mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 06:11:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 214082 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #660 : petek, 19.05.2006 : 16:40:13 »

Doma mi stoji kot šus. Mene bolj skrbi, glede na njegovo trenutno muho, kaj bo, ko bomo v Hrušici. Sedaj imam še cca 10 dni lufta, da mu tole malo spravim iz glave.
Ma sej bo Smiley V Vrtojbi je bil kokr vem suPer Smiley Mam pa jst isti problem, ker Nacho noce stat spljoh .. Samo Ursi & Dusanu kokr tok lepo stoji Smiley Ce pa kej zagleda se pa sam od sebe ful lepo psotavi Smiley
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #661 : sobota, 20.05.2006 : 19:08:14 »

Zanima me, ce se na razstavah PP in HL sodijo skupaj ali posebej... jasno mi je, da samcki in samicke loceno, ne vem pa kako je s HL in PP... sram
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #662 : sobota, 20.05.2006 : 20:03:11 »

Mislim da posebej.. Pa seveda se s5 delijo na samcke in samicke.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #663 : sobota, 20.05.2006 : 23:25:11 »

Zanima me, ce se na razstavah PP in HL sodijo skupaj ali posebej... jasno mi je, da samcki in samicke loceno, ne vem pa kako je s HL in PP... sram
Sodijo jih skupaj, vsaj v Sloveniji. V drzavah kjer je kitajckov vec(npr. Ceska) pa jih sodijo posebej.

Jaz predlagam spet kaksno srecanje kitajckov Smiley Koliko vas pride na Hrusico?
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #664 : ponedeljek, 22.05.2006 : 00:02:49 »

Sodijo jih skupaj, vsaj v Sloveniji. V drzavah kjer je kitajckov vec(npr. Ceska) pa jih sodijo posebej.

Tako je! Wink Posebej se sodijo tudi na CACIB Luxembourgu npr., pa na večini evropskih in svetovnih razstav...

Pri nas spet dogaja... Cheesy Nasa razstavno uspesna "puffka" Quincy (ki je BTW pred 4 dnevi upihnila 3. svecko Wink) se je zacela goniti, tako da bo v kratkem (upajmo) spet pestro s podmladkom zvezdic. Javim kaj vec o tem, ko se bo vedelo, ali bo paritev uspesna. Opazila sem, da nisem nikjer omenila, da je Quincy v Vrtojbi uspesno koncala Int Ch, pa se spodobi, da se na tak uspeh nazdravi - castim pijaco vsem "kitajcomanom" na naslednji razstavi, ko se vidimo (Pia, da se mi ne bos spet napila! Grin). Cheesy Cheesy Cheesy

Pmaxi,
mislim, da je to le del faze pubertete pri Baileyu, tako da cimbolj ignorirat to, ga vozit v cimvecjo gneco in vsakega poprosit, da ga poboza, nezno "mrcvari", nagradi s kaksnim priboljskom, tako da tujce poveze z necim lepim. Prej al slej se bo navadil!

"Mali" (Baileyev crno-beli bratec) je se vedno pri meni, ker ni nikakrsnega resnejsega zanimanja za pasmo, no, mosko PP razlicico predvsem, pri nas. Sad Tisti, ki pa so se zanimali, pa so bili neprimerni kandidati, tako da sem jih odvrnila od nakupa... Undecided Upam, da se najde nekdo, ki bo primeren lastnik zanj, saj je res srcen kuza. Na sprehode ga vodim povsem brez vrvice, saj mi je skozi pod nogam in isce mojo pozornost (gleda proti meni in caka, kaj bom zelela od njega), ko ga poklicem pa pritece k meni in se mi "smeje". Res posrecen kuza... Smiley

P.S.
Nova stran z nasimi kitajcki bo kmalu koncana, se ze veselim! Cheesy Vsekakor javim k ogledu, ko jo javno objavim! Wink
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #665 : ponedeljek, 22.05.2006 : 11:05:37 »

Ali je sel zadnjic (v soboto, ko je bilo testiranje sluha in pogacice) bel HL samcek (mislim, da mu je ime Here I am) nazaj "domov" ali je nasel nov dom, kje v Slo...

Malcek me je cisto ocaral ze po slikicah, potem sem ga pa uspela, se na hitro videti v Lj...
Kaka mala kepica...potem pa zrastejo v take "razgrajace" Grin
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #666 : ponedeljek, 22.05.2006 : 13:14:15 »

A morajo kitajčki tudi opraviti test sluha in pogačic? Kakšni pa so pogoji za vzrejno dovoljenje?
Kdaj so vaši sulci prešli v fazo pubertete? Našega že pošteno hvata, pa bo imel komaj 5 mesecev  Smiley
V soboto je veselo skakal po Andy Grin Grin, začel je bevskati na mimoidoče in veselo pomaga pinčku, ki pa je bevskalo na kvadrat  Roll Eyes
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #667 : ponedeljek, 22.05.2006 : 13:18:51 »

Citat
"Mali" (Baileyev crno-beli bratec) je se vedno pri meni, ker ni nikakrsnega resnejsega zanimanja za pasmo, no, mosko PP razlicico predvsem, pri nas.

Punce, imam pufkota in lahko rečem da če bi še enkrat izbirala bi ponovno izbrala PP in ne golega. Sprva sem se bala kako bo zaradi dlake, ampak ni totalno nobenega problema. Tako ali tako ga moraš enkrat na teden temeljito umit, že zaradi higiene, ker je v stanovanju. In to je praktično to. Če pa je bratec pol taka faca in maza, kot je naš, potem mora biti super kuža.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #668 : ponedeljek, 22.05.2006 : 15:51:30 »

Gany je prisel v fazo pubertete pri slabih 7 mesecih...naskocit je poskusal vse kar je hodilo, da ne govorimo o plisastih igrackah...no potem se je to malo umirili, se vedno pa je cisto navdusen, ko samo na dalec zagleda kakega psa...na vsak nacin bi ga sel pogledat, ker pa mu to ni dovoljeno zacne cvilit, dobesedno "skripat", tako da ga konstantko "zatiram" z ne, ne...
Je resnicno nadlezno njegovo piskanje... Lips Sealed
Kratko povedano, namesto z glavo, trenutno razmislja z lulckom  Angry

Naslednji resni problem pubertete, pa je, da je zacel zaznamovat svoje ozemlje, v stanovanju seveda...najprej sem mislila, da je pes zacel lulat nazaj v stanovanje, no amapk se je izkazalo, da zaznamuje svoje ozemlje...postudiral me je v toliko, da je zacel zaznamovat, takrat ko ga ne vidim, ker drugace je bil obvezno kregan in tudi kaka klofuta je priletela... kako to odpraviti se ne vem, predlagana mi je bila kastracija...trenutno je sicer ok, ker je pes od 8.30, ko vstane, pa do 20.00 zunaj, potem pa gre okrog 21.30 spat...tistih par ur, ko je pa pokonci, pa ga poskusam cimbolj spremljat, da ne bi bilo kakih luzic...

Bilo je vmes tudi obdobje, ko me pes sploh ni slisal, kaj sele, da bi prisel k meni (odpoklic katastrofa), no vendar se to iz dneva v dan izboljsuje...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #669 : ponedeljek, 22.05.2006 : 19:46:23 »

Ninca10, če ga ne razstavljaš in ga ne nameravaš pariti, potem bi o kastraciji bilo razmisliti.

Eno vprašanje - pisali ste o mozoljih. Zanima me, do kdaj se pojavljajo (celo življenje, prvo leto...)? Pri ljudeh se stiskanje odsvetuje, ker je potem samo še hujše, vi pa ste napisali, da počnete ravno to .... Undecided

Polona, kdaj pa lahko pričakujemo spletne strani?
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #670 : ponedeljek, 22.05.2006 : 21:06:11 »

Opazila sem, da nisem nikjer omenila, da je Quincy v Vrtojbi uspesno koncala Int Ch, pa se spodobi, da se na tak uspeh nazdravi - castim pijaco vsem "kitajcomanom" na naslednji razstavi, ko se vidimo (Pia, da se mi ne bos spet napila! Grin). Cheesy Cheesy Cheesy
Ohoho kdo se oglasa  Grin Grin Grin Cheesy Wink Te drzim za besedo Grin Tongue Smiley
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #671 : torek, 23.05.2006 : 09:13:53 »

Mozoljcki, naj bi se pojavljali tam nekje do drugega leta...lahko se jim pojavljajo tudi akne, ce je problem prehud pes dobiva tudi tablete, ki jih mora jemati 6 tednov...priblizno isto kot pri najstnikih...

Jaz recimo "pobiram" iz koze ogrce....strlijo ven iz koze cca 1mm in ga primem z nohti, ter potegnem ven...pravih mozoljckov z vsebino ne stiskam, sem ze poskusila, vendar ni nic noter (kakega strzena kot pri ljudeh), ker si jih ze sam spraska, ocitno ga srbi...

Opazam pa, da se ti mozoljcki pojavljajo v zagonih...enkrat jih je vec, potem se stanje umiri, potem pa spet....

Predvsem se pojavljajo na vratu in na korenu repa...
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #672 : torek, 23.05.2006 : 10:04:35 »

A kake cistilne maske za kozo pa ne pridejo v postev? tko kot pri ljudeh recimo ..
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #673 : torek, 23.05.2006 : 12:06:25 »

Ja seveda, da pridejo v postev...ko ga skopas recimo, mu naneses piling (lahko vzmaes iz omarice svojega, ali pa kaj naravnega kot recimo jogurt ali olivno olje pomesano z rjavim sladkorjem)...
Koza pride potem mehka, pore se odprejo in ko ga sfrotiras ven potegnes tudi ogrce ...

Kakih krem, ki jih uporabljamo ljudje proti mozoljem (recimo Skinoren, Differin itd) jaz ne bi upala uporabljati, ker te kreme oz mazila dolgorocno stanjsajo kozo, ce pa zelis ucinek, nima smisla, da namazes samo enkrat, temvec je potrebna dolgorocna uporaba...hkrati pa se verjetno lahko pojavijo se kake alergije in pa takih krem se ne sme zauziti (jaz za Ganya lahko recem, da bi to tezko preprecila, ker se potem ko ga skopam, takoj se prelize in umije po svoje...)
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #674 : sreda, 24.05.2006 : 01:40:08 »

Aha no to je fino.. ker sem si zdej kupila par mask od niveie, pa so ok. Za globinsko ciscenje por, nego koze, pilling maska, ipd.
Logiran
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines