mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:12:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: splav pri samički
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: splav pri samički  (Prebrano 2274 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
shihtzuji
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : torek, 16.06.2015 : 17:32:30 »

Imam polno vprašanj? Bom poskušala bolj natančno razložiti. Imamo dve samici in enega samca. Lani je imela ena samica leglo in zaradi njenega legla je imela druga samica navidezno nosečnost. Pomagala je pri mladičih in je bila tako zelo skrbna mama kot nobena druga. Letošnjo leto smo pa samičko parili. Ima vzrejno dovoljenje in vse kar je potrebno. Obe samici smo parili in vedno imata gonitev 2 tedna razlike, kot, da bi med seboj tekmovali. Veterinar nam je rekel, ko je imela samica navidezno nosečnost, da samica tekmuje z drugo. Je to res?

To leto smo se dogovorili, da naj bi imeli leglo obe samici. Samica, ki je imela navidezno nosečnost leto nazaj smo opazili dva tedna pred porodom, da ne stopi na zadnji tački. Peljali jo k veterinarju dobila infuzijo in ko je prva samica kotila je še ona začela in je bil splav. Bila je res šibka in v trebuhu naj bi se nabiralo preveč tekočine. Bilo je šest mladičev in so se pri veterinarju bali, da ne bo zmogla vse spraviti ven. Trajalo je nekaj dni, da je spravila vse ven. Bili so seveda še nerazviti do konca in ne bi mogli preživeti.

Prinesli smo mrtvega mladiča k veterinarju in da  bi delali raziskave, da ugotovimo kaj točno je bilo narobe. So se pozanimali, da naj bi bile raziskave zelo drage.

Zanima pa me, ker nimamo še toliko izkušenj. Če so splavi pogosti pri psih?
Je vredno še enkrat poskusiti pariti ?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: splav pri samički
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines