mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 22:57:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 214062 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #1410 : ponedeljek, 05.01.2009 : 21:29:09 »

S tem plaščkom na snegu je res cuuuukeeer Kiss !!!!
Logiran
zverca
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #1411 : sreda, 23.12.2009 : 18:05:04 »

TalQec, si ti spraševala po kitajki LILU? Roll Eyes

Če si jo videla na Agy tekmi, pa je bila zraven še kaka svetlo krem mešanka Asta, potem gre za psičko od moje društvene kolegice Lijane. Grin
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #1412 : sobota, 26.12.2009 : 22:03:06 »

A Lilu trenira agility?
Logiran
zverca
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #1413 : nedelja, 27.12.2009 : 12:40:56 »

V olikor vem, da, Lilu je bila v treningu za agy. ne vem, če je še, je pa bilo mišljeno, da bo tudi tudi tekmovala. Žal pa nisem več tako na tekočem in v stikih z lastnico, zato tudi ne vem, če so se načrti z agy. kaj spremenili. Roll Eyes
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #1414 : torek, 29.12.2009 : 16:01:09 »

Super  Smiley Midva s Cosmotom tudi trenirava.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1415 : sobota, 20.03.2010 : 00:14:52 »

Dragi moji, prišla sem do 30. strani in nisem zasledila  prav veliko komentarjev o njihovem značaju. OK, vse, kar je na netu napisano v angleščini nekako že poznam. Kakšne so pa vaše izkušnje, oz. kakšni so vaši kitajčki?  Smiley
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #1416 : petek, 26.03.2010 : 21:40:10 »

Cosmo je zelo navdušen čisto nad vsemi ljudmi, tudi pse večinoma obožuje. Občasno tudi renči na samce, ker je zelo dominanten, vendar se kasneje umiri. Vsi goli kitajčki, ki sem jih do sedaj spoznala (pa sem jih videla veliko) so bili renčači, medtem ko pri puff varianti tega nisem opazila. Vendar so to samo moja opažanja.
Cosmo ima zelo aktivno življenje in se je temu popolnoma prilagodil. Trenirava agility, hodiva v hribe , tečeva (cca 8km), hodiva na dolge sprehode (tudi po dežju in snegu). Doma pa je povsem nezahteven in zelo rad spi, še posebaj pozno popoldne in proti večeru. Dopoldne in popoldne pa zelo rad hodi okoli z žogico, dokler mu je kdo ne začne metati in se sploh ne utrudi. Tudi na sprehodih ima ogromno energije. Na sončne dni je sploh hiperaktiven. Glede na to, da je navajen na dolge sprehode, ni nobenega problema, če kdaj dobi same kratke. Če pa se to vleče (npr. ko sva bila s fantom oba bolna) potem se mu pa vidi, da ima preveč energije in tudi metanje žogic in učenje trikcev ni čisto zadosti. Njegova zanimivost je tudi, da nič ne laja, poleg tega pa živi s psom, ki zelo veliko laja.
Dovzeten za šolanje, vendar trmast in preiskuša meje. Problem pri njem in večini kitajcev je tudi, da nočejo sedeti oz. ležati na vsaki površini. Na mehkem naredi karkoli, zunaj pa je treba biti zelo vztrajen, da uboga na sedi tudi na asfaltu in travi. Na travi gre sicer veliko lažje. To zna biti problem pri opravljanju izpita b-bh, zato ga midva še nisva opravila, čeprav mi je v šoli lepo delal, tudi odlaganje. Takoj po prihodu od vzrediteljice sva začela hoditi na igralne urice, nato v malo šolo in nadaljevala z osnovnim šolanjem. Zelo velik poudarek sem dala na velike pasme, da ne bi imel kompleksa majhnosti. Sedaj obožuje velike pasme, mali psi pa mu niso nič kaj všeč, še posebaj tisti, ki nanj zarenčijo.
Obožuje sonce in sedaj prihajajo dnevi, ko bo z veseljem ležal na balkonu in se sončil. Ljudi na sprehodih večinoma ignorira, ker je tako naučen. Ignorance do ostalih psov pa še nisem dosegla, pred nobenim psom nima strahu. Tudi do otrok je zelo nežen in prijazen. Najbolj je vesel, ko pridejo k nam obiski. Kar nekaj časa rabi, da se umiri od navdušenja. Tudi njim ponavadi nosi žogice.
Plava zelo nerad, vendar ga na morju v vodo peljem z blazino in ga dam v vodo, da vsake toliko malo zaplava, ko hoče nazaj pa priplava do blazine.
Trenutno spi poleg mene na kavču, ko bo treba iti na sprehod bo takoj pripravljen za akcijo.
Drugače pa mi je zanimivo njegovo renčanje med tekom agilitija, zaradi navdušenja.



Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1417 : ponedeljek, 21.06.2010 : 21:18:27 »

Jaz sem se pa zaljubila v to pasmo, odkar imam enega powder puff mladiča doma! Moram reči, da sem se zadnjič tako fatalno zaljubila v 'mojega', 8 let nazaj!  Cheesy

Obožujem njegovo predanost, živahnost, inteligentnost in neustrašnost!
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1418 : sreda, 18.08.2010 : 16:42:13 »

Tule smo pa tudi mi:  http://www.chinesecrested.no/en/registry/94142/Arrow+Ice+Rose.html  Smiley
Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #1419 : sreda, 18.08.2010 : 21:36:27 »

Joj, kakšno luštno bitje imate doma  Kiss.
Puff Kitajčki so mi vedno bolj všeč  Afro.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1420 : sreda, 18.08.2010 : 23:27:25 »


Vau, je pa res zelo srčkan Cheesy Kiss, a ga tudi razstavljate?
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1421 : četrtek, 19.08.2010 : 07:41:16 »

Joj, kakšno luštno bitje imate doma  Kiss.
Puff Kitajčki so mi vedno bolj všeč  Afro.

Hvala, Li Mei... saj ne, da se hvalim, ampak tole bitje ima pa takoooooooo dober značaj, da sem zaljubljena 24/7... obožuje ljudi, k vsakemu pride; radoveden do psov pa na nobenega hud (ok, enkrat je malo pop****, ko ga en prijazen pitbull sploh ni nehal lovit v igri)...  stiska se k svojemu človeku non-stop, itak spiva skupaj, kaj pa; inteligenten in navihan ko strela; čuvaj hiše da ti rit zmrzne ko se pred vrata namontiraš... ma ni da ni... in, a veš, ko si rečeš "Ne vem, če bi kdajkoli imel še kakšno drugo pasmo" - no, to je tisto pravo... ko je nekaj tako dobro, da ne bi nikoli menjal ali poskušal kaj drugega... Smiley

Skratka - toplo priporočam! Sploh iz te psarne... zelo pozorno izbrana oba psa, s čudovitim značajem. Prav vsi njegovi bratci in sestrice so čudoviti... lastnica pa po poklicu biologinja-genetičarka  Grin... pa psa ne da kar tako, ni šans... važno je h komu gre, ne za koliko denarja!  Pa itak stalno sprašuje kako smo, pa na Skype-u smo non-stop in se pogovarjamo in nama daje nasvete... 
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1422 : četrtek, 19.08.2010 : 07:47:39 »

Vau, je pa res zelo srčkan Cheesy Kiss, a ga tudi razstavljate?

Hvala, Lynn... Smiley

Ga bomo razstavljali, ko bo malce večji... zdaj ga niti ne moremo, ko smo mu postrigli malce dlake na zadnjih tačkah, ki se mu je tako nesrečno zavozlala, predno smo ugotovili, da ga je pa zdaj treba začet vsak dan česat... ampak, nič hudega, bo že še čas... je pa res reprezentativen primerek in bi ga bilo škoda ne razstavljat... s čudovitim gobčkom in obliko glave (saj veš, ni vsak kitajček lep v glavo Grin), dobrimi in lepimi zobki ter učki, z lepo konstitucijo, z naravno lepo hojo, je dobre velikosti (ni velik namreč), s čudovito dlako.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1423 : četrtek, 19.08.2010 : 08:05:46 »

Dlakca od Rockya je pa  vegi vegi vegi
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1424 : četrtek, 19.08.2010 : 08:36:27 »

Hihihi... kocka, ti si jo pa v živo božala... to mehkobo svetovno... Wink
Logiran
Strani: 1 ... 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines