mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 20:43:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: avtoimunska bolezen
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: avtoimunska bolezen  (Prebrano 35493 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #105 : nedelja, 05.04.2015 : 22:51:14 »

Lepo, sem vesela za Bižu, da se ji izboljšuje, kar tako naprej... Kiss
Logiran
Mišav
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


WWW
« Odgovor #106 : nedelja, 05.04.2015 : 23:45:31 »

Super  bravo
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #107 : ponedeljek, 06.04.2015 : 09:01:12 »

 Afro

Kar tako naprej, držimo pesti!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #108 : ponedeljek, 06.04.2015 : 10:05:26 »

O, super, naj gre tako tudi naprej  Kiss
Logiran
bižu
novinec
*
Sporočil: 42


WWW
« Odgovor #109 : ponedeljek, 06.04.2015 : 18:42:57 »

Uf,vrednosti se ne spomnim,ker sem izvid cisto na hitr pogledala,in je imela vse,kar sem vidla krepko cez mejo. Recimo,da je normalna vrednost med 4. - 9., je ona imela 18. Lahko pa prosim za kopijo izvida in ga prilimam tukaj,ce vas kaj konkretnejsega zanima. Temperaturo je tisti dan imela 40.1 pa ji je ze po prvi tbl. medrola padla pod 39.

Sicer energije se nima taprave,itak bo potreben cas,da se pocasi spravi k sebi,ampak se je danes ze igrala s sosedovim psickom. Smiley za konkretnejse tekanje se ni,ampak je pa ze to izboljsanje tako,kot bi nekdo zamahnil s carobno palico! Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #110 : ponedeljek, 06.04.2015 : 21:50:50 »

Aha, to so pa čisto druge vrednosti kot pri moji, kjer je bilo vse izjemno pod normalo, vrednosti trombocitov med 16 in 0 od 150 normalnih, levkociti pa so šli takoj za njimi.
Ja, temperatura pa je bila pri naši enaka, če se zniža, je to znak, da je medrol prijel in deluje v pravo smer.
Držite se Kiss Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #111 : ponedeljek, 06.04.2015 : 21:57:02 »

Aja, pa jaz sem svoji vedno ob medrolu dajala še pegasti badelj - tudi priporočilo vetke (čista tinktura - Soria natural) pa Glikopan izvrstne vit.-mineralne kapljice za podporo organizmu pri težjih obremenitvah (poišči na spletu, Vetnil).
Logiran
bižu
novinec
*
Sporočil: 42


WWW
« Odgovor #112 : ponedeljek, 11.05.2015 : 08:11:22 »

Aja, pa jaz sem svoji vedno ob medrolu dajala še pegasti badelj - tudi priporočilo vetke (čista tinktura - Soria natural) pa Glikopan izvrstne vit.-mineralne kapljice za podporo organizmu pri težjih obremenitvah (poišči na spletu, Vetnil).

koliko je pa tvoja stara, kdaj so ji odkrili avtoimuno oz. kolk časa že jemlje tbl. pa kakšen odmerek dobiva? mene mal skrbijo teli tableti, ker zaenkrat še vedno bižu dobiva za moje pojme (kar sem pač prebrala o medrolu) kar veliko dozo. na začetku je dobivala po cel tbl. na dan, zdej so ji zmanjšali na 3/4, sam se ji je po zmanjšanju doze spet pojavilo na smrčku. :/ sicer bom ob naslednjem pregledu prosila, če nrdijo biokemijske preiskave, da vidim kakšno ma kri. ne vem, doze naj bi ji postopno še zmanjševali, da dobimo nekje najbolj optimalno dozo. pa ful jo skos lulat tišči (pa ji na dan glede na njeno težo kar odmerim količino vode, ki jo lahko v enem dnevu zaužije, ker je nenormalno žejna in bi spila preveč). zdi se mi tut, da ma mal napihnjen trebušček... možno? no sicer vem, da bom najbolj konkretne odgovore dobila pri veterinarki, sam me vseeno zanimajo vaše izkušnje...
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #113 : ponedeljek, 11.05.2015 : 08:38:22 »

Medrol ima žejeno/odvajalni učinek. Na nek način s tem tudi strupe ven spravi. Bi blo fajn, če ima možnost čez dan it na vc, kak vrt, pasja vratca, varuška. Če imate dobro ograjeno, bi jo jaz pustila zunaj, s kako fajno hiško in vetrolovom. Za tisti čas, ko ni koga doma. Ampak, če pomaga, bi jaz dajala. Vodo samo spremljaj koliko pije in podaj infromacijo veterinarju, ne pa ji odmerjat in potem ne dajat. Naj ima na voljo. V podporo jetrom se dodaja pegasti badelj ali pa suhi pivski kvas, ki pa moram opozoriti zviša apetit. Pri mojem požeruhu je to recimo skrajno neprijeten stranski učinek, ker lahko samo brišem sline za njo in skoz fehtari, kar je stres za telo in um.

Prehranske/okoljske alergene si dala testirat?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #114 : ponedeljek, 11.05.2015 : 09:15:23 »

Bižu, Ditke ni več. Prvi znaki resne bolezni so se pojavili pri točno prvem letu, podobni tistim, ki jih je dobila kot reakcijo na tretje cepljenje (v 3 mesecih) proti kužnim. Popolna oslabelost, neješčost, zelo povišana temperatura, 0 trombocitov v krvi in skoraj toliko (0) levkocitov. Dolgo je trajalo, da smo izločiili možnost vseh drugih bolezni (xy testov), nato smo po drugi ponovitvi začeli z medrolom, dozo (začetna 2mg/kg) smo zmanjševali vsak 4. teden. Zdravljenje je trajalo več kot pol leta, da smo medrol povsem opustili. 8 mesecev je bila zdrava, pri ponovnem izbruhu bolezni tudi medrol ni več prijel. In če veš, kako močno in skrajno zdravilo je medrol, potem veš tudi, kaj ti po njem še preostane ...
Vse, kar opisuješ, so stranski učinki medrola, močna žeja, obilno lulanje, izjemen apetit, napihnjen trebušček, pri naši tudi zasoplost in zelo hitra utrujenost, izčrpanost. Pazi, da se izogibaš vseh telesnih aktivnosti s psov v času zdravljenja, tudi če ti izgleda ok. Čim več počitka, pravzaprav ritem za upokojence.
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #115 : ponedeljek, 11.05.2015 : 10:12:31 »

bižu, jaz ti lahko iz mojih izkušenj tudi potrdim, da so bili ob začetni dozi medrola pri nas prisotni tako žeja, kot posledično lulanje pa tudi povečan apetit. Z manjšanjem doze je vse izzvenelo, tako da trenutno nima nič več naštetih težav. Dobiva pa ta moment 1/3 32 mg tablete vsak drugi dan (težka je 35 kg). Vode ji tudi jaz nisem omejevala, sem ji pustila piti kot je želela (res pa da se ni nalivala z neskočnimim količinami), samo večkrat smo šli lulat in je bil problem rešen.

Naša ima sicer malce drugačne težave od tvoje, prav tako stanje kože ni bila tako hudo kot pri tvoji, zato tudi ni rabila tako velikih začetnih doz medrola, ampak če bi jih, bi jih mirno dajala, sploh dokler se stanje izboljšuje. Ko manjšaš dozo, se včasih stanje spet poslabša in moraš za določen čas dozo spet povečati. Pa potem spet zmanjšati, da najdeš tisto pravo, da še pomaga in da je najmanjša možna.

Mi smo tudi dali pogledat kri pred jemanjem medrola in zdaj po in sem hvaležna da smo, da vemo kje smo z jetri. Zdaj dobiva podporo jetrom in če bo doživljenjsko na medrolu, bo tudi podporo dobivala ves čas oziroma kolikor bo potrebno, saj se ponavadi delajo kure.
Logiran
bižu
novinec
*
Sporočil: 42


WWW
« Odgovor #116 : torek, 12.05.2015 : 16:37:18 »

sej ne da ji odmerim neko določeno količino vode in potem, ko to spije ne dobi nič več. glede na to, da je res ekstremno žejna me je sam veterinar opozoril na to naj bom pozorna koliko vode spije na dan, da ne bo prišlo do kakih drugih popolnoma nepotrebnih zdr. zapletov. - česar si v tem oz. v nobenem primeru ne želim! glede na njeno težo dobiva nekje od 1l - 1,5l na dan (od dneva in aktivnost odvisno, dobi tudi več) in ji v posodico čez cel dan po malem dolivam, tako da vodo ima vedno na voljo. za samo lulanje ni problem, sem zelo veliko sama z njo, ali pa jo vzame v varstvo moja mami, tako, da sva oz. je čez dan kar veliko zunaj (za njeno fizično stanje, ki se pač kar rada utrudi odkar ni popolnoma zdrava sva ubistvu zelo veliko zunaj). zaenkrat ji dajem 1x na dan po eno tbl. pegastega badlja, dobiva tudi ribje olje, kaj pretirano ga pa ne bi 'srala' niti z dodatki ne...

@ royalty: kakšni pa so bili izvidi? jetrni encimi mogoče kaj povišani ali je stanje kljub jemanju medrola in dodatkov normalno?
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #117 : torek, 12.05.2015 : 17:36:13 »

Jetrni encimi so bili povišani ja, šele po tem smo začeli dajati dodatke za podporo jetrom, krvnih testov pa (še) nismo spet ponavljali. Glede na to, da je počutje drugače več kot fajn, je zaenkrat to to.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #118 : torek, 12.05.2015 : 18:00:42 »

Jaz sem dajala pegasti badelj od začetka, z jetri je bilo ves čas vse ok, biokemijo - popolno - pa smo delali vsake 14 dni, vendar mi tega niso svetovali na VF, šele pri "naši" vetki smo to delali, kjer smo zdravljenje nadaljevali. Ona mi je tudi svetovala pegasti badelj.
Vode se nikakor ne sme omejevati, ker se sicer pojavi huda dehidriranost (voda vseeno kar teče iz njih) in velike težave z žilami (pravo poapnjenje), se je pa pri naši po določenem času pojavila inkontinenca nekaj ur po zdravilu.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #119 : četrtek, 02.07.2015 : 10:58:02 »

Kako je Bižu?
Sem se spomnila, da zdaj ob tem soncu rabi kaj sončne zaščite? Jaz imam dobre izkušnje Z Avene 50 faktor, bela tuba, za intolerantno kožo. Mogoče bi tudi za bižu bilo OK? To bi stric/teta veterinar znal povedat.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: avtoimunska bolezen
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines