mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:56:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup/posvojitev psa
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nakup/posvojitev psa  (Prebrano 26561 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 15.01.2015 : 09:27:51 »

Jaz ovčarja imam in ga tudi sama ne vidim v tem življenjskem slogu, ki je opisan, zato ga nisem niti navedla... To je ponavadi ovčarjem dolgočasno. Hm...sicer pa bi znalo bit to laufanje dolgočasno tudi "ta skodranim" in terierjem... Vse je v bistvu odvisno od načina in dolžine. Za samo laufanje so po moje psi, ki so za to selekcionirani - vlečni psi in njihovi mešanci z lovskimi.

Pa tudi sicer ni za pričakovat, da se bo s kolesom norelo kot, če psa ni zraven! Potrebno se je prilagajat psu in ko/če bo želja se zdivjat na kolesu, bo pes kar lepo doma takrat, sicer zelo hitro pridelaš poškodbo.  Undecided

Dobra vzgoja je pa seveda temelj. V večje napore (ob kolesu) pa sama nebi nikoli "terala" psa mlajšega od dveh let ali vsaj leto in pol in teka pred ali ob kolesu se seveda tudi uči Wink
Logiran
filip7
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 15.01.2015 : 09:38:27 »

Jaz ovčarja imam in ga tudi sama ne vidim v tem življenjskem slogu, ki je opisan, zato ga nisem niti navedla... To je ponavadi ovčarjem dolgočasno. Hm...sicer pa bi znalo bit to laufanje dolgočasno tudi "ta skodranim" in terierjem... Vse je v bistvu odvisno od načina in dolžine. Za samo laufanje so po moje psi, ki so za to selekcionirani - vlečni psi in njihovi mešanci z lovskimi.

Pa tudi sicer ni za pričakovat, da se bo s kolesom norelo kot, če psa ni zraven! Potrebno se je prilagajat psu in ko/če bo želja se zdivjat na kolesu, bo pes kar lepo doma takrat, sicer zelo hitro pridelaš poškodbo.  Undecided

Dobra vzgoja je pa seveda temelj. V večje napore (ob kolesu) pa sama nebi nikoli "terala" psa mlajšega od dveh let ali vsaj leto in pol in teka pred ali ob kolesu se seveda tudi uči Wink


AngSeter tudi to sem razmišljal za hitrejšo vožnjo, da se ne bi obneslo in tudi verjetno, ne bi mogel tako kolesarit z psom zraven, kot pa če ga ne bi bilo zraven. Seveda, bi ga moral en lep čas uvajat v to, da bi sploh tekel zraven mene. Bi se verjetno bol obneslo v kakšnih pohodih in podobno ampak bi ga tudi na to navadil Cheesy

torej rekli smo da bi bli nekako "najbolj primerni" ptičarji/goniči, čeprav so večinoma vsi primerni, če jih pravilno vzgajaš Tongue
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #17 : četrtek, 15.01.2015 : 09:47:12 »

torej rekli smo da bi bli nekako "najbolj primerni" ptičarji/goniči, čeprav so večinoma vsi primerni, če jih pravilno vzgajaš Tongue
No, no... za tek res niso vsi. Sploh ne ovčarji. Dalmatinci npr. uživajo v tem. Imajo pa izjemne dlake, ki jih imaš res povsod (kar ni odtehtalo imeti tega psa doma). Gonička, ki jo imamo, ima tudi kratke dlake, pa so čisto drugačne od dalmatinskih.
Priporočam morda ogled zavetiščarskih psov/psov, ki se oddajajo preko društev, morda se najde kakšen prav zate "narejen".   Wink Tu, na forumu lahko najdeš kar nekaj takšnih zgodb, ki so uspele v tem pogledu.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #18 : četrtek, 15.01.2015 : 09:49:16 »

Dalmatinci npr. uživajo v tem. Imajo pa izjemne dlake, ki jih imaš res povsod (kar ni odtehtalo imeti tega psa doma).
Eh, tole se čisto čudno bere... Dalmatinko smo imeli z velikim veseljem doma in smo "preživeli" tudi njene dlake.   Wink
Logiran
filip7
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #19 : četrtek, 15.01.2015 : 09:59:20 »

No, no... za tek res niso vsi. Sploh ne ovčarji. Dalmatinci npr. uživajo v tem. Imajo pa izjemne dlake, ki jih imaš res povsod (kar ni odtehtalo imeti tega psa doma). Gonička, ki jo imamo, ima tudi kratke dlake, pa so čisto drugačne od dalmatinskih.
Priporočam morda ogled zavetiščarskih psov/psov, ki se oddajajo preko društev, morda se najde kakšen prav zate "narejen".   Wink Tu, na forumu lahko najdeš kar nekaj takšnih zgodb, ki so uspele v tem pogledu.

luna7 hvala za še eno mnjenje. Sem imel namen it tudi v zavetišča pogledat in še tam kakšno izkušnjo pridobit. Hja, vse je na meni, kako se bom odločil in kako ga bom vzgajal (kristalno jasno). Moram pa še pregledati kako knjigo ali pa dve in pobrskati po netu po dodatnih informacijah.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #20 : četrtek, 15.01.2015 : 10:21:26 »

Trenutno se oddaja prijetna enoletna špringer španjelka Asja, ki za lovsko delo ni primerna zaradi ne-sledoglasnosti in, kar žal ne sovpada s tvojimi željami, ne gre preveč rada v vodo. Sicer bi znali bit špringerji zate zelo primerni, daljšo dlako je lažje čistiti v stanovanju, nagon je obvladljiv (kar za goniče težko rečemo) in kolikor psov poznam so vsi zelo prijetni družabniki.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #21 : četrtek, 15.01.2015 : 10:29:00 »

Eh, tole se čisto čudno bere... Dalmatinko smo imeli z velikim veseljem doma in smo "preživeli" tudi njene dlake.   Wink

Glede dlake je pa takole: psa, ki ne bi puščal prav nobene dlake, ni. Tudi, če za nekatere pasme trdijo, da jih ne puščajo.

Ampak v sožitju s tako fajn spremljevalcem, kot je pes (ali več njih) tudi kakšna dlaka tu pa tam sploh ni moteča. Še opaziš je ne!  Cheesy
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #22 : četrtek, 15.01.2015 : 10:35:03 »

Ja, goniči so težje obvladljivi glede lovskega nagona. Kakor slišim in imam izkušnje z mojo, ki ji štrikec pač ne uide.  Wink
Logiran
filip7
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #23 : četrtek, 15.01.2015 : 10:37:22 »

Trenutno se oddaja prijetna enoletna špringer španjelka Asja, ki za lovsko delo ni primerna zaradi ne-sledoglasnosti in, kar žal ne sovpada s tvojimi željami, ne gre preveč rada v vodo. Sicer bi znali bit špringerji zate zelo primerni, daljšo dlako je lažje čistiti v stanovanju, nagon je obvladljiv (kar za goniče težko rečemo) in kolikor psov poznam so vsi zelo prijetni družabniki.

Pepsi, dlake niso tako hud problem, samo manj kot jih je, toliko boljše... ne bom pa umrl zaradi tega (vsaj za zdaj ne vem če sem alergičen) Cheesy hehehehe...

NikaB hvala za ponudbo ampak bom moral odkloniti. Smiley

Glede dlake je pa takole: psa, ki ne bi puščal prav nobene dlake, ni. Tudi, če za nekatere pasme trdijo, da jih ne puščajo.

Ampak v sožitju s tako fajn spremljevalcem, kot je pes (ali več njih) tudi kakšna dlaka tu pa tam sploh ni moteča. Še opaziš je ne!  Cheesy
Logiran
filip7
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #24 : četrtek, 15.01.2015 : 10:42:43 »

Sem si na hitro ogledal Weimaraner-ja in izgleda odličen pes. Dober približek temu kar jaz iščem. Bi bilo fajn, da se kdo oglasi, ki ima izkušnje z njimi Smiley Tongue Wink
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #25 : četrtek, 15.01.2015 : 11:14:00 »

Nimam neposrednih izkušenj, ampak bolj "opazovalske" - ena weimeranka je bila naša "sošolka" v pasji mali šoli, pa tudi kolikor sicer vem o njih ... Ja, je športen pes, tudi lastnika te psičke sta bila zelo aktivna, ampak za psa, ki hoče delat, je to premalo. Lahko laufa/hodi/plava, pa se hitro regenerira (če se sploh utrudi Grin Grin) in pričakuje spet akcijo. Ga je treba tudi pridno umsko zaposlit, sicer se zaposli sam na svoj "izviren" način, ki ga seveda nočeš.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #26 : četrtek, 15.01.2015 : 11:18:14 »

Mogoče se bo tudi Alba oglasila ... ona ima huskyco in vižleka, z obema ful teče, ukvarja se tudi s canicrossom. Poguglaj Društvo športnih psov Slovenije Smiley.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #27 : četrtek, 15.01.2015 : 12:17:20 »

Pozdravljen Filip7, glede na tvojo situacijo in na to, da ne razmisljas nujno o rodovniskem psu, bi ti priporocila, da v dobrem zavetiscu ali od drustva, ki resnicno dobro pozna svoje zacasnike (na tem forumu najdes Zavetisce Horjul in Drustvo za zascito zivali Pomurja in oboji so res dober naslov za posvojitev) posvojis kaksnega ze odraslega, mladega psa. Moras pa biti tudi do njih ekstremno iskren, saj ti bodo le tako lahko priporocili kateri od njihovih psov je zate in tvoje potrebe primeren. Na ta nacin bi znal dobiti zase res idealnega psa, saj ti ga bodo priporocili glede na zelen karakter in karakteristike. Tako da, ce nisi nekdo, ki se zapici v izgled in mu je le ta ze v naprej ekstremno pomemben, ampak te res zanima in si zelis psa, ki ti bo karakterno in karakteristicno ustrezalin bosta skupaj odlicen par.

Kar se dlake tice je pa tako - bolj ko je mehka in dolga, lazje jo spravis iz tekstila (tepihi, avto, obleke ... ), bolj ko je ostra in kratka, tezje jo spravis iz tekstila. Na parketu oziroma netekstilnih tleh pa je seveda hitreje videti dolgo kot kratko dlako, ampak s takih povrsin se katerokoi dlako posesa en, dva, tri.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #28 : četrtek, 15.01.2015 : 12:26:18 »

Pepsi, verjemi ali ne, naša lagotto romagnolo ni spustila ene dlake, od kar ima odraslo "pravo" dlako Smiley

Na obali imajo posavskega goniča starega eno leto, samo tam je treba biti malo previden. Vsaj po mojih izkušnjah izpred nekaj let. Upam, da so se spremenili na boljše...
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #29 : četrtek, 15.01.2015 : 12:41:35 »

Tudi pri naših, do zdaj dveh - veliki in pritlikavi, šnavcerjih ni nikakršnega spuščanja dlak, če pri česanju pride ven minimalno.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup/posvojitev psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines