mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:44:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Psica pojedla del poginulega ptiča
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psica pojedla del poginulega ptiča  (Prebrano 6785 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
badgal
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« : sreda, 29.04.2015 : 23:12:51 »

Pozdravljeni. Se vam spet oglašam po dolgem času.

Ravno pred petimi minutami sva se s psičko (6 mesecev, Cavalier spaniel) vrnile s sprehoda. Med tem, se je zgodilo nekaj, zaradi česa sem sedaj zaskrbljena.

Med tem, ko sva prečkali cesto, je na mojo nepozornost ampak v sekundi nekaj zagrabila v gobček. Ko sem ji hotela to izvleči z gobčka ven, (to je pri njej, ko ima nekaj v gobcu-sploh, če ve, da tega ne bi smela imeti, nemogoče), je stvar samo še močneje zagrabila in me pomotoma celo do mesa ugriznila. Videla sem, da ji iz gobca visijo manjse kosti, na teh kosteh pa je bilo nekaj perja, zato sumim, da je šlo za ptiča. V paniki je vse skupaj pogoltnila, na tleh pustila samo dve manjši koščici.

Zanima me, kako nevarno je to, ali naj jo takoj odpeljem na urgenco, ali naj grem k veterinarju z njo jutri, ali sploh k veterinarju ni potrebno ?  Shocked ne vem.. Zadnje čase je res poredna in me velikokrat močno ugrizne, ko ji kakšno neprimerno stvar poskušam spraviti z gobca..

Se zahvaljujem za odgovore...
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #1 : sreda, 29.04.2015 : 23:17:58 »

Ptiča bo že prebavila, kot ostalo hrano. Mogoče bo malo driskala jutri, če je vajena samo briketov.

Raje naj te skrbijo tile ugrizi v zadnjem času - ukreni kaj glede tega.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 30.04.2015 : 06:28:56 »

Kakšno tabletko širokega spektra za razglistenje bi mogoče bilo smiselno. Svojo rano pa upam, da si razkužila, pustila nekaj časa krvaveti in zalila s kakim Betadinom.

Je pa fajn psa naučiti "pusti".
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #3 : četrtek, 30.04.2015 : 07:04:00 »

Bistveno večji problem kot požrti ptič je dejstvo, da te pri 6-ih mesecih ugrizne, če ji želiš kaj vzeti iz gobca. Še dobro, da gre za majhnega psa. Kot pravi vesoljka, ukrepaj, čimprej.
Logiran
badgal
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 30.04.2015 : 12:27:04 »

Ni me ugriznila, ampak sem ji dala prst v gobček med tem ko je grizla kosti, in je zraven še mene prijela z enim zobkom.

Hvala za nasvete!
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #5 : četrtek, 30.04.2015 : 12:37:54 »

Res ji nujno daj tablete proti zajedavcem, pa ko bos ravno na veterino skocila, da jih kupis, se njih vprasaj, ce je kaj nevarno, da je pozrla ptica. Pa se pokazejo naj ti, ko bos na veterini, kako se psu gobec odpira, ker tega se ne dela tako, da mu tlacis prst v gobec, ampak na zunanji strani gobca stisnes tam, kjer se sklepata celjusti in s tem pritiskom povzrocis avtomatsko odpiranje gobcka. Glede na to, da je ptic, ne mis, je verjetnost, da je bil zastrupljen minimalna, ampak vseeno opazuj psico.

In pojdita k kaksnemu dobremu instruktorju, da ne kasneje ne bos imela se vecjih vedenjskihproblemov s psico, kot je ta, da ne spusti hrane iz gobca.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Psica pojedla del poginulega ptiča
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines