mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:57:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  mojpes.net vabi na prireditve  |  Pretekle prireditve  |  Tema: CACIB Ljubljana I in CACIB Ljubljana II, 17. - 18. 1. 2015
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: CACIB Ljubljana I in CACIB Ljubljana II, 17. - 18. 1. 2015  (Prebrano 10844 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : torek, 20.01.2015 : 08:39:43 »

Če bi šlo za članek, v katerem so citirani stavki samo delček besedila, s katerim razstavo predstavljajo ... bi bila zagotovo jaz zadnja, ki bi karkoli pripomnila. Ker pa je citiran del praktično vsa tekstovna vsebina članka (manjkata samo naslov in naslovni stavek), sem mnenja, da je tako predstavljanje manipulativno. Gre samo za to, da se navedeni prispevek bere, kot da je bila večina od 1300 v soboto razstavljenih psov tretiranih na opisan način in ne, da je pravzaprav le nekaj takih razstavljavcev, ki svoje pse še vedno pripravljajo za razstavo na nedovoljen način. To je narobe. To in nič drugega.

Preverjanje bi moralo biti v ringu. Ali se preverja, je odvisno od sodnikov, ki imajo možnost psa, tretiranega z nedovoljenimi sredstvi, odstraniti iz ringa oz. ga diskvalificirati. Vsak, ki opazi, da psa špricajo z lakom, bi moral do organizatorjev in jih na to opozoriti. V dobro psa. Po razstavi pisarit po netu, da smo videli ali doživeli 'špricanje', pač ni preveč konstruktivno. Še manj je konstruktivno pisat o tem, kako se debelijo denarnice, razen če je novinarka videla kakšnega razstavljavca, ki je v denarnico tlačil rozeto. Namreč, to dobijo in nič drugega. Tisti, ki se prebijejo na stopnice v BIS-u pa dobijo še eno dodatno rozeto in/ali pokal ter vrečo hrane. Ne poznam nikogar, ki bi od tega obogatel. Je pa res, da so potomci uspešnejših razstavnih psov velikokrat dražji od neuspešnih, vendar nikakor po nastopu na eni razstavi. Ampak to je že druga zgodba, ki s tole ljubljansko in siolovim prispevkom pravzaprav nima veliko skupnega.

Da ne bomo samo na pol ...

FCI BASIC STATEMENT FOR SHOW JUDGES
DOGS FIT FOR THEIR ORIGINAL FUNCTION

ABUNDANT COAT AND GROOMING
The coat should not be so abundant as to impede movement and/or its ability to see

PRESENTATION OF THE DOG
It is increasingly common that breeds, standing as well as moving, are presented in the ring on a upstraight and neck-tight leash. This does not promote the welfare of the dog, and moreover it inhibits correct movement and makes natural and breed specific movement impossible to be achieved.

A dog should be shown on a loose leash in a natural way with a correct and breed specific movement. Pulling the dog up at the neck and/or tail is prohibited.

It is forbidden to prepare a dog with any substance that will alter the structure, colour or form of the coat, skin or nose. Only trimming, clipping, combing and brushing are allowed.

An exhibitor, who does not follow the usual rules for presenting a dog, should leave the ring. Although this does not affect the dog's health or behaviour directly, the judge has the possibility not to judge the dog or award it with a lower qualification.


http://www.fci.be/medias/JUG-PBA-en-468.pdf
Logiran

Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  mojpes.net vabi na prireditve  |  Pretekle prireditve  |  Tema: CACIB Ljubljana I in CACIB Ljubljana II, 17. - 18. 1. 2015
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines