mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 18:17:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup/posvojitev psa
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nakup/posvojitev psa  (Prebrano 26657 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
filip7
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #75 : petek, 16.01.2015 : 16:02:59 »

@n00b hvala za odgovor! Očitno bodo še muke pri odločanju in tehtanja plusov in minusov...uffffffffffffff  Undecided Undecided Tongue Tongue
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #76 : petek, 16.01.2015 : 16:05:54 »

Pravi se: Dober pes nima barve!  Smiley
Logiran
sanjusa
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #77 : petek, 16.01.2015 : 20:41:27 »

Dodajam še jaz svoje mnenje glede borderja, ki ste ga nekaj postov nazaj omenili.

Sama imam borderja, s katerim tudi veliko tečem (canicross in tudi daljše, 10km razdalje, ko teče ob meni spuščen) a po mojem mnenju border ni preveč primeren zate, če si želiš psa v prvi vrsti zato, da bo tekel s tabo ob kolesu. Če pa si želiš psa, ki bi te med drugim tudi spremljal pri kolesarjenju, pa bi znal biti border čisto fajn izbira (tako kot tudi veliko drugih pasem).

Border namreč nujno potrebuje interakcijo z vodnikom v obliki neke zaposlitve, kar pa tek ni (no, pri canicrossu morda nekaj malega) - da bo srečen in prijeten za sobivanje, boš moral z njim početi kaj s čimer boš zaposlil njegove možgane - npr. rally obedience, učenje trikcev, agility, frizbi, karkoli. Če si mu to sicer (poleg teka) pripravljen nuditi, potem ni nobenega problema, v nasprotnem primeru pa je boljše, da razmisliš o drugih pasmah.

Če se odločiš za borderja vzemi v zakup tudi to, da boš moral v prvem letu poleg vseh ostalih z vzgojo povezanih stvari, dodatno delati tudi na tem, da boš spravil pod kontrolo njegov pašni nagon. V praksi pašni nagon namreč izgleda tako, da te bo pes, namesto, da bi tekel s tabo ob kolesu, pasel = tekel pred kolo in te poskušal ustaviti  Tongue

Skratka, border je super izbira, če si želiš aktivnega vsestranskega psa, ki si mu pripravjen nuditi dovolj zaposlitve. Kot psa, ki bi bil posebej primeren za tek, pa ga jaz ne bi priporočala.
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #78 : petek, 16.01.2015 : 21:04:43 »

Mogoče razmisli o hrvaškem ovčarju. Meni zelo, zelo zanimiv pes, po krivici precej zapostavljen pri nas. Velja pa zanj enako, potrebuje dodatno zaposlitev, je pa zelo vzdržljiv, rad ugaja in uspešno opravi naloge, precej učljiv...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #79 : sobota, 17.01.2015 : 05:04:59 »

....hiter, vztrajen.... LAJA
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #80 : sobota, 17.01.2015 : 10:15:09 »

Saj je ta članek skoraj težko spregledati, pa vendar: Po kaj naj gredo kupci psov na pasjo razstavo?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #81 : sobota, 17.01.2015 : 10:16:36 »

Eh, en l mi je ušel Sad

Saj je ta članek skoraj težko spregledati, pa vendar: Po kaj naj gredo kupci psov na pasjo razstavo?
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #82 : sobota, 17.01.2015 : 10:30:42 »

....hiter, vztrajen.... LAJA

Lajajo pa res, oz. bolj cvilkajo Tongue
Ampak štos, Cika od brata od mojega pa ni lajala, no - vsaj ne kar naprej.

Logiran
filip7
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #83 : sobota, 17.01.2015 : 12:31:38 »

sanjusa hvala za odgovor! ja sem mislil tudi med drugim, da je ob meni kdaj pa kdaj z kolesom.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #84 : sobota, 17.01.2015 : 15:18:58 »

Lajajo pa res, oz. bolj cvilkajo Tongue
Ampak štos, Cika od brata od mojega pa ni lajala, no - vsaj ne kar naprej.


Jaz bi v zvezi s hrvaškimi ovčarji nekaj vprašala. So mi na nek čuden način intrigantni in privlačni, srečala pa v živo žal nisem še nobenega.
A glede na to, da rada gledam FB objave ljudi, ki snemajo agility tekme, sem opazila, da so hrvatki zeloooo "napaljeni", hitri, skratka znajo bit sigurno super športni psi v teh dejavnostih in da v stanju vznemirjenosti PRED tekom, pa tudi med tekom res ful lajajo. Ampak to se da videt tudi pri borderjih zelo pogosto.

Za tiste, ki pasmo bolj poznate: ali je hrvat glasen predvsem takrat, ko se nekaj dela in je vznemirjen zaradi tega ali pa bi zna biti tudi "lajavec brezveze"?
S tem drugim mislim na tisto (za večino ljudi, ki si niso zamislili imeti v stanovanju "čuvaja")neprijetno lastnost nekaterih psov, ki "se užgejo" ob vsakem čudnem zvoku, ki ga slišijo recimo na hodniku bloka ali nekje na cesti. V kdo, kako je generalno s tem (saj vem, da je vsak paski osebek svoj karakter, pa vendar)?
Logiran

Unikatne tablice in portretki
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #85 : sobota, 17.01.2015 : 20:33:04 »

Lajavec... možno da obstaja kaka izjema Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #86 : sobota, 17.01.2015 : 21:13:00 »

Aha, potem generalno/posplošeno gledano ni najboljša izbira za v blok, a ne?
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Tibo
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #87 : sobota, 17.01.2015 : 23:04:08 »

Hrvatki so res hudi lajavci. Ne vem če se prav veliko pasem lahko primerja z njimi na tem področju. Bivanje v bloku se meni sicer ne zdi problem. Jaz sem se z mojimi selila iz enega najema v drugega, brez pritožb, ampak je pa seveda glede tega treba imet kar železno roko. So čuječi in se oglasijo zelo hitro. Sicer so na "domače" zvoke navajeni, ampak recimo v kakšnem hotelu pa Šaj zna bevsknit ob vsakem hrupu z hodnika. Sicer samo enkrat, ker potem utihne na zahtevo (to se jih seveda da naučit), ampak si pa ne more pomagat da nebi vsakič znova bevsknila. Definitivno je boljše, če je hrvat edini pes pri hiši, ker en drugega zelo stimulirajo k lajanju. Predvsem pa seveda lajajo ob vsakem najmanjšem vznemirjenju. Meni sicer uspe držat roko nad njimi v toliko, da lahko v stanovanju delamo shaping seanse brez da bi lajali (niti tisti ki dela, niti tisti ki gledajo). Zunaj ob pravi aktivnosti je pa utišati jih čisto nemogoče. Kar se mogoče ne sliši toliko grozno, ampak mene v določenih segmentih omejuje. Recimo na morju moram iskat RES osamljene plaže, ker je lajanja na kubik. Tudi v kakšnem tivoliju ali na lep dan v PSTju odpadejo vse žogice, frizbiji in ostalo, ker je čisto preveč dretja. Treningi pa itak - norišnica. Prav osvežujoče je imet malinojko ki nekje na robu poligona tiho drži svojo igračko in gleda "televizijo".
Se pa seveda najdejo tudi izjeme. Joey je ko delava skoraj povsem tiho, ga pa "napsihirajo" ostali psi če so aktivni, recimo pri plavanju se dere, kadar ravno ne grabi Če za vrat. Če povzamem - lajanje se sicer da precej dobro obvladovat, ampak nikoli nebi priporočala hrvata nekomu, ki je sam zelo občutljiv na lajanje ali pa živi v okolju kjer je lajanje povsem nesprejemljivo.
Logiran
Tibo
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #88 : sobota, 17.01.2015 : 23:13:53 »

Aja pa še moj predlog na temo - jaz bi predlagala kakšnega setra. Je treba sicer imet kar jeklene živce za vzgojit ga, ampak moj je naravnost oboževal tek v vseh oblikah in bil na splošno precej prijeten in prijazen pesjan. Pa še lep kot slika. Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #89 : nedelja, 18.01.2015 : 02:48:03 »

Tibo ... enkrat bi si želela srečat kje tebe in tvoje. Zdaj slutim, kdo ste Wink Kaj pa legendarna Kiša? Njene filmčke poslušnosti in obrambe sem gledala v bistvu med prvimi ... tako sem sploh izvedela, kakšen je hrvat in kako zna lahko hrvat delat take reči. Pasma je med laiki res zelo nepoznana in "zapostavljena", ampak glede na specifike in zahtevnost glede primernega vodstva in prave zaposlitve verjetno bolje, da je zaenkrat tako.
Pa saj ima že zagrebško društvo HO za slogan tekmovanj naziv "Dajte da laju - let them bark" a ne? Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup/posvojitev psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines