mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 03:57:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 214077 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1065 : ponedeljek, 11.12.2006 : 23:34:31 »

Lobsang, ti že veš, da se splača!  Wink
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1066 : ponedeljek, 11.12.2006 : 23:53:38 »

JEEEEEEEEE čestitke mali Lin! Smo veseli za njo - je res krasna psička - karakter fenomenalen....

Ja ja Kalsang madona normalno da se splača  Grin Wink
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1067 : torek, 12.12.2006 : 00:08:26 »

Glede tega, da kvalitetne mladiče pustijo doma pa - zbirateljstvo se verjetno ne vleče v nedogled, poleg tega pa mislim, da se tudi vir ljudi za solastništvo izčrpa.

Vecje psarne delajo ponavadi tako, da imajo doma psa nekaj casa, ko pa ta ni vec uporaben za vzrejo ga oddajo kaksnim druzinam ali posameznikom.

Citat
Zanimiv pes, iz katere psarne pa je?
Get A Load Of This N'Co ali "Shorty" kot ga klicejo je iz ZDA iz psarne N'Co Wink Trenutno pa prebiva v Svici v psarni Fantasy Island(vec na: http://www.fantasy-island.ch/ )
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1068 : torek, 12.12.2006 : 00:37:11 »

Botticelli, glavno o svoji izkušnji sem pa pozabila napisat: tisti teden pri teh vzrediteljih sem imela vsak dan nešteto možnosti pretipat njihove pse, predvsem plemenjaka in njegove potomce. Pravzaprav sem pomagala pri njihovi negi. Vzreditelji so mi pokazali opisne ocene z razstav, veterinarske izvide, mi povedali za možne hibe in seveda opozorili na prednosti. Moja izkušnja je torej super, tako da ni nemogoče...
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1069 : torek, 12.12.2006 : 10:20:46 »

Res hvala za nasvete in izkušnje, če si začetnik res ne veš kako stvari potekajo tako da je fajn slišati nekaj mnenj.

Jaz  osebno dam veliko na odnos vzreditelja do svojih psov in ta odnos itak veliko pove tudi o tem kakšen človek je vzreditelj. Zaradi mene ima lahko najboljšo psarno in vse ampak če mi kot oseba ni všeč potem jaz z takimi ljudmi nimam kaj delati.
Čeprav po drugi strani da imaš ti eno zelo uspešno vzrejo in da imaš vrhunske pse pomeni da imaš verjetno zelo rad pasmo in seveda svoje pse, se pravi da ne moreš biti zelo slab človek... ok mogoče se pa motim Smiley
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #1070 : torek, 12.12.2006 : 11:55:56 »

kak to, da noben ni cestital cherry, ki je pobrala bob Huh ..da ne bo kdo prikrajsan- cestitke Cheesy
ta je drugace iz te psarne, kamor grete andy parit?
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #1071 : torek, 12.12.2006 : 13:39:14 »


ta je drugace iz te psarne, kamor grete andy parit?

Ja, tako je... Smiley
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1072 : torek, 12.12.2006 : 16:15:15 »

Botticelli čestitke! Cheesy

Pia, hvala za odgovor. Drugače bodo mladiči uradno pod okriljem Stars@Sea, ali kako? Ker mi je čudno, da je Polona prva objavila novico - kot da bi šlo za njeno leglo. Wink Se opravičujem, če se preveč vmešavam, ampak sem preveč firbčna.  sram Smiley
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #1073 : torek, 12.12.2006 : 17:24:18 »

Naslednji moj kitajc bo pa takšen kot je tale psička http://www.fantasy-island.ch/fantasyIslandhomenews.htm
A ni lepa?  Cheesy
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1074 : torek, 12.12.2006 : 17:35:43 »

maxi: Ja saj tisto je Cherry (ce mislive isto psicko) Wink

Sammy: Andy-no leglo bo na ime Stars@Sea.

Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #1075 : torek, 12.12.2006 : 17:41:01 »

Ne, ne, če greš pogledat pod psičke v solastništvu je psička Ebony Fantasy Island. Taka kot Belček, le da je črna. Potem bi imela doma BLACK & WHITE
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1076 : torek, 12.12.2006 : 17:47:12 »

Pia, hvala za odgovor - spet. Smiley

Povej, če boš rabila pomoč pri izbiri imen (pa sporoči črko). Wink
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #1077 : sreda, 13.12.2006 : 02:05:21 »

Matr ste se razpisali... Cheesy

jasminaj,
hvala za cestitke... Smiley Drugi ne cestitajo zmagovalcem, ker so "fous". Grin Wink No, jaz bom pa za razliko od vseh vas cestitala Ganyju in Baileyu za uspesen nastop. Mislim da so si zasluzili, zato sram vas bodi Sad, da jih nihce ne omenja... Tudi tebi Botticelli cestitke... Smiley

Ko ze toliko omenjate Zucci pse... od naslednjega tedna dalje bo z nami psicka, katere oce in mama sta Zucci psa, tako da si jo boste lahko tudi od blizje pogledali. Kot mladicek morem priznat, da me ni pritegnila (na dolgih nogah, zelo zadrzana), kaksna je zdaj pa vam bom povedala cez kak teden.

Pmaxi,
morda bi bilo bolje, da Baileya zaenkrat ne razstavljas ampak ga poskusas cimvec vozit med ljudi in vsakemu narocit da ga preslata in pogleda v gobcek, takoj zatem pa ga ta tujec nagradi z njemu priljubljenim priboljskom (npr. hrenovke ali nekaj podobnega, res disecega). A se ti zdi, da se je po Poznanu mal poboljsal? Mogoce pa so mu samozavest dvignile 4 punce, ki so mu delale druzbo?! Wink Grin Bova se dogovorile kako dalje, ce mislis, da je to kljuc do uspeha.
Ebony je nesojena "slovenska" psicka. Undecided Pa ne moja... Wink Imela sem jo priliko spoznati v zivo in je res prekrasna psicka - lepa glava, telesno brezhibna, kr mocna, majhna, karakterno fenomenalna (zelo podobna moji Quincy). Res skoda, da se ni izslo...

Sammy,
imena mladickov bodo na "C", bodo pa vsa na isto temo (se ne vem katero)... Predlogi za imena bodo vsekakor zazeljeni. Wink
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #1078 : sreda, 13.12.2006 : 02:27:01 »

Določen delež cene je plačan že pred rojstvom ob rezervaciji (da prepreči, da bi si ljudje premislili; znesek vrne samo v primeru, če mladič pogine ob kotitvi ali pozneje zaradi prirojene napake), ostalo plačajo takoj po kotitvi, če ustrezata spol in tip (HL, PP).
Tak nacin prodaje se mi zdi mal "nateg" za kupca, ker ce isces npr. dobrega razstavnega psa, recimo da preferiras golega samcka, je pa v leglu ravno (edini) goli samcek najmanj primeren za razstave... Potem si postavljen pred "zid" - izgubiti kupnino ali kupiti psa, kljub temu, da ti ta ni vsec. Osebno bi vnaprej (pred kotitvijo) placala le ce bi imela zagotovljeno, da lahko izbiram prva v leglu, sicer pa le v primeru da je leglo ze skoteno in sem si mladicke ogledala ter se odlocila da bi (ko bo mladicek primerno star) vzela tocno dolocenega psa iz legla...
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1079 : sreda, 13.12.2006 : 10:21:36 »

Seveda gredo čestitke tudi z moje strani za vse goloritneže ki so se pokazali v Celju, in za dosežene rezultate. Jaz mislim da vsaj z moje strani rečem da nobeden ni fauš, brez skrbi. Smiley Za moje pojme je važno da sodeluješ in da oba z kužmanom uživata v tem in če so še fajni rezultati, toliko bolje:)

Polona a boš nabavila novega mladička? Smiley Se dajo kje videti slikice? Iz katere psarne pa je?

Glede nakupa pri kakšni znani psarni ko imaš čakalne vrste, kolikor jaz vem ti daš nek avans, tako da je za ziher, potem pa čakaš na pravega psa - če si prvi na seznamu izbiraš pač prvi in če ni takšnega psa v leglu kot si želiš, pač počakaš na naslednje leglo... to je za mene ful sprejemljiva opcija, ker nobeden te ne more prisiliti da vzameš kužka ki ti ni všeč. Ker itak če psarna vzreja kvalitetne pse jim absolutno ni problem jih prodati tako da pač počakaš na ustreznega mladička.

A kdo ve koliko je karakter genetsko pogojen pri kitajcih - ker verjetno v veliki meri je odvisno od tega kako in kje odrašča mladiček in v kakšni meri se ga socializira. Moja Lin je totalno nasprotje vsaj dveh sestric in tudi svoje mame, ampak glede njenih sestric sem ziher da je bolj krivo to da sta še malo nesocializirani. Ker v leglu je bila najbolj aktivna in živahna njena gola sestrica, sedaj pa je mala čisto prestrašena in bi bila skoz v naročju...

Aja še to:) pri katerem mesecu se začnejo ponavadi goniti psice pri kitajčkih, čisto informativno me zanima.
Logiran
Strani: 1 ... 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines