mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:34:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Pomsky
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomsky  (Prebrano 7200 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Anya95
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : četrtek, 18.12.2014 : 17:12:51 »

Hej, ste ze slisali , za mešancka med Pomerancem in Huskyem? Pravijo mu Pomsky Smiley

Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 18.12.2014 : 21:20:00 »

Jaz osebno ne vidim smisla v teh novih pasmah. Mogoče labradoodle (upam da sem prov napisala) zaradi alergij ostalo se mi zdi nepotrebno, saj so tudi špici podobnih barv kot husky. Ne vem zakaj se čuti potrebo, da bi to pasmo pomanjšali. Ali kdo ve več kako poteka selekcija, ker imam občutek, da te dve pasmi ne moreš, kar zmešati saj je prevelika razlika?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2 : petek, 19.12.2014 : 12:37:53 »

Predvidevam da ne gre za pasmo ampak križanca. Križanci znajo bit posrečeni, a mešanje po velikosti in karakterno tako različnih pasem ne more biti dobro. Lahko dobiš kakšnega v redu mladiča, ampak na račun tega koliko neskladno grajenih?
Ponekod so dizajnerski križanci silno priljubljeni in dosegajo izedno visoke cene, a se je pokazalo, da imajo veliko zdravstvenih in vedenjskih problemov.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : petek, 19.12.2014 : 12:50:07 »

Ustvariti novo pasmo pa ni tako lahko, kot spustiti skupaj dva psa različne pasme. Preden pripelješ pasmo do priznanja, mine nekaj desetletij. In pogosto kljub temu, da vzreditelji vložijo ogromno dela, znanja in sredstev, nova pasma iz takih ali drugačnih vzrokov ne uspe. Ponavadi imajo največ možnosti za uspeh pasme, kjer gre le za selekcijo lokalnih tipov psov, ki že obstajajo, a še niso priznani kot pasma. Novejših spešnih pasem, ki so nastale kot plod križanja različnih pasem ni ravno veliko. Če se malo ozremo po pasmah, ki so "v čakalnici", vidimo lepe in zelo zanimive pasme. Nimam nič proti nastajanju novih pasem, v kolikor se tega lotijo tisti, ki imajo znanje in vedo, kaj je njihov cilj. Kar tako za hec producirat križance, ker so ravno moderni in gredo v denar je pa čisto druga pesem.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Pomsky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines