mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 08:05:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 214088 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #930 : nedelja, 22.10.2006 : 12:22:57 »

Uf lulanje...jaz sem bila na trenutke tik pred tem, da psa senkam prvemu, ki pride mimo... Njegova puberteta je bila prava kriza...lulanje tukaj, lulanje tam, samo ne tam kjer bi bilo treba...potem je zadevo prerasel in cca 3 tedne nazaj se je 3x zgodilo, da sem spet nasla luzo...1x po moji krivdi (enostavno revcek zjutraj ni vec mogel zdrzat, ker sva sla prejsnji vecer nazadnje ven ob 18.00), 2x pa cisto po njegovi od tega je bila 1x na postelji...

Sedaj pa je ze spet vse ok in nobenih problemov vec...(naj gre tale zadnji stavek v bozja usesa)...drugace pa gre Gany zadnjic ven cca okrog 20.00 potem pa zjutraj ob 8.30 ali 9.00..oz ce jaz spim se kako minuto dlje, ni nobene panike...v kolikor vstanem ob 7.00 gre pac takrat na hitro lulat "traja cca. 30 sek izhod"...potem pa crta nazaj v posteljo... drzi 12 ur brez problema in mu je zjutraj prava muka se zbuditi in iti ven pred 9.00..

Zjutraj ob 9.00 ga potem pustim cca 15 min zunaj in gre kakat, potem pa se na popoldaneske sprehodu in je mir do naslednjega jutra...Da bi noter nasla kak kakec se res ze dolgo ni zgodilo...se pa je dogajalo...

Drugace pa jaz dam zajutrk ob 9.00, ki potem stoji v posodi do cca 12.00, vecerja pa okrog 18.00...


Botticelli slikice so super...predvsem druga...komentar bi bil..."Gany, pridi ti neki povem na ušesa, samo da ne boš komu povedal"
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #931 : nedelja, 22.10.2006 : 16:38:00 »

Meni se je Bailey na posteljo uscal samo enkrat in k sreči sem ga dobila sredi lulanja. Takrat je dobil eno pošteno flocko po rit. To je bilo prvič in upam tudi zadnjič, da sem ga morala flocnt.
Logiran
Coco
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #932 : nedelja, 22.10.2006 : 22:07:05 »

Se javljamo spet po dolgem času....prvo čestitke Poloni, le tako naprej Wink....danes sem prvič spoznala malo Lin in moram reči, da je v živo še bolj luštkana oziroma lepa kot na slikah Smiley Smiley

Glede lulanja nimamo večjih problemov....sicer me je že večkrat zbudila ponoči, da mora hitro ven opravit "tisto" .....se je že zgodilo, da je bila zjutraj lužica v kopalnici, ampak sklepam, da me ni mogla zbudit (moja krivda sram)....drugače je pa kar pridna Wink

Trenutno je Coco "navidezna" mamica (sklepam po tem, ker je 2 meseca po gonitvi), ker ves čas prenaša okoli igračo-kokoš zraven cvili, liže in joka....še spat moramo s to kuro, če lahko tako rečem....in potem si lahko predstavljate kolikokrat na noč ta kura zapiska..... Roll Eyes Roll Eyes....upam, da jo bo čimprej minilo, ker že počasi postaja nadležno Huh Wink....se ji vidi, da je občutljiva, ni toliko razigrana kot včasih.

Za konec pa še malo slikic iz kolekcije jesen/zima 2006/2007 Cheesy Wink Smiley Polona še enkrat hvala za izbor in dostavo Wink Smiley

Logiran
Coco
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #933 : nedelja, 22.10.2006 : 22:13:22 »

Ups, sem pozabila pomanjšat..... Wink
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #934 : nedelja, 22.10.2006 : 22:16:20 »

Jaz ne vidim slikic  Cry
Logiran
Coco
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #935 : nedelja, 22.10.2006 : 22:26:23 »

hehe...tehnične težave sram Cheesy
Upam, da zdej bo!


[attachment deleted by admin]
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #936 : nedelja, 22.10.2006 : 23:07:10 »

iiiiiiii, kakšen lep roza puloverček!!! Kje si pa to kupila?
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #937 : ponedeljek, 23.10.2006 : 09:39:52 »

ooooo...kok sta pa vidve fensi.... Wink

Ful dobri pulovercki...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #938 : ponedeljek, 23.10.2006 : 15:43:29 »

Waaw, Coco, kakšni puloverčki! Shocked Cheesy

Čestitke Djangu, itak je pravi cuker.  Kiss

Botticelli, kaj je zdaj s slikami z revije? Samo ti dve sta?  Smiley
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #939 : ponedeljek, 23.10.2006 : 19:30:13 »

Najprej morem rečt da so svetovne slikice.
Hranim jo z Pro Planom, za Hills sem hitro ugotovila da kako gre not gre ven.
Bom jo probala bolj hitro nahranit, če bo to kaj pomagalo Wink, drugače sem jo probala v kletko ponoči zapret, pa za to ni ovir se bo tud v kletko polulala in pokakala.V postelji več ravno zaradi lulanja ne spi, ker je dragi znorel, ko se mu je polulala ponoči na poušter (je vedno spala pri glavi).
Že od začetka sem ukinila vodo in hrano od 10 zvečer-7 zjutraj, ravno iz tega razloga da ponoči ne hodi okoli, ker nima zakaj in spi.Cvili nena nikoli, tudi k vratom ne gre, ko bi rada šla ven, kr gre pa naredi, tako da res ne vem kdaj njo tišči, dokler dejansko to ne naredi!
Ravno danes zjutraj sva prišli iz jutranjega sprehoda, cca 15 minut za tem pa pride svakinja na obisk, odpre vrata in ja kakala pred vrati, tako da je svakinja vse razmazala, da sem mogla vhodna vrata dol vzet, da sem lahko počistila, aja zraven pa je tudi bila lužica pa je bila pol ure veni Angry, parkrat sem jo probala počit po riti ampak nič ne pomaga, sem ji dala smrček zraven in jo kregala, pa tudi nič ne zaleže,...kot da se mi norca dela!Tako da zdaj počistim in sem tiho, se mi zdi brezveze da ji kaj rečem ker tako nič ne zaleže.

Hvala vsem za pomoč, javim kako bova kaj uspešne!
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #940 : torek, 24.10.2006 : 10:34:09 »

Ukrepi pri nas so bili sledeci, kateri je na koncu zalegel, pa ne vem povedat...bilo je pa zelo hitro jasno, da pes ve, da je naredil narobe, samo je vseeno to pocel...Gany ni lulal, ker ne bi mogel zdrazat ali kaj podobnega, temvec je markiral...tako da vsi vogali so mu bili zelo simpaticni...

1. gobcek sem mu ponocila v njegovo luzo...
2. klofuta po gobcku
3. ko sem ga videla, da lula, mu je priletel copat v rit...
4. vogale sem pomivala s samponom in potem cez s kisom
5. po vogalih sem potresla poper
6. zaprla sem ga v kletko, ko sem ga videla
7. nataknila sem mu cez lulcka belly band (bil je tako sokiran, da je prvic tulil 5 min, kot bi ga dajala vsaj iz koze pri zivem telesu)...
8 v ko ni bil na oceh, so bila vsa vrata po stanovanju zaprta oz ce je bil sam, je bil samo v moji sobi...nobenih izhodov in pohodov, ne da bi ga jaz gledala...


Jaz bi jo cez noc se vseeno zapirala v box, pa naj ima svojo rit na mokerm in umazanem, se vseeno lazje operes njeno dekico, kot pa pol stanovanja...

Pa za vsako luzo, za kazen v box... pa ukini boinitete v smislu postelje in kavca...


Upam, da bosta uspesni...

Logiran
Coco
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #941 : torek, 24.10.2006 : 11:19:21 »

Uf!Ninca10 to so pa bile vzgojne Wink.....se popolnoma strinjam z ukrepi, da nebo pomote. Pri nas smo tudi prakticirali boks, pomakanje gobčka v lužo-to se mi zdelo še najbolj učinkovito. Večkrat pa je bila zaprta v boks zaradi tega, ker je na sprehodu (nedaleč od doma) napadla mimoidoče. Se pravi lajala, v določenih primerih se je celo "zapodila" v prvega, ki je prišel mimo......seveda reakcije ljudi so bile različne. Pes začuti kdo se jo boji in postane še bolj pogumen. Postala je ful zaščitniška na svojem teritoriju, enkrat je celo ugriznila za hlače mimoidočega......in zgleda, da je ta metoda(zapiranje v boks) zadoščala(moram potrkat Huh), ker se je umirila.

Glede oblekic se moram zahvalit Poloni, kupila jih je v Avstriji, tako, da bo ona lahko kaj več povedala. Wink
Logiran
Marjetica
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #942 : torek, 24.10.2006 : 12:36:00 »

Super slikce.
Občudujem to pasmo.
Boste v Celju na razstavi?
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #943 : torek, 24.10.2006 : 12:52:31 »

Joj, joj amoss, vasa mala barabica vam pa res povzroca sive lase.  Sad Vse skupaj me spomni na naso prejsno psicko (srednjevelika mesanka.... ocitno nima to kaksne velike zveze s pasmo), ki je lulala po hisi kaksno leto. Jaz sem ze popolnoma obupala in sem bila ze cisto iz sebe. Bila je stara ze kaksno leto in se se je zgodilo da je stala sredi dnevne sobe in kar naenkrat je pocepnila in naredila luzo.  Angry No, kasneje smo ugotovili da je inkontinentna in smo ji zaceli dajati ustrezna zdravila, tako da se je zadeva uredila.
Z Billijem (Chihuahua) pa ni bilo enega problema. K nam je prisel, ko je bil star 3,5 mesecev in ne vem ce se je 2x zgodila nesreca. Vzrediteljica ga je ze navadila, da se lula in kaka na travi in moram reci da je angelcek  Cheesy.

Torej, ko razmisljam o vasem primeru mislim, da je dejansko potrebno zaceti na zacetku. Obnasajte se kot da imate mladicka in jo zacnite vozit ven na eno ali 2 uri (to je samo zacasno, da koncno ugotovi zakaj se gre). Ko greste ven, jo obvezno imejte na vrvici (nic vec spuscanja na dvoriscu) in cakajte toliko casa da naredi svoje. Sele takrat jo pohvalite in peljite notri. Bodite potrpezljivi in ne popuscajte! Ce ne naredi kar ima za narediti, ne gre noter. Spuscanje na dvorisce ocitno ne pomaga, ker punca se ni popolnoma dojela koncepta lulanja zunaj......... jaz osebno ji ne bi pomakala gobcka v luzo, bi pa vsakic ko jo vidim pri `opravilu` mocno plosknila z rokami, zaupila NE in jo takoj nesla ven....

Cim vec potrpljenja in uspehov pri ucenju!!  Smiley


lp

p.s.: krasne slikice!!! Moram reci, da dostikrat pregledujem vaso temo in si ogledujem male nagce
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #944 : torek, 24.10.2006 : 13:44:56 »

Ganyu je bilo kristalno cisto jasno, da se noter ne lula in da sledi kazen...ze ko sem ga pogledala, je imel usesa kot helikopter, pogled izpod njegove cupe in ves prihuljen po tleh...oz je pes kar sam od sebe izginil za kavc, ker je vedel da je narobe...samo od zacetka je res izgledalo brezupno...nikakor ni bil problem, da pes ne bi mogel zadrzati vode, ker je ponoci brez problema spal tudi do 12 ur in nikjer nobene luze...

Cez dan sem ga jaz sprva vodila ven na 2 uri, spustila na vrt in pocakala, da sem videla, da je lulal...

Ko je prisel noter in je opazil, da ga ne gledam pa za prvi vogal pomarkirat, da je to njegovano...Meni pa lasje pokonci...

Tako, da smo sli na koncu na "noz"... ko smo skupaj sesteli vseh 8 ukrepov in zraven se malo morje vpitja in dretja NE in FUj, je na koncu hvala bogu zaleglo...

Predvsem pa naj bo pes vseskozi na oceh in niti trenutka sam...ce pa jo zalotis pri dejanju pa kazel in direktno v box...brez pregovarjanja in milosti....


Marjetka: midva z Ganyem zelo verjetno prideva v Celje...


Pozdravcek
Logiran
Strani: 1 ... 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines