mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:49:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pembroke Welsh Corgi
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pembroke Welsh Corgi  (Prebrano 7709 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
DejanM
novinec
*
Sporočil: 9


« : ponedeljek, 01.12.2014 : 22:09:00 »

Ali v Sloveniji obstaja psarna za zgoraj omenjene pse? Oz. v okoliških državah, pa, da je preverjena seveda?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 01.12.2014 : 22:12:51 »

Na mojpes.netu ni nobenega vzreditelja pembrokov, zato teh informacij tukaj javno ni mogoče dobiti.
Logiran

DejanM
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #2 : torek, 02.12.2014 : 08:29:13 »

Je kakšen poseben razlog zato? Splošna nepriljubljenost, visoki stroški ali kaj tretjega?

Razmišljamo o prvem družinskem psu in omenjen Corgi nam zelo ustreza. Lahko pa me kdo popravi pri naših namenih.

Želimo si manjšega psa, ki pa ni čisti lenuh, torej, da brez težav odteče nekaj km, pride na manjše do srednje hribe itd. Vem, da ima Corgi kratke noge, vendar povsod pišejo o njegovi izredni agilnosti. Skrbi me le, da bi mu preveč gibanja škodovalo (obraba,..)?

Ko bomo mi doma, bi bil kuža z nami v hiši, spal bi tudi notri, vendar v svojem prostoru. Ko pa bomo po službah, bi ga imeli zunaj v večjem pesjaku. Glede na njegovo dlako mislim, da ne bi smel imeti težav, tudi pozimi ne?

Malo me skrbi skrb za dlako, koliko je dela s tem oz. predvsem koliko mu odpada? Sicer načeloma v hiši ni alergikov, razen mene (alergija na mačke - predvsem zaradi lizanja dlak).
Logiran
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #3 : torek, 02.12.2014 : 08:33:19 »

Dejan preveri za začetek pri slovenskem klubu za britanske ovčarske pasme.
Jana se opravičujem, če tega ne smem napisati. Boste pa brisali, ampak začeti je najtežje Smiley
PS Corgiji imajo že svojo temo http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,45449.0.html
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : torek, 02.12.2014 : 09:22:05 »

Tole je komercialen spletni portal in ne zastonj oglasnik.

V sredini januarja so na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani razstave - klik. Pot pod noge in pogledat corgije, se pogovorit z lastniki ter vzreditelji ...
Logiran

ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #5 : torek, 02.12.2014 : 10:10:38 »

sicer se nespoznam na pasmo vendar mojo velikokrat mešajo s corgijem tako, da sem šla malo pregledat,  so kar aktivni, če prav vem so jih uporabljajli  tudi za pašo krav. Imajo lahko probleme s kolki tako, da se malce več pozanimajte o tem če boste kupovali mladiča. Je pa na internetu  veliko strni kjer vpišeš svoje potrebe, želje in mogoče boste našli še kakšno pasmo, ki vam odgovarja, upam da ga ne želite samo zaradi videza. Glede dlake puščajo jo vsi, redno sesanje, spihati pod omarami jaz uporabim kar fen Cheesy pa skoraj ni sledi, da bi imeli notri kuža in muco. je kar intiligentna pasma tako, da primerna zaposlitev bo obvezna. Moj pogled na zunaj-notri, usi, ki jih poznam da so naredili kočo zunaj da bo kuža na zraku, ko bojo oni v službi imajo pse sedaj notri, ker je bilo potrebno preveč dela, da bi se navadil na oboje pa tudi sosedje niso bili najbolše volje Cheesy Kar se tiče alergij pa pojdite na teste bolje preh kot pa ko bo kuža že doma.
Lp.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pembroke Welsh Corgi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines