mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 19:38:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup/posvojitev psa
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nakup/posvojitev psa  (Prebrano 26659 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #45 : petek, 16.01.2015 : 08:19:31 »

prehitro zaključila...

Ni vsak pes (pasma/mešanec) lahko spuščen. Zaradi prirojenih karakteristik je nekatere zelo težko naučit zanesljivega odopklica. Kakšnega tudi nikoli, oz. mora imet vodnik izkušnje in tudi nekaj sreče.

Ni res kar se govori, da je vse v vzgoji. Del je v vzgoji, del so pa lastnosti, ki jih ne moreš spremeniti. Lahko jih samo omejiš in daš pod kontrolo. Velikokrat je to tudi fizična v obliki povodca. Pri odraslih psih z izkušnjami pa je to še izrazitejše.

V skupino z obveznim povodcem spadajo (obstajajo izjeme): goniči, hrti, haski, razni mešanci s temi psi, pa še kaka pasma, ki se je trenutno ne spomnim  sram


Ogledani pasmi sta različni ja. Dobro bi bilo spoznat predstavnike v živo. Več različnih.  Smiley Škoda, ker si zamudil skupni sprehod avstralcev, ki je bil 3 tedne nazaj. NAs je bilo zelo veliko.
Logiran
filip7
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #46 : petek, 16.01.2015 : 08:19:37 »

@nOOb nisem pristaš majhnih psov. Rad bi imel konkretnega psa. Imaš še kakšnega v mislih slučajno? Namig? Tongue

@AngSeter okej, ma si ga probala navajat na to, da teče zraven ali ne? Cheesy Dodatna zaposlitev mislim, da tudi ne bo problem Wink hehehe...
Logiran
n00b
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #47 : petek, 16.01.2015 : 10:46:09 »

Jaz imam weimaranca. Obcasno tece ob kolesu, recimo da v kondiciji, v kateri je trenutno, pretece 8-10 km v hitrem tempu brez vecjih tezav. Za kondicijo nabirat je cisto ok, da bi pa v tem hudo uzival pa tezko recem. Mu je dolgcas.
Naceloma bi bila pasma ok, pod pogojem, da se ukvarjata tudi s kaksnimi lovskimi stvarmi in drugimi sporti. Bi pa jaz za daljse razdalje raje izbrala psa lazje konstitucije.

Omenil si tudi dlako. Te je toliko, da mene cudi da pes ni nag. Pa psa redno krtacim, tudi posesam ga, pa imam po parih dneh po kotih v stanovanju vseeno majhne kupe sivih kocin. Zapicijo se povsod. Kamor se zapicijo, tam tudi ostanejo.

Kaj pa kraljevi koder? Se mi zdi, da so taki fajn sportni psi, sploh ce so v kratki dlaki.



Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #48 : petek, 16.01.2015 : 12:00:27 »

@filip, moji psi (tudi drugih pasem Wink ) znajo teč zraven. Znajo (so znali) zraven (poleg), stoj ali čakaj, levo, desno, okoli, če so šli mimo ovire po napačni strani, gremo ali naprej pa še vrsto drugih zadev, ampak tele se mi zdijo skoraj nujne, če se šetaš s kolesom ali v mojem primeru bolj pogosto rolerji. Pa psu sem dostikrat dala tudi odsevni "brezrokavnik", če smo šli s kolesom recimo na Gažon in se gre tudi po cesti. Vlekli me niso nikoli.

So pa vsi šli raje rolat kot kolesarit. Od psov, ki sem jih imela pa je najraje šla šibat z mano moja prva psica miks angleški seter. Spuščena ali na štriku. Če so bili ptiči v vidni bližini definitivno na štriku, ker sicer se je vkopala in jih bulila neverjetno veliko časa  Tongue Grin
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #49 : petek, 16.01.2015 : 12:09:56 »

Če so bili ptiči v vidni bližini definitivno na štriku, ker sicer se je vkopala in jih bulila neverjetno veliko časa  Tongue Grin
No, to je taboljša varianta lovskega psa.  Wink Goniči pač....gonijo. Pri nas se naša nič ne vkoplje, samo "raketo" dobi v noge in bi jo odneslo v vesolje, če bi bila spuščena.  Grin Grin Grin
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #50 : petek, 16.01.2015 : 12:20:03 »

Moja avstralka pa rada teče ob kolesu Smiley Je pa res da greva na kolo po ravnem za 5-10 km, razni vzponi s kolesom nama ne ležijo. No, v resnici meni ne ležijo, ker mi zmanjka moči za v klanec Tongue

Za kolesarjenje pa rabiš psa, ki ignorira ljudi, pse in divjad, tako da bi bilo z vsakim kar nekaj dela v tej smeri. Pomoje bi bilo najbolje, da se takrat, ko dobiš psa, povežeš z ljudmi ki prakticirajo gorsko kolesarjenje s svojimi psi, da ti še oni podajo nasvete. Kar nekaj se jih najde na youtube, če vtipkaš recimo dog mtb Smiley

Tako kot so ostali že napisali bi zraven teka bilo potrebno s psom še precej delati tudi na raznih vajah in trikcih. Bolj intenzivno vsaj prvih nekaj let, nekateri psi pa potrebujejo stalno miselno zaposlitev tudi ko so starejši, če ne se jim vidi, da jim nekaj manjka.

Logiran
filip7
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #51 : petek, 16.01.2015 : 12:54:58 »

@n00b super, da si mi povedal, da imaš ti lih takega za katerega se jaz zanimam. Bi mi lahko mogoče kaj več povedal kako se ti z njim ukvarjaš da mu ni dolgčas, če izvzamemo razne športne aktivnosti? Namreč sprehodi so fix, hoja v hribe tudi fix, kopanje v morju poleti (živim na obali, če nisi pregledoval poste nazaj) tudi fix, razne aktivnosti na prostem so tudi fix (tipa vrži-prinesi, preskoči to-tisto, najdi kar sem skril, itd...). Trenutno mi še kaj ne pade na pamet. Praviš dlake odpadajo kot za stavo Cheesy hehehe... Dobro nekaj bo treba vzet v zakup. Se bo pa več sesalo in čistilo (ne bo škodilo sigurno Tongue ).

@AngSeter ne rolam žal. Se bom pa potrudil da bo pes ob meni. Verjamem, da ne bo lahko ampak bom pa dosti delal na temu. Mislim, da se mi bo splačalo Smiley

@nadja hvala bogu sem tudi prijavljen na enem forumu za gorsko kolesarjenje in je tudi ta tema in pravijo, da večina njih nima problemov s svojimi psi. Da ratajo v bistvu čisto neki drugi psi, ko jim sledijo po gozdu in zgledajo, da ne rečem bolj nori od svojega lastnika na kolesu hahahahaha...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #52 : petek, 16.01.2015 : 12:55:08 »

Samo še pomislek glede kombinacije gorskega kolesarstva in spuščenega psa (saj drugače kot spuščen pri gorskem praktično ne more bit). Poznam oboje in lahko rečem samo to, da je odpoklic izjemno nujen, pa ne samo zaradi varnosti psa.
Če si s psom v gozdu peš, pa ti jo pobriše, lahko po potrebi greš za njim čez drn in strn, z biciklom pa ne moreš. Potem imaš tri opcije:
- pustiš bicikl sredi gmajne in iščeš psa, preden se oddalji toliko, da je izven nekega dosega. Ta opcija pri biciklu odpade, kolikor jaz poznam gorske kolesarje. Noben svojega ˝ljubljenčka˝ ne bo pustil nezaklenjenega nikjer. So predragi.
- zakleneš bicikl za drevo in greš peš za psom po prejšnjem scenariju. Tudi ta opcija v 98% odpade, ker običajno zaradi okornosti in teže noben na gorcu s seboj ne vlači ključavnice, sploh če štarta od doma in se ima namen vrnit direkt domov. Zasede prostor in doda neželjeno težo. In spet - pa čeprav zaklenjen: Noben svojega ˝ljubljenčka˝ ne bo pustil kar sredi gmajne.
- pustiš psa, da tava po gmajni, pelješ bicikl domov in se vrneš iskat psa. tole tudi ne bo šlo, ker pes odluta kdove kam, sploh če je tekač in ima kondicijo.
Spet - odpoklic je eden od zares ključih faktorjev pri tem, kar ti želiš početi s psom.
- pustiš psa da luta po svoje
Druga op
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #53 : petek, 16.01.2015 : 12:56:37 »

Ups, zadnji dve vrstici sta viška in sta tam povsem po pomoti.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #54 : petek, 16.01.2015 : 13:02:40 »

Mene bi pa bolj kot povodec skrbelo pasje zdravje. Mi se tudi namreč gremo "offroad" kolesarjenje, pa psa ne jemljemo s seboj. Ni problem kondicija, težava je tek po klancu navzdol in preobremenitev sprednjih tac. Pri velikih psih je to že samo po sebi težava, ne pa da jih še  dodatno obremenjujemo.
Logiran
filip7
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #55 : petek, 16.01.2015 : 13:06:03 »

@kocka hvala za konkretne namige. Sem tudi sam razmišljal (v glavi Smiley ) kako bi jaz reagiral, če bi pes slučajno pičil svojo pot različno od moje. Kar se tiče koles si zadel v nulo. Moral bi me poslušat na vsako besedo in to je to. Kar pa vem, da zahteva dosti dela že od samega začetka. SE ZAVEDAM!  Tongue Roll Eyes Cool Cheesy
Logiran
filip7
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #56 : petek, 16.01.2015 : 13:07:51 »

@bamfel ne tekmujem v downhillu in ne pičim lih tako hitro. Tako, da ta skrb odpade. Je pa korektno da si izpostavil, ker je mogoče še kdo imel takšen pomislek tukaj na forumu.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #57 : petek, 16.01.2015 : 13:18:18 »

DH teren je drugačen kot cross, čeprav verjetno ne voziš samo DH. Navaditi ga boš moral na dve vrsti obnašanja - na cesti, ko pes teče ob kolesu na pravi strani (do gozda imaš običajno vedno nekaj ceste) in na terenu. DH teren je specifičen, običajno je pot ozka, pogosto obdana z grmovjem. Tam naj bi se pes gibal pred (ne priporočam), ali za tabo in to mora vedeti povsem natančno, sicer bo nevarno za oba in se bosta prej ali slej oba v klobčiču valila po koreninah  Roll Eyes. DH je zelo ˝glasen˝ šport in zelo moraš bit skoncentriran na teren, kar posledično pomeni da psa ne vidiš in ne slišiš na določenih delih proge. Evo, tolk v razmislek  Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #58 : petek, 16.01.2015 : 13:20:04 »

Ojoj, lihkar sem prebrala, da NE voziš DH  butnglavc
Ampak vseeno to za določene dele terena velja vzeti v obzir.
Jao, sori še enkrat Roll Eyes
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #59 : petek, 16.01.2015 : 13:32:26 »

No, moja dogodivščina z mojo prejšnjo psico: gorsko kolesarjenje - izbrala odlično pot za obe. Malo življenja/hiš na poti in veliko gozdnih poti in gozdnih neobljudenih cest. Obe sva uživali zelo. Ampak, kaj se mi je zgodilo... izgubila sem se oz. sem prišla ven na napačnem koncu. Ok, če bi bila brez psice, bi bilo to pač čisto ok. Pa ni bilo več, ker je bila ona z mano in je bilo ptrebno kar nekaj km prevoziti po glavni cesti v vročini po odprtem (Ne, nisem šla nazaj po isti poti...  Lips Sealed). Kaj narediti? Na koncu sem se odločila za dobro psice, da sem jo pustila pri eni hiši (z njihovim dovoljenjem in ob največjem veselju) privezano na vrtu za drevo v senci in ob vodi, pičila po avto in se vrnila nazaj. Ni mi bilo prijetno nikakor.  Sad In, potem nisem več tega počela.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup/posvojitev psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines