mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:33:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: pasje kopanje v morju
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: pasje kopanje v morju  (Prebrano 13700 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Spikie
gost
« : ponedeljek, 16.06.2003 : 12:48:18 »

Pozdravljeni!

Ze nekaj časa pregledujem tele mapice, pa nikjer nisem nasla nic o pasjem kopanju v morju. Zacelo se je namrec dolgo vroce poletje in tudi kuzke je treba nekje ohladiti. Ker bo nas sedaj dobre 3 mesece star mladicek pogosto na plazi, me zanima kako z vodo in useski?? Huh (kratkodlaki) Mesancek gre namrec rad v morje in prav veselo plava ali pa sedi v nizki vodi. Do zdaj je bilo to samo 2x, ampak vseeno. Koliko je morje v resnici nevarno za vnetje uses? Ne boji se namrec potunkati glave, v morju se pocuti precej domace, nocem pa, da bi imel tezave z usesi. Ima kdo kaj vec izkusenj? Moj prejsnji kuza ni hotel niti tack namakati, tako da o tem res nimam pojma.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1 : ponedeljek, 16.06.2003 : 13:14:53 »

Hoj!

Kar se tiče ušesk, ti ne bi znala dati odgovora, moraš pa nasplošno paziti na sluznico, blazinice na tačkah... zaradi soli, ki lahko - če je redno ne izpiraš - povzroči prave razjede. Zato je dobro kužka vsaj občasno splakniti s sladko vodo.

Pozdrav in veliko mokrih užitkov!
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #2 : ponedeljek, 16.06.2003 : 16:03:55 »

Kuzata moras po VSAKEM dnevu,ko se kopa umiti s sladko vodo,da sol ne razira tack in ne drazi koze.Useska sem jaz moji Lizi (zlata prinasalka) vedno po vsakem kopanju posusila z kosom vate in nismo imeli nobenih tezav.Drugace je pa morska voda zelo koristna tudi za pse,ker pomaga pri nekaterih alergijah,mora pa ta voda biti cista (ce je zraven se malo motornega olja in izpusnih plinov,se alergija samo se poveca Tongue)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : torek, 17.06.2003 : 11:02:49 »

Če ima pes občutljiva ušesa, jih lahko zasčitiš s tekočino, ki se dobi pri veterinarju in jo daš v ušesa pred kopanjem. To preverjeno deluje. Nekateri prisegajo na razredčen jabolčni kis, vendar ne vem kako se obnese, ker nisem nikoli poskusila. Nekateri psi radi pijejo morsko vodo, če jih pustimo da se kopajo jim tega ne moremo preprečiti. Nekaterim psom nič ne škodi, večina pa dobi hudo ( k sreči kratkotrajno ) drisko.
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #4 : torek, 17.06.2003 : 11:42:28 »

Hvala za nasvete, na tacke sem res pozabla. Trogam sabo kantico vode, da zverinico po kopanju stursiram, na tacke pa pozabim.  Shocked lepa rec!
V glavnem, zverinica je bla vceraj drugic cepljena proti otroskim boleznim, in veterinarka pravi, da ni problema, da se kuzki stresejo in gre voda ven. Dokler ima lepa useska, ni problema! Samo prezgodaj ne smemo na plazo.  Cheesy  Cheesy
Smo pa meli tudi enodnevno drisko, pa ne zaradi morja, pac pa zaradi slane mivke. Ker pa vsaka sola nekaj stane... je stala tudi ta. Imamo pa zato zdej mir, ker mivke ne jemo vec.  Wink Pa tudi ce jezik pomocimo v morje, ni tezav. Pa se pol taaaaakooooo fino spimo celo noc!  Grin
Hvala za nasvet, Spikie bo zelo hvalezen, ker ne bo mel razzrtih tack!  Wink
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #5 : torek, 17.02.2004 : 08:53:21 »

Sicer je tale tema že zelo zastarela, ampak verjetno bo spet bolj aktualna poleti...

Jaz sem bila z Mišo v par kampih, kjer je nisem mogla na noben način stuširati. Pa sem jo pač pustila par dni povsem slano. Moram reč, da sem bila sama presenečena, ker je bila in njena dlaka in njena koža iz dneva v dan lepša in bolj zdrava (prej sva imele vedno neke težave s takimi in drugačnimi izpuščaji in rdečicami). Je pa res, da sem ji blazinice na nogah vsak dan namazala z neko kremo, ki sem jo dobila pri veterinarju v ta namen.

Zato se sedaj nič več ne obremenjujem s tuširanjem, je na blazinice pazim. Kar se pa ušes tiče, pa Miša prav tako ni imela večjih tečav, je pa res, da se načeloma ne potaplja. Kadar je bolj pihalo sem ji po vsakem kopanju po nasvetu veterinarke z vato na hitro osušila ušesa in to je blo to (pa nisem šla nekam globoko v sluhovod).
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #6 : nedelja, 30.10.2005 : 19:27:08 »

najboljše je pri nas poskrbljeno v kampu v ankaranu, kjer so tudi pasji tuši.
našim psom morska voda ful pomaga, vendar jih po eni uri obvezno speremo, da jih ne srbi posušena sol.
Logiran
katyb
otrok do 14 let
*
Sporočil: 13


« Odgovor #7 : petek, 20.10.2006 : 09:39:47 »

rada bi vas nekaj vprasala ali je zdravje v morju dobro?(ker nekateri pravijo da ni)
LP KATYB
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #8 : nedelja, 18.03.2007 : 14:54:37 »

Psi plavajo zelo dobro. To vem. Samo koliko časa pa lahko na dan plavajo? 20 minut, več, ?? Ali kolikor sami hočejo? Je to plavanje za psa enako sprehodu ali ne. Gremo letos prvič z njo na morje pa me zanima , imate sigurno kaj izkušenj s tem.

Aja, psička je stara 9 mesecev, pasme hovawart.

Smo že bili z njo tako za 1 dan na morju in se ji je kar rolalo, ko je zagledala vodo. To je bilo pred 1 mesecem, je skočila v morje in malo zaplavala, pa je bila voda še mrzle in je nisem upala dlje pustit, da se ne prehladi, sem jo potem brisala z brisačo in ko smo prišli domov sem jo splaknila s sladko vodo, da sperem sol. Z dlako in kožo pa ni imela nobenih težav.
Je pa res probala pit morje, pa ji je bilo zanič, je kar tako kislo faco nardila in otresla z glavo. Grin
Logiran
kosovirji
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #9 : četrtek, 20.03.2008 : 13:32:53 »

Jeeeeee gremo na morje. KOmaj čakamo poletje. Kje je ta pasji kamp v ankaranu?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #10 : nedelja, 13.07.2008 : 13:56:22 »

No mi smo ravnokar prišli z morja seveda skupaj z Bello. Zelooo je uživala in morje ji je zelo koristilo. Dlaka se je zelo popravila v 1 tednu, prhljaja ni več, tudi vnetje je izginilo. Ranico od klopa je pa takoj zacelilo. Tako da morje zelo koristi psu-na začetku nisem bila tako prepričana. Poleg tega pa se v vodi giblje in "rekraira".
Naša se je na morju tudi zelo sprostila. Bila je bolj mirna kot običajno.
2x smo šli z padelini po morju in je šla z nami. Potem pa je med potjo skočila iz čolna ker je zagledala potapljača in ga je hotla "rešit" Cheesy Ko je videla nas da skačemo noter si je tudi ona enako privoščila Grin

lp in uživajte na morju!
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #11 : nedelja, 13.07.2008 : 16:13:15 »

Kaj pa goneče psice in plavanje? Da jih ni dobro kopati s šamponom, to vem. Kaj pa "naravno" kopanje v morju ali reki? Da ali ne?
Logiran
Giga
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #12 : nedelja, 03.08.2008 : 18:51:41 »

Giga je bila letos že 3 na morju,sicer 2x za 2 tedna,letos pa samo za 1 teden. Najbolj smešna je,ko pridemo tako blizu,da se vidi morje. Iz transporta hoče dobesedno pobegnit,in ko se odpeljemo za tiste brege,da se morje 5 minut ne vidi,začne na ves glas jokat,da še radio preglasi,potem pa spet veselo lajanje ker se morje SPET vidi. Prvič je bla malo zadržana,ampak ko je vidla veselo čofotanje otrok po vodi,je seveda takoj poskušala zaplavat in-uspelo je.  Malo so se je bali,pa še plavala je v tistem delu,ko pes nebi smel,pa k sreči smo hitro pobegnili tja,ker imajo dovoljenje tudi kuže. Pri drugem obisku morja,pa ko je že vedela da je ogrooomna modra luža pravi luksuz,ne preveč dobrega okusa,se je veselila. Letos,pa ko začnem pakirat,je postala nervozna pa skakanje do stropa. In še moje lepo zložene kupčke oblačil,je prevrgla,pa sem likala in zlagala 3 ure,a ona jih more pohodit in zmetat na tla. Cheesy Tudi ko smo šli po nov transport en dan pred odhodom na morje,je tudi bla nervozna in srečna,kot je zgledalo je vedla da bo spet obiskala veliko modro lužo,kaj moreš ,psi si pač zapomnijo.

Glede gonečih psic nevem,ker z tem se nisme nikoli "spopadala",vem pa da je morje za pse večinoma zdravilno delujoče. Giga ga precej rada tudi kaj okusi,ampak potem z kislo in malo pijano držo pokaže da "ni dobro".Pa tudi lastnike apartmaja si je že zapomnila,in lani sva ju z Tinom tako navdušila nad staffordi da nam je letos nasproti prišla lastnica z pol letnim staffordom po imenu Snoopy. Je bele barve,pa še tako krasno ovratnico ma,nagobčnika pa tako kot Giga ne pozna in je lepo vzgojen,kar mi je presneto všeč. Pa še Gigi je bil všeč.
In ko je blo slovo od modre luže pa spet jok in prispemo v Mb pa veselje ker spet vidi svoj kavč,pa svoj plastični tv,pa miljone drugih igrač..IN DOMA SMO,PA MORJE DRUGO LETO SPET OBIŠČEMO Wink

Lp
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #13 : nedelja, 03.08.2008 : 19:19:22 »

Morje je fajn-izven sezone  Tongue

Če Paxxa vprašamo, smo mi eni srečkoti, ker smo čez leto na Obali, kjer lahko čofota in plava in se afna v vodi ure in ure na dan. Če Gajo vprašamo, smo pa eni tečkoti, ker njo zraven jemljemo na plažo, kjer gospodični ni prav nič všeč, sploh pa ne, če ni sonca, da bi se miss sončila  Tongue
Meni je všeč, da imam enega takega norca, ki bi za vodo naredil vse in eno tako, ki bi se držala 5 km stran, če bi se le lahko  Roll Eyes
Če bi še Paxxa prepričala, da mu ni treba plavat z odprtim gobcem in da mu ni treba držat oči odprtih pod vodo, bi blo sploh super  Cheesy
Drugače pa ga nič ne spiram po kopanju...ker mu sol naredi čudeže za kožo  in takrat lahko vsa ribja olja in dermazadeve pomečemo v koš  Cheesy
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #14 : nedelja, 03.08.2008 : 21:00:14 »

nyssa, mi imamo enako kombinacijo - totalnega navdušenca in eno, ki se zmrduje. Lani smo imeli drisko zaradi pitja vode, letos sta prve dni oba še malo jezičke namakala in pila, potem pa nič več. Tuširala pa ju tudi nisem, ker se nista nič praskala, dlako sta imela super, edino blazinice sem jima splakovala.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #15 : nedelja, 03.08.2008 : 21:09:05 »

Jaz mojega itak nikoli ne kopam, je take pasme da ni potrebe, tako da ga tudi na morju ne. Sol ga nič ne moti, tudi praska se ne, k večjemu je še bolj mehak kot sicer Wink Tudi veterinar pravi, da ga ni treba spirati, če ne kaže drugače.
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #16 : nedelja, 03.08.2008 : 23:08:38 »

Roki tudi obožuje morje. Žal ga ne bo več videl, ampak, užival je pa sto na uro, ko je čofotal po vodi. Spirali ga pa tudi nismo, ker ga ni motilo in je bil kot prerojen, ko smo prišli domov. Seveda sem ga potem doma skopala. Tako je pa dišal po morju in borovcih...   Roll Eyes 
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #17 : ponedeljek, 04.08.2008 : 08:56:19 »

Jaz sem pa Bello ko je prišla iz vode samo n hitro splaknila ker jo je sol dražila pa je se ji je kljub temu pozdravila koža tako da ima zdaj spet lepo - tudi dlako. Cool
Je pa čist zasvojena z vodo.. Roll Eyes
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #18 : ponedeljek, 04.08.2008 : 09:48:55 »

Lina se sicer ne mara kopati (gre v vodo samo do kolen) ji pa morska voda zelo koristi, tako da jo kar pridno močimo, ker je res balzam za njeno kožo Smiley
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: pasje kopanje v morju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines