mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:16:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Centralni register psov
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Centralni register psov  (Prebrano 12581 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : torek, 11.11.2014 : 09:58:18 »

V soboto, 8. novembra 2014, je potekala na Valu 202 radijska oddaja Noetova banda z naslovom Centralni register psov - poslušajte na klik

Voditeljica oddaje in gostja, višja svetovalka Urška Kos, ki je na Upravi za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin odgovorna za vsebino registra psov, sta v skopo odmerjenem radijskem času uspeli nanizati celo vrsto pomembnih informacij za vse lastnike psov in za tiste, ki nameravajo to šele postati, pa tudi za firbce, ki nas zanimajo številke v registru, je bilo nekaj uporabnih podatkov.

Jaz sem informacije, ki so bile predstavljene v oddaji, zbrala v prispevku Skrivnosti Centralnega registra psov.
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1 : torek, 11.11.2014 : 10:09:50 »

O ful dobro bravo Afro! Sem prav vesela, da sem "bleknila" na FB tisto zanimivost o imenih Wink. Super si to zbrala na kup (kot vedno super )!
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2 : torek, 11.11.2014 : 10:12:28 »

Tole je pa odlično!  Cheesy
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #3 : torek, 11.11.2014 : 12:44:19 »

Hvala za povzetek.  Afro
Logiran
joe cool
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #4 : petek, 02.01.2015 : 14:27:59 »

Lepo,da bo VURS oz.kakorkoli se zdaj imenuje, "poskušal kontrolirati preobremenjevanje psic". Do sedaj se za prijave z dokazi namreč niso zmenili, kolikor mi je znano. Dalo bi se marsikaj narediti - že prej. Glede na podatke,
ki bodo morali biti v registru, pa upam, da ne bodo vsi odgovorni v verigi gledali stran!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 21.01.2015 : 23:39:24 »

Brez podatkov o pasji materi ni enostavne registracije mladiča
So pasjim manipulantom šteti dnevi?

Do sedaj ste sicer lahko brezbrižno prevzeli psa brez dokumentov na parkingu lokalne bencinske pumpe, ga prešvercali od bog ve kod, ga posvojili direktno iz sosedove štale ali enostavno obdržali najdenčka. Zdaj je s takim početjem verjetno za vedno konec. Psa, skotenega v Sloveniji po 1. 1. 2015, ne boste mogli registrirati brez težav, če ne boste imeli podatkov o njegovi materi, za registracijo uvoženega psa potrebujete spremljajoče veterinarske dokumente, najdenčka pa morate 'prijaviti' v zavetišču.

"Izvor - mikročip matere bo mogoče v aplikacijo vnesti le, če je psica-mati v register že vnešena.
V nasprotnem primeru se bo štelo, da o izvoru ni podatka (neznan), kar predstavlja zdravstveno tveganje za ljudi in živali in/ali eventuelno kršitev določb o preprodaji psov."


Celoten prispevek z ostalimi odgovori UVHVVR ... klik
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 04.05.2015 : 20:13:42 »

Število registriranih aktivnih psov v CRPsi po občinah
Kogar zanima, koliko registriranih psov je bilo 9. 12. 2014 v njegovi občini, si lahko to pogleda na zgornjem linku.
Skupaj je bilo na ta dan v CRPsi 215.937 registriranih aktivnih psov.
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #7 : torek, 05.05.2015 : 06:38:37 »

So pa čudni teli podatki... Huh
Mogoče je to zaradi mlade občine, ampak za Ankaran že jaz poznam vsaj 10 registriranih in aktivnih psov, v tabeli jih je pa 4 Tongue
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #8 : torek, 05.05.2015 : 07:51:25 »

Na UVHVVR so v IJZ zapisali, da sta "občini Ankaran in Mirna novejši občini in so zato podatki o psih teh dveh občin zajeti v 'prejšnji' in 'novi' občini. Posodobitev teh podatkov bo izvedena ob naslednjem cepljenju psov".
vir klik
 Smiley
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #9 : torek, 05.05.2015 : 08:01:56 »

Se mi je zdelo, da je kaj podobnega Wink
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Centralni register psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines