mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:22:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: slabi zobje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: slabi zobje  (Prebrano 4419 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
psihica85
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : ponedeljek, 29.12.2014 : 15:51:53 »

Zdravo

Mene zanima če ima kdo kako mnenje o tem oz.izkušnje

Naš kuža ima 15 let in pred kratkim smo ga peljali k veterinarju ker ni mogel več jesti. Veterinar je rekel da ima zelo slabe zobe in da mu jih bo moral nekaj izruvati. Dobil je še zdravila in antibiotike. Zdaj pa me zanima ali je normalno da zdaj kuža že 4 dni nič ne je in ne pije? sicer ga probamo hraniti prek inekcije. Zanima me ali bo počasi bolše in pač samo dalj časa rabi ker je že star ali je kaj drugega? Malo me že skrbi ker je tudi shujšal. Pa do zdaj je bil še čist vredu. Boli ga tudi zadnja tačka verjetno tudi zaradi inekcije od narkoze. A je možno da bi tudi slabše prenašal narkozo?

lp
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 29.12.2014 : 18:31:29 »

A je bil poseg opravljen? Iz napisanega ni jasno ali je dobil antibiotike pred posegom ali po njem.

Vsekakor je pes res že star(ejši) in vsaka anestezija pusti posledice, sploh pri starejših so praviloma bolj očitne.
Če pes ne je, pomeni, da nekaj ni OK, če ne pije, pa je lahko to usodno zanj. Kljub temu, da ga hraniš z brizgalko je vprašanje, če dobiva dovolj tekočine in hrane, sploh, če si opazila, da je shujšal.

Svetujem res takojšen obisk veterinarja, da ne bo prepozno  Sad
Logiran
psihica85
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 29.12.2014 : 19:34:07 »

ja antibiotike je dobil po posegu.. sicer veterinar me je opozoril da verjetno ne bo neki časa jedel zato mi je dal brizgalko. Sam zdaj nevem a ga še zmeri boli ker je ostal kar brez parih zobov al je kaj drugega. Imam pa občutek da bi rad jedel ker gre do svoje sklede s hrano sam da ne upa. Smo ga pa v petek peljali k veterinarju sam je rekel da ne bi smelo bit kaj hujšega..tak da nevem..al pa res nuca več časa da se pozdravi Undecided Do zdaj je bil še dokaj zdrav pa vesel kuža zato ne bi rada še obupala nad njim
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3 : ponedeljek, 29.12.2014 : 19:39:35 »

Če pes 4 dni ne je in predvsem, če tudi ne pije, kot pišeš, je nekaj zelo narobe. Takoj nazaj k veterinarju! Klicali ste ga pa verjetno že?  Huh
- Pri tako starem psu pa sploh ni dosti za razmišljat in za čakat, da "bo boljše". Če z odgovori tega veterinarja niste zadovoljni, pojdite k drugemu. Izvide nesite s seboj, da ne boste še enkrat plačevali preiskav, ki so bile narejene pred posegom v anesteziji (- saj so naredili kakšne preiskave, mar ne?) - imate pravico zahtevati kopije.

Pa srečno!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: slabi zobje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines