mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 19:09:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 213874 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #1425 : četrtek, 19.08.2010 : 17:11:18 »

Fenomenalen na pogled pa še značajsko...ja super! Kje se vas pa da kej videti, da končno enkrat enega Kitajčka še mal potipam  Grin.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1426 : četrtek, 19.08.2010 : 17:30:15 »

Fenomenalen na pogled pa še značajsko...ja super! Kje se vas pa da kej videti, da končno enkrat enega Kitajčka še mal potipam  Grin.

Kadar češ, v ograjenem igrišču za pse v Zupančičevi jami, ob Vilharjevi... pridite divjat, se zmenimo... Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1427 : četrtek, 19.08.2010 : 19:41:11 »

Takole nobel predstavitve kot je tale od  Rockyja pa še nisem vidla, moram priznat. Afro  Mulček je res nekaj posebnega. Svetovna faca, uiber simpatičen, prvak v skokih v višino in z naaaajmehkejšo dlako. Model! Kiss Kiss Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1428 : četrtek, 19.08.2010 : 20:36:53 »

Oh, Pepsi... tvoje punce so pa tudi od hudiča... mečkabilne za znort! Saj sem bila stalno pri njih... ti si ena taka srečnica...


P.S.: Danes je muci-Pasha lizal Rockyja... čisto sem se razpekmezila ob pogledu nanju...  Smiley
Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #1429 : četrtek, 19.08.2010 : 22:17:14 »

Na to igrišče imam že nekaj časa plan it. Ko se bo to zgodilo ti napišem na ZS, če boste mogoče tam  Smiley. Uživajte!
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1430 : petek, 20.08.2010 : 11:12:03 »

Velja Li Mei... Wink

Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #1431 : petek, 20.08.2010 : 11:27:49 »

Missysb super kitajčka imaš  Wink.
Tudi Cosmo je samozavesten in neboječ, obožuje ljudi in otroke. Drugače pa najbolj uživa na treningih agilitija in v hribih. Včeraj je praznoval svoj 3. rojstni dan.

Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1432 : petek, 20.08.2010 : 11:32:35 »

Vse najboljše, Cosmo! Kiss Kiss Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1433 : petek, 20.08.2010 : 12:33:24 »

Missysb super kitajčka imaš  Wink.
Tudi Cosmo je samozavesten in neboječ, obožuje ljudi in otroke. Drugače pa najbolj uživa na treningih agilitija in v hribih. Včeraj je praznoval svoj 3. rojstni dan.



Ja vse najboljše Cosmo! Še najmanj 17 takih uživaških let ti želim!  Kiss Kiss Kiss

Si pa kjut takole s poraščenim smrčkom... sem premišljevala, da bi tudi Rockyju pustila do konca rast tele dlačice na gobčku...  bo potem zgledal kot maltežan... Grin
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #1434 : petek, 20.08.2010 : 21:37:20 »

Mi pa smo danes na igrišču spoznali Rockyja. Krasen kužek. Kaja in Keli sta navdušeni nad njim.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1435 : petek, 20.08.2010 : 21:47:13 »

Mi pa smo danes na igrišču spoznali Rockyja. Krasen kužek. Kaja in Keli sta navdušeni nad njim.

Lupčka scrkljanima pudeljskokrasnima ritma!  Kiss Kiss
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #1436 : četrtek, 23.12.2010 : 21:09:25 »

nas kar nekaj časani bilo na tem forumu Smiley

Vendar ker vem da je sigurno veliko ljudi ki berejo to temo in vedno več je tudi ljudi ki se zanimajo za to pasmo, je čas da se malo oglasim spet Smiley

v vmesnem času se je zgodilo da smo pri nas registrirali psarno kitajskih golih psov Bionity, link lahko najdete tudi med seznamom vzrediteljev na mojpes.net Smiley

Tako da bom vesela če bo tema zaživela in da se razgovorimo o tej čudoviti pasmi, ki je po krivici pri nas še zelo neznana.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1437 : četrtek, 23.12.2010 : 21:21:19 »

Jaz sem ZA! Sva bila pa z Rockyjem na TV-ju, kjer sem malo predstavila to fantastično pasmo!
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1438 : četrtek, 23.12.2010 : 21:24:19 »

http://tvslo.si/predvajaj/o-zivalih-in-ljudeh-oddaja-tv-maribor/ava2.89859091/ - povezava do oddaje (midva sva na koncu  Smiley)
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #1439 : petek, 24.12.2010 : 11:06:33 »

Luškan Rocky Smiley

Luškan prispevek. Ampak ne morem da nebi komentirala, seveda čisto dobronamerno, da nebo kdo narobe razumel, ampak mislim da je nam vsem cilj to da se pasma korektno predstavi širši javnosti. Zato pa ni je res zelo všeč da se tudi odlakani kitajčki vedno več pojavljajo pri nas in da naredijo prispevek kjer sodeluje odlakani kitajček je pa itka super Smiley

Moj komentar bi bil glede tega kar je bilo rečeno za gole, in sicer da jih je potrebno mazati poleti - to absolutno ni res za večino, razen za tiste ki so brez pigmenta ali z zelo malo pigmenta, ker tam jih lahko sonce ožge zelo hitro. večina jih pa tekom poletja tako kot človek lepo potemni kar pomeni da se dodatno zaščitijo, tako dani problema. Edino vidim problem, če gre pes kam z nami, kjer nima možnosti da se zateče v senco (ker sicer so bolj pametni kot mi in se sami pravočasno umaknenojo na senco Smiley). Pa recimo če gremo poleti v hribe za več ur, potem je tudi priporočljivo da se jih zaščiti ker jih hitreje ožge, tako kot ljudi, in sence ni,..

Drugo kar bi popravila je to, da golim izpadejo zobki, kar absolutno ne drži Smiley Korelacija je med goloto in številom zob, ki je manjše običajno, manjkajo kakšni premolarji, molarji, ampak to se običajno zgodi ob menjavi mlečnih, ko recimo stalni ne izrastejo vsi. Veliko je odvisno od genetike, od linij, kakšne zobe bodo imeli. Recimo moja Lin ima več kor super zobe za goliča, Sunny pa itak perfektne. Ker obe liniji imata super zobe. ene linije pa imajo žal zelo švoh in ja se zgodi da tudi stalni hitro popadajo ven. ampak še zdaleč ni to tako obširno kot recimo pri perujskem golem.
Bi rekla da je vezano mogoče na starost, s starostjo lahko kakšen zob izpade, pa seveda veliko veliko je tudi higiena zob. Ker običajno je sama morfologija zoba drugačna, pogosto se zgodi da imajo recimo kočnimi grugačno število korenin, zobje so zraščeni, korenine nasploh niso tako globoke, in tako če se obloge nabirajo se hitreje zgodi da zob izpade.
No nikakor pa ne drži da jim kar izpadajo zobje SmileySmileySmiley

No še enkrat, luškana reportaža in res me veseli da se tudi kitajčki vedno več pojavljajo na tv Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines