mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:49:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Navaditi psa na ...
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Navaditi psa na ...  (Prebrano 6289 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MarkRaudrh
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : sreda, 04.03.2015 : 21:52:39 »

Lep pozdrav,
Mene pa zanima nekaj kako navaditi psa na samoto mislem nebo dolgo sam kakšno urco pa po dve urci maximum je pa še mladiček 2 mesca je star in je nazalost že zelo razvajen stem mislim da težko sam zaspi spi večinoma na pojstli ali v naročju to ga je nažalost privadil moj brat zaj pa nevem kako naj bi ga odvadil od tega probavam postopoma dal sem mu mehki poušter v njegovo košaro in še kar noče zaspati,zaspi samo takrat ko ga nekdo vzame v naročje in ga pestuje dokler nezaspi ko zaspi za kakšnih 10min ga dam košaro in tam spi preostal dan ponoči pa nemore zaspati nikjer drugje koker pa v postli. Zanima me kako bi ga od tega odvadil.
Zaj pa k samoti...
Ko imam kakšna dalša predavanja v šoli ga zelo teško kdo drug merka brat dela starša pa tudi samega ga pa nemorem kar zapreti v wc in ga pustiti dokler se nekdo ne vrne ker se počutim grozno kupil sem mu boks mislim naročil zaj ga čakam da pride na dom ampak me še vseno zanima kako naj bi ga naučil samote ali se bo to sam naučil ko zraste?

Pasma psa je Jack Russel Terrier to je moj prvi pes hvala.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : sreda, 04.03.2015 : 22:25:23 »

Hm, tole so tako osnovne osnove, da je težko napisat, kako je treba delat s pasjim mladičem.
Osnovno pravilo je, da od prvega dne delaš s psom tako, kot želiš, da bo držalo kasneje, torej:

- Spat pomeni spat, pustiš ga v košari in to je to. Ko zleze ven, ga daš nazaj in to ponavljaš, dokler ne 'pali', vendar to ne počneš, ko je mladič najbolj razigran, lačen ali ga lulat, temveč takrat, ko je čas za spanje.
- Če ne nameravaš gledat psa v postelji nadaljnih 15 let, potem ga na posteljo ne spuščaj. Nikoli. Če skoči gor, ga prestavi v njegovo košaro. Ponavljaj vajo kot v prvi točki.
- Če ne misliš pestovat psa vsakič, ko boš želel, da zaspi, in če ne želiš izsiljevalskih for, ko bo hotel v naročje, potem s tem takoj prenehaj.
- Ne dramatiziraj, ko greš od doma, temveč postavi psa tja, kjer naj bi te počakal, da se vrneš, zapri vrata in to je to. Ne poslavlaj se, ne hodi se mu nazaj kazat in ne jokcaj. Seveda mu moraš dat v wc njegovo košaro, skledo z vodo (ki je ne more polit, ker bo sicer potem žejen), kakšno igračo in odstrani iz njegovega dosega vse, kar ni zanj. Še bolje = umakni iz njegovega dosega popolnoma vse, ne glede na stopnjo nevarnosti, ki jo kakšna reč za psa predstavlja po tvojem mnenju. Namreč, psi se lotijo tudi tistega, na kar ne bi ti nikoli pomislil. Posebej je za pse v kopalnicah veliko nevarnih predmetov in snovi. Seveda ga pred zapiranjem v wc pelji ven, da opravi potrebo.

Za vse nezaželjeno, na kar ga boš sedaj navadil oz. razvadil, boš potem potreboval nekajkrat več časa in energije, da ga boš odvadil.
Pa, zanima me, kako dolgo že imaš doma psa? Namreč, pišeš tako, kot da je 2-mesečni pes pri vas že nekaj časa.
Za nasvete vprašaj tudi vzreditelja, ki ti lahko pove vse o tem, kako se je mladič obnašal v leglu in kako se je odzival na red in disciplino. Grin

V prihodnje se potrudi in piši slovnično, ker zgornje to pač ni in je zelo težko berljivo.
Logiran

MarkRaudrh
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #2 : petek, 06.03.2015 : 18:57:03 »

Jana
Mladicka imam 1 teden za vse drugo ga pa ze probavam navajati
Hvala.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Navaditi psa na ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines