primeren (cenovno) za manjse pse:drzi tri tedne in ena ampulca gre na 15 kg. Jaz bi za mojega pesjana porabila 4 ampulce (pribl.60 kg) za tri tedne...kar je priblizno 3000 sit, Frontline pa dobim za 6700 tri ampulce za tri mesece v sezoni klopov (ko so samo boljhe za 6 mesecev). Racunica se dejansko ne izplaca.
Lp
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #14 : sreda, 16.08.2006 : 15:10:24 »

A pa se da dobit ta Expot tudi za manjse pse. Balu je napisala da gre ena ampulca na 15 kg, a se dobi tudi ampulce za 2 kg?
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: exspot ampule
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines