mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 02:10:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: REFLUKS
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: REFLUKS  (Prebrano 12006 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jasmina&Tara
rad pišem
****
Sporočil: 393


« : četrtek, 19.02.2015 : 10:33:59 »

Naša 4-letna psička (mešanka) ima refluks. Je že bila na Ranitalu, ampak ne pomaga. Imam nekaj vprašanj, zanimajo me vaše izkušnje.

Kaj sproži refluks? Hrano dobi večkrat na dan v manjših obrokih, ampak mislim, da prehitro goltanje hrane ni edini vzrok.
Je možno, da refluks sproži premastna hrana (npr. včeraj je dobila maaalo piščančje kože in se potem razburjala nad obiski in je že začela požirati)? Ga lahko sproži razburjanje?
Kakšne brikete priporočate?

Ko začne požirati jo peljem ven, se naje trave in je za nekaj časa ok, včasih tudi pokašljuje.

Če ima kdo izkušnje, bom zelo vesela vaših nasvetov Wink.
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #1 : nedelja, 22.02.2015 : 20:05:24 »

Hej.

Moja kužica je imela eno epizodo refluksa, ko sva morali poiskati veterinarsko pomoč (in zdravila). Če se prav spomnim, je bilo to pred skoraj dvema letoma, torej cca 13 je bila stara.

Od tam dalje se sama izogiba hrani, ki vsebuje zanjo preveč maščob. Skoraj nikoli ne bo več pojedla zgolj in samo maščobe, ampak ji te dodajam k siceršnjemu obroku. So jutra, ko se zbudi in ima malce refluksa, ampak to se potem umiri in gremo dalje. Seveda se pri obeh psih izogibam transmaščobam.

Sicer pa sta moja psa od konca 2010 na brezglutenskih briketih (ostalo pa je meso, zelenjava, občasno kaj riža), and we never ever looked back. Sem že tudi bila strokovno kregana, da zakaj kar nekaj to po svoje delam, ampak jaz si mislim, da verjetno že kaj prav delam, če sta psa tu, kjer sta. To sploh ne pomeni, da sem ter tja ne prideta v stik s hrano, ki vsebuje gluten, ampak večinoma pa sta BG.

Upam, da bosta to dobro razrešili!
Logiran
Jasmina&Tara
rad pišem
****
Sporočil: 393


« Odgovor #2 : torek, 24.02.2015 : 09:16:19 »

Tudi pri nas je imela eno serijo refluksa (okoli novega leta), ki je trajal par dni, po malo. Ko je jedla Ranital je bilo boljše, ampak, ko smo z njim nehali je bilo spet po starem. Lahko je en mesec (ali več) čisto ok, potem pa nekaj malega, narobnega poje in ima "napad". Veterinarka je rekla, da s tem ni nič narobe, samo prehrano moramo prilagoditi. Sem že brskala po internetu, ampak o pasjem refluksu zelo malo piše.

Katere brezglutenske brikete jima daješ? Meni je veterinarka svetovala Eukanuba Daily Care Sensitive Digestion.
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #3 : torek, 24.02.2015 : 12:59:23 »

Glede na to, da sta oba stara, dobivata seniorske BG brikete, puranje meso.
Prej pa sem Acana ali Orijen BG.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #4 : torek, 12.01.2016 : 13:42:50 »

Mislim, da ima tudi moje pseto s tem težavo. Nisem (še)šla k veterinarju, zaenkrat imam naročeno novo hrano, z manj maščobami, kcal  in brez ovce, tole, ki jo je imela zadnja 2 meseca je ovčetina, z nekaj več maščob in bom spravila drugam.

Na spletu sem našla kar nekaj angleških virov. Tudi svetovanje glede prehrane.

Zdaj, če je res problem v tem refluksu oz. želodčni kislini. Bi naj pomagala hrana z nizko vsebnostjo maščob, zmerno vsebnostjo beljakovin in več manjših obrokov dnevno. Moja 33kg buča je imela 2, sedaj 3 in mislim, da ji bom šaltala na 4 obroke. Nekaj briketi, nekaj kuhano, surovo.

Je pa smiselno tudi testirat prehrambene alergene in tudi to imam v planu, čim zvem kakšne so danes opcije. Pred časom sta bili dve-Madrid ali Moravske Toplice.

Če se stanje ne bo umirilo...Pol bo treba pa veterinarju raziskat njen prebavni trakt in kri.

Pri nas je tako, skoraj mesec dni ni bilo težav (brez nočnega bruhanja). Sedaj pa v dveh tednih 2x.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 17.01.2016 : 18:52:59 »

Kaka ideja, kako bi ugotovila v čem je težava? In ali je smiselno it k veterinarju? Obnaša se normalno, apetit. Samo res pogosto bruha sredi noči/zgodaj zjutraj rumeno tekočino, včasih se še trave nabaše. In popravek v 14 dneh 3x bruhanje.

Težave so se nekako začele na hrani TOW jagnje, hkrati sem začela občasno dodajat pasjo ustno vodo v vodo (drekožer)....Zdaj približno 14 dni nima več TOW....ampak problem je še ostal.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 17.01.2016 : 19:06:22 »

A pasjo ustno vodo pa še dobiva?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 17.01.2016 : 20:13:49 »

Ne, ne dobiva več, za vsak slučaj sem tudi s tem prenehala. Imam sicer še doma. Od Beapharja. Pred tem, september, oktober, ko bruhanja NI bilo, sem ji tudi občasno dajala ustno vodo neke druge znamke, ne spomnim se.
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #8 : petek, 22.01.2016 : 18:54:02 »

Kako pa to izgleda pri Bini?

Težave, ki jih opisuje Jasmina&Tara ima občasno tudi Ginny, zadevo smo rešili tako, da dobi brikete vedno namočene, pomaga tudi, da ima posodico na višini, in da obroki niso preobilni. Parkrat na leto se to "požiranje" še vedno pojavi, takrat ji najbolj pomaga, da se nažre trave.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #9 : sobota, 23.01.2016 : 22:15:23 »

Kakega požiranja ne opazim. Razen, če s tem misliš na oblizovanje? Malo drugače kot, če poje kaj slastnega. Takrat vem, da ji je slabo in probam hitro ponudit kaj za podzob ali pa jo spustim ven in potem ali bruhne rumeno peno ali pa se naje trave in bruhne s peno skupaj.

No, te dni mi jo je pošteno zagodla in je sredi noči, na debel volnen tepih izbruhala konkretno vsebino (ribja konzerva, listje od dreves, nekaj gumijastega in seveda nekaj mesa, ki ga je staknila v parku)...To je bilo iz nedelje na ponedeljek. Od takrat ni imela še dodatnih epizod z žolčem.

Sem pa bila opozorjena, da bi lahko bilo povezano s klopnimi bolezmi (ima anaplazmozo), da bi ji lahko nagajali titri, jetra, ledvice. Po bruhanju je imela dieto (PON 0 jesti, samo prazna juha od kuhanega piščanca in korenčka, TOR podušen ribji file in spasiran korenček, SRE enako, v četrtek pa sem prvič dala tudi brikete. Sedaj dobiva pri prvem obroku tudi probiotike zraven, poleg Inflamex in Joint Care. Ustne vode ji ne dajem več. V pondeljek pa pride PON Golden years (prava znanost najt brikete brez koruze, z manj maščobami in zmerno vsebnostjo beljakovin.

Vedno dobi namočene in na 10cm polici. Sedaj nekaj časa dobiva 3 enakomerne obroke dnevno. Zadnji je moker (ali surovo, konzerva, kuhano).
Sem pa opazila da se bruhastična epizoda začela cca mesec dni potem, ko je jedla TOW jagnjetino. Kake tri tedne sedaj ne dobiva več tega. Ta teden tudi pošljem vzorec na test alergenov. Mogoče je res jagnjetina tista ki ne ustreza in višji delež maščob? in potem traja nekaj časa, da se umiri vse skupaj?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #10 : torek, 26.01.2016 : 13:40:23 »

Kako pa to izgleda pri Bini?

Težave, ki jih opisuje Jasmina&Tara ima občasno tudi Ginny, zadevo smo rešili tako, da dobi brikete vedno namočene, pomaga tudi, da ima posodico na višini, in da obroki niso preobilni. Parkrat na leto se to "požiranje" še vedno pojavi, takrat ji najbolj pomaga, da se nažre trave.

A veš da sem čisto pozabila, da je imela tudi Ginny težave. No, pa moja tudi, to požiranje. Nekaj mesecev nazaj sem slučajno naletela na info glede tega. Žal trenutno ne najdem linkov, je pa zadeva kar pogosta. In pojma nimajo zakaj se pojavi, kaj jo sproži. Pri nekaterih zna trajati tudi 24 oziroma 48 ur in tahujše primere so dali na fenobarbital. Pišem po spominu, ker res ne najdem linkov. Angry Roll Eyes

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #11 : torek, 26.01.2016 : 13:41:04 »

Binas, ob kateri uri pa dobi zadnji obrok?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #12 : torek, 26.01.2016 : 20:15:33 »

Prvi obrok je ob 6h zjutraj (oz kak vikend se zgodi da je kako uro kasnej), drugi obrok je med 15-17uro in zadnji obrok je okoli 21h.
Pri briketih dobi 2x po 80g, konzerve ali kuhanega pa tam 160g. Pač dnevna doza briketov je približno 250-280g, ima pa 33kg, kar je njena zgornja meja.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 28.01.2016 : 18:24:56 »

A si poskusila s tem, da ji tik pred spanjem daš kakšen manjši priboljšek (piškot npr.)? Pač tisto kar ok prenaša.

Si pišeš dnevnik? Kaj je v tistem dnevu pojedla in kdaj, kaj je bruhala (če je bruhala)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 28.01.2016 : 19:58:50 »

Jaz grem spat ob 21.30, ona pa tudi.

Dnevnika ne pišem. Problem je tudi, ker je sesalec na sprehodih. Čeprav je na povodcu, čeprav jo 90% animiram in pravočasno reagiram. Se zgodi, da ravno ko pobiram njen drek, brišem sebi nos, si zavezujem čevlje-najde nekaj za požret.  Roll Eyes


Je pa trenutno mir (nič več jagnjetine in ustne vode), tudi po želodcu kak teden dni ne slišim ropotanja. Ustne vode in l-carnitina ji ne dajem več. Samo jointcare + inflamex. Trkam, da tako ostane.

Saj ne vem kaj je glavni krivec jagnjetina ali ustna voda. S tem da sem ji ustno vodo že prej občasno dajala, pred jagnjetino. :/

Bruhala je pa dosedaj  samo rumeno tekočino in pa prejšnjo nedelejo neko gumo, ostanek ribje konzerve in listje. Za tisto vsej vem kaj je bil krivec.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: REFLUKS
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines