mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 09:05:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 214089 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #390 : sobota, 28.01.2006 : 15:45:32 »

Ojla!

Pri nas je iz dneva v dan bolj pestro... Cheesy

Danes se je malcek naucil lajati in mu je bilo to potem v neznansko zadovoljstvo...ze rencanje je donelo cez celo hiso, zaenkrat piskajoce lajanje pa tudi... Oli pa skoraj "umru" od strahu, kaj je zdaj to zaena "galama" povsod okrog njega... Lips Sealed

Drugace pa ga moram pohvalit, da je cez noc ful priden, okrog 9.h gre panckat, spi do 7.15, potem greva lulat in potem nazaj panckat tudi do pol desetih ce je treba... Wink Ko pa se jaz ucim in je zraven mene, lezi lepo v svoji posteljci in prespi vse kar se dogaja okrog njega...
Ko pa je odmor od mojega ucenja, pa porabi vso novonastalo energijo in leta, nori po hisi, da ovinke komaj zvozi... Grin
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #391 : sobota, 28.01.2006 : 20:28:52 »

Kok je dobra ta zadnja slika Smiley Mala mazica a Cheesy
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #392 : nedelja, 29.01.2006 : 11:11:01 »

Mala mazica? OGROMNA mazica... Wink
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #393 : ponedeljek, 30.01.2006 : 19:17:32 »

No midva oz. Gany je danes prestal prvo britje pri meni...moram rect, da se niti ni prevec upiral, se je pac vdal v usodo...sicer, ce ne bi bilo mujno bi pobegnil iz kopalnice, vendar ker ni bilo druge moznosti, je pac drzal gobcek in cakal da bo konec...

No amapak potem sem ugotovila, da kjer sem ga brila, je postala koza razdrazena, pordela...ali je to normalno? Sem kje kaj zamocila?

Potem sem kozno namazala z navadno "Dove" kremo in upam, da bo boljse.

Aja uporabila sem brivnik, ki ga moski uporabljajo za britje brade (pa ne ni bil od oceta  Cheesy )
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #394 : ponedeljek, 30.01.2006 : 19:21:52 »

Aja, mene je pa vedno zanimalo, ali lastniki Kitajčkov uporabljate navadne (moške) brivnike ali obstajajo prav posebni brivniki za pse?

lp
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #395 : ponedeljek, 30.01.2006 : 19:24:43 »

Aja, mene je pa vedno zanimalo, ali lastniki Kitajčkov uporabljate navadne (moške) brivnike ali obstajajo prav posebni brivniki za pse?

lp

Dobro vprasanje.. Pa kreme? So kaj posebnega?
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #396 : ponedeljek, 30.01.2006 : 20:38:08 »

No jaz za ziher se nisem verodostojen vir podatkov, vendar midva kot ze napisano, kar navaden moski brivnik...pa se mi zdi da je Mojca rekla, da je Lin pobrila tuki kar s svojim brivnikom za noge...upam, da nisem kaj prevec povedala... Lips Sealed

Kar se krem tice, menda losijone za cez telo, kar svojega namazes gor...men je tak rekla vzrediteljica...zadnjic si je Gany uhelj spraskal skoraj do krvi, pa sva s Soleo namazala, pa je bilo cez noc boljse... bo treba kako cinkovo pasto kupit al pa Bepanthen, da bomo ranice flikali....
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #397 : ponedeljek, 30.01.2006 : 20:46:08 »

Ja jaz brijem s svojim brivnikom za noge.. ker nimam še pasjega. So pa pasji brivniki bolši. Ob prvi priliki bom kupila pasji brivnik, ta katerega sedaj uporabljam je le začasno. Pasji brivnik si bom kupila pa takega ožjega za po gobčku. Moram reči da tam pod očmi zelo težko brijem s tem mojim... je preširok in je vse potem nerodno. pa potem gre seveda bolj počasi. Čeprav Lin pridno stoji med britjem Wink.
Glede kremic pa je tako.. bolje je uporabljati kreme in losjone za otroke oz. dojenčke, ker so manj agresivni. Če je koža ratala rdeča si nekje zamočila ja, daj drugič brit manj "agresivno", ne čisto dokonca. Bolje je pobriti najprej z brivnikom, nato pa da je gladko z žiletko pri kateri seveda uporabiš peno za britje.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #398 : ponedeljek, 30.01.2006 : 21:45:40 »

Ojla!

Za kitajcke lahko uporabljamo brivnike za noge, ki so nekako se najboljsi, saj je pri pasjih brivnikih tezko dobiti tako majhne ter primerno dolzino(torej cisto do koze). Jaz uporabljam brivnik za brado ter nato navadno mosko britvico, da jo pobrijem do gladkega. Ponavadi jo brijem kar na mokro kozo brez pene. Za dlako uporabljam sampon za bele pse, za telo pa gel za prhanje. Na koncu jo namazem z mlekom za telo ali oljem za telo.

Ninca: Koza naj ne bi bila rdeca, verjetno si kje zamocila, ali pa je pes malce bolj obcutljiv. Mogoce pa si ga le urezala in je koza zgledala malce bolj rdeckasto Huh Smiley
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #399 : torek, 31.01.2006 : 11:05:52 »

Ne urezala ga za ziher nisem, ker je po parih urah vsa rdecina izginila...glede agresivnosti pa ne vem...sem probala najprej na svojih nogah, kako sploh stvar deluje...potem sem pa se na Ganyu...ne vem na kak nacin bi bila lahko prevec sgresivna, sem pac "peljala" brivnik po gobcku gor in dol, pa nisem imela obcutka, da bi kaj pritiskala, toliko da se je pac dotikal koze...

No bo ze naslednjic moralo biti boljse... ::)Britvice pa se nisem uporabila, ker se ne stoji cist cist primiru in se bojim, da bo ob nepravem casu mignil, pa bo tekla kri... Cry tak da to naja casa cez nekaj casa...

Pa po telesu je tudi imel par kocin, pa sem se tam potegnila cez z brivnikom...je bila to napaka?
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #400 : torek, 31.01.2006 : 11:27:19 »

Ninca, pomoje bi bil mach3 super za strič, ker ima rezila tako zaščitena, da se ne moreš kar tako urezati.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #401 : torek, 31.01.2006 : 12:17:39 »

Pmaxi...to mislis britvico?

Ne se mi se ne zdi varno, da bi jo uporabila... ko bo 100% dojel, da mora biti cisto namiru, ko ga brijem ja, prej pa ne...mu pade kaj na kraj pameti, pa se v trenutku premakne, ce ga porezem, se mu bo poznalo celo zivljenje...

Geri in pia_in_co sta napisali, da jo uporabljata (britvico namrec), tako da verjetno bova morala tudi midva prej ko slej preiti nanjo da bo res pobrit tako kot se zagre, samo vse ob svojem casu...
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #402 : torek, 31.01.2006 : 12:23:20 »

Geri in pia_in_co sta napisali, da jo uporabljata (britvico namrec), tako da verjetno bova morala tudi midva prej ko slej preiti nanjo da bo res pobrit tako kot se zagre, samo vse ob svojem casu...

Ne jaz sem napisala kaj naredi, ne kaj uporabljam Wink. Mi ne uporabljamo britvice.. ja smo poskusili, z mach3 in smo pobrili pol gobčka, več pa ne ker ni bila pri miru. Pene se je na smrt bala, žiletke pa še bolj. Tako da smo potem samo z mašinico dokončali. Mi britvico še uvajamo Smiley. Tako da ja, imaš še časa. Sem mislila ko si napisala da je pridno pustu briti da je bil pri miru, sem zato predlagala Cheesy.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #403 : torek, 31.01.2006 : 14:31:22 »

Ne, ne cist pri miru ni bil...nisva se ravno tepla, samo na trenutke, ko mu je bilo dost, je premaknil glavo in ce bi bila v tistem trenutku v mojih rokah britvica, bi skor za ziher lahko ratala kaka "lepotna napaka"...
nikakor pa to ni tko zgledalo, da bi ga postavla v kopalnico on bi stal ko kip, jaz pa okrog sarla..bil je v narocju, z eno roko mu drzala glavico, v drugi imela pa brivnik...

Se opravicujem za povrsinsko branje glede britvic, pa potem se krivo vero okrog sirim... sram
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #404 : torek, 31.01.2006 : 17:45:51 »

Ninca10: Eh, saj ce ga malo urezes ni nobenega problema Wink Jaz sem Andy ze dostikrat pa niti zacutila ni, tako da brez panike Wink
Po telesu ga lahko brijes enako kot po gobcu, tako da nisi naredila nobene napake Wink

Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines