mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 05:54:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 214081 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #840 : sreda, 26.07.2006 : 22:49:40 »

Ravno danes sem obujala spomine kako je bilo, ko je bila Andy se majhna Smiley Kiss

Citat

Citat
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #841 : sreda, 26.07.2006 : 22:51:02 »

Ravno danes sem obujala spomine kako je bilo, ko je bila Andy se majhna Smiley Kiss



Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #842 : četrtek, 27.07.2006 : 10:45:31 »

Kok so eno knedlji tile mali kitajcki....

Moja mala pokora (beri Gany), pa je bil od ponedeljka nekaj bolan...vse kar je pojedel je izbruhal...no danes pa se je stanje umirilo in je pojedel zajtrk, ki je tudi ostal v zelodcku...
Pes je bil sicer te dni zivahen in po vedenju ni kazal nobenih znakov bolezni, vendar nekaj ocitno ni bilo ok...
Trenutno upam, da se je stanje normaliziralo, drugace nama ne bo preostalo drugega, kot da greva na posvet k vetu...

Sumim sicer, da so se mi pokvarili briketi (da sem jih imela ocitno prevec na toplem) in da so vzrok vseh tezav...
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #843 : sobota, 29.07.2006 : 00:09:10 »

Evo, ubogo pasje zivljenje...

Pa naj se kdo trdi, da to ni trpljenje.... Tongue Ubogo pasje zivljenje...






Drugace pa se je malcek sedaj cisto pozdravil in o bruhanju ne duha ne sluha vec...vceraj je imel edino malo "nesreco" zaradi svoje hitrosti...namrec na sprehod sva sla ze v poznih vecernih urah in zaradi slabe vidljivosti in neprilagojene hitrosti, je kuzman spregledal 3 stopnice...in posledica je bilo bremzanje z noskom, preval, prekuc in verjetno se kaj, kar je meni zaradi teme ostalo skrito...
No hujsih posledic ni, poskodovane je malo plocevine (beri koze) in pa domov je odbrzel v "4 prestavi, namesto v 5 ".... Cheesy
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #844 : ponedeljek, 31.07.2006 : 01:44:22 »

Botticelli, cestitam za tamalo Smiley
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #845 : nedelja, 06.08.2006 : 21:15:15 »

danes smo prišli z morja, Lin se je že lepo navadila na vse.
Na morju sem oni štrleči uhelček povila, sem dala tampon tudi not da je fixno držalo, na trejne je ratalo in je imela povit uhelj recimo 24 ur. In sedaj je ok vsaj za enkrat, zdaj že več kot teden dni ni nobenih problemov. Smo se dobili tudi z vzrediteljem na morju in je rekel da stojijo uheljčki perfektno tako da držimo pesti da nebomo več povijali in da nebo treba nič pobriti dlakic:)

Nina naslednji teden se moramo kaj dobiti da se kužmani končno spoznajo Smiley

Drugače pa grize vse, samo da je žvečljivo, obožuje cufati travo, grizti veje, pobere vsako svinjarijo ki jo najde na cesti, tako da to se bomo morali odvaditi... Undecided

Kako pogosto kopate vaše gole kitajčke? Lin je dobila mozolje po riti, predvidevam da zaradi tega ker je skoz ležala na kamenčkih na morju. Predvidevam da če je redno kopan kuža potem ima tud manj mozoljčkov, vsaj takih ko so res na očitnem mestu kjer kuža leži.

Nove slikice bodo kmalu v albumu Smiley
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #846 : ponedeljek, 07.08.2006 : 10:08:27 »

Nina naslednji teden se moramo kaj dobiti da se kužmani končno spoznajo Smiley

Joj, se dobro, da je danes ze naslednji teden... Cheesy se ze veselim, da vaju/vas spet vidim...Upam, da si bos vzela cas se pred koncem tedna, ker ne vem, ce bo Gany zadovoljen, da vidi puncko sele konec tedna...mi prisepetava, da morata cimprej priti... Wink


Glede kopanja pa...jaz Ganya vsakic ko prideva od zunaj postavim v banjo in umijem tacke, ce je blatno in je umazan, ga splaknem samo z mlacno vodo...
Prav kopanje s samponom, pa prakticiram cca. na 14 dni...kar baby varianto sampona uporabim...ce bos zelela spraviti ven mozoljcke, bos morala uporabiti kak piling...lahko tudi sama kaj zmesas ali pa uporabis svojega...jaz pri kopanju uporabljam "umivacko" (ne vem kako se to rece pravilno, taka mala krpica/rokavica iz frotirja, ki si jo nataknes na roko...njen prvotni namen je za uporabo pri ljudeh seveda...) no in se je izkazala za zelo dobro zadevo, saj ven "potegne" tudi posamezne ogrce...

Ne pretiravat s kopanjem, ker bos s tem izsusila kozo...ko pa jo bos enkrat zacela mazat s kremo, bos nadaljevala s tem za zmerom...ce pa jo bos slucajo pozabila potem namazat, pa bo koza cisto suha in se bo zacela luscit...tako, da jaz se kremi bolj kot ne izogibam...mogoce obcasna uporaba, ce vidis, da je koza res suha...


Tudi pri Ganyu se pojavljajo obdobja, ko ima vec mozoljckov in tista, ko jih ima manj...delno je za to krivo tudi hormonsko neravnovesje v casu pubertete...opazam pa tudi, da ce je mocno sonce in mu je Gany izpostavljen (ko je pa tako fino lezat na soncu Roll Eyes) se pojavi vec mozoljckov, iz cesar sklepam, da sonce vsaj pri njemu ne posusi mozoljckov, tako kot pri ljudeh, amapk le se pospesi nastanek...
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #847 : ponedeljek, 07.08.2006 : 14:03:29 »

Jaz Andy kopam po potrebi oz. vedno ko jo obrijem, saj potem dol poplaknem tudi odvecne dlake, ki so ostale po britju. Torej cca.1x tedensko do 1x na 14 dni. Po kopanju jo vedno namazem z mlekom za telo Wink

No, zadnjic je Andy tako "pridisala" domov, da je bilo potrebno kopanje Roll Eyes Tongue

Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #848 : torek, 08.08.2006 : 10:02:34 »

Jaz ta teden delam na žalost popoldan, tako da ne vem kako bi se lahko zmenili... pa še v soboto tudi delam Sad tako da v skrajnem primeru ostane samo nedelja ta teden...

Glede na to da uporabljam L'occitan kozmetiko sem razmišljala da bi kupila en blagi šamponček za Lin, za kopanja. Drugače pa glede pilingov nismo ravno domači Smiley bom pa probala kaj zmešati ali pa kar kupiti.

Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #849 : torek, 08.08.2006 : 11:12:22 »

Khm...meni osebno se zdi L'occitan dokanj koncetrirana kozmetika, kljub temu, da je iz naravnih izvleckov... poskusi raje s kako baby varianto...

Jaz sem nazadnje uporabila od Vichya Physio 5.5 in je tudi videti, da pase Ganyevi kozi oz. ni bilo opaziti nobenih problemov v smislu pordelosti ali luscenja koze...

Glede pilinga...uporabi rajvi sladkor (ker je bolj grobo mlet) in ga zmesaj z jogurtom ali pa z olivnim oljem, tako da dobis ne pregosto, ne preredko, lepo mazljivo "snov" in potem malcico najprej nasamponiraj, da odstranis umazanijo, potem pa se "zdrgni" kozo z mešanico...če bos dodala olivno olje, bos kozo ze med kopanjem naoljila in bo krema potem nepotrebna...

Ko bos imela cas, me poklici, pa se zmeniva kdaj se dobimo na laufanju... Wink
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #850 : torek, 08.08.2006 : 13:12:45 »

Kar se tiče otroške kozmetike sta zelo dobri Bübchen in Weleda.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #851 : torek, 08.08.2006 : 16:06:24 »

Ne poznam toliko te otroške kozmetike, samo ne želim kupiti nič kar ma karkoli umetnega notri, neglede ali je otroško ali ne.

Tako da bom šla pogledati kaj majo v Loccitan, jaz sem ful zadovoljna z njihovimi stvarmi nasploh. Še vedno lahko zadevo razredčim če bo karkoli premočno, se mi zdi boljša varianta.

Mozoljčki z riti so izginili, se pravi da so bili res zaradi tega ker je skoz na morju ležala na onih kamenčkih Smiley
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #852 : sreda, 16.08.2006 : 15:31:22 »

Hoj, da se malo javim. Včeraj je Bailey preživel prvi višinski krst - bili smo na Šmarni gori Grin (višina pa taka). Še dobro, da sem imela psa, da me je gor vlekel  Grin Grin
Presenetljivo sploh ni bil prav nič utrujen. Ko smo prišli domov je takoj naredil ene par velikih krogov z bratovim pinčem, dokler pinč ni padel dol Grin Se pa mu je poznalo zvečer, ko je na kavču zaspal kot macola in trdno spal do jutra.

Botticelli, kar se tiče teh dveh otroških kozmetik sta resnično zelo dobri. Samo za primer ti lahko povem, da v LJ porodnišnici vse otroke takoj ko se rodijo namažejo z Bübchen oljem in če je dobro za novorojenčke, ni vrag, da ne bi moglo biti dobro tudi za tvojega psa.
Weleda je za moje pojme še boljša a tudi občutneje dražja kozmetika. Kupiš jo lahko v DM-u ali pa v lekarnah.
Obe kozmetiki vsebujeta zelo malo konzervansov oz. le tiste najnujnejše ki morajo biti prisotni zaradi roka trajanja. Me pa zanima, kje boš dobila kozmetiko v kateri ni popolnoma nič umetnega? VSAKA hrana, pijača, kozmetika..... ki ima malce daljši rok trajanja, vsebuje takšne in drugačne umetne substance, ki omogočajo daljše hranjenje.
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #853 : sreda, 16.08.2006 : 21:15:11 »

Hojla punce!

Vidim, da imate problem kje najti kozmetiko brez umetnih dodatkov....naj vam povem, da je odlicna naravna kozmetika tudi LUSH, ki je nekoliko drazja, vendar kakovostna. Dobi se jo v centru Lj.
Tudi jaz jo uporabljam pri mojem psu, predvem pozimi, po tackah. Se full dobro obnese...

lp, Polona
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #854 : četrtek, 17.08.2006 : 08:11:12 »

Pod naravno kozmetiko mislim zadevo, ki je iz najboljših naravnih sestavin in ni testirano na živalih. Sem spada tudi L'occitain, no za Lin pa sem kupila pri njih foaming jelly za tuširanje ( gel za telo in lase) z medom in propolisom, ki je zelo blag in primeren za dojenčke (steklenička stane tam okoli 3500 sit) Sve se že tuširale in moram povedati da vsaj za enkrat je koža ful v redu, nič ni izsušilo, dlaka pa tudi ful svetleča, skratka super. Smiley Čisto malo sem jo potem namazala še z mojim karitejevim losijonom za telo, in koža je res neverjetna. Smiley

Drugače pa se strinjam z Polono, Lush spada tudi med naravno kozmetiko, netestirano na živalih in imajo tudi ful vredu izdelke, cene so podobne kot zgoraj omenjena trgovina.

Pmax hvala za info. Neko olje bom morala kupiti. Drugače pa glede tega kaj uporabljajo v porodnišnicah sem bolj skeptična... Huh odkar sem videla kaj vse je v oni formuli za mleko za novorojenčke, mi je dobesedno postalo slabo. Tako da ne vem kako lahko futrajo take mešanice. Drugače pa itak je vsa klasična komercialna kozmetika testirana na živalih, kar za moje pojme tudi pomeni da če moraš ti nekaj testirati, potem imaš notri nekaj, kar je umetno ali spremenjeno.

Polona kaj pa uporabljaš za tačke od Lusha?
Logiran
Strani: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines