mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 12:19:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Psička brez apetita
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psička brez apetita  (Prebrano 11080 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pnavi
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« : petek, 19.06.2015 : 06:20:52 »

Pozdravljeni,

od petka, ki je danes točno en teden, imam doma psičko pasme whippet staro cca 10 tednov.

Psička je bila do včeraj zelo igriva, ampak smo skozi celotno obdobje enega tedna imeli prehranjevalne probleme.

Psička že od prvega dneva je bol slabo cca 1x na dan, celi dan smo ji v posodi pustili brikete za mladičke, ampak ji nekot ne dišijo.

Ker je rekel prejšnji lastnik, da psička že je vse, sva ji prvi dan dala za jesti mehko hrano iz Eurospina (ker je pač bil na poti), ampak je kasneje vse izbruhala.

Res je, da smo se dneve, ko je bruhala dosti vozili z avtomobilom, ker smo pač hoteli obiskali mesta, ki so se nama zdela najbolj primerna za igro in sprehod.

Nato je psička nekot začela zavračati hrano oz. je pač preprosti ni pojedla.

Med drugimi sem ji tudi dal nekaj mleka, zaradi tega, ker me je skrbelo, da pač zelo malo je in sem hotel, da zaužije vsaj malo hranil.

Včeraj so se pa začele prebavne motnje, jedla je samo kosilo in sicer sem ji dal popečeno mleto meso, kar je ji je dajal tudi prejšnji lastnik. Ampak je čez noč morala vsako uro na blato oz. je imela občutek, da mora it. Opazoval sem pitje vode čez dan, pa moram reči, da je nekaj spila.

Danes tudi med drugimi poizkušamo z različnimi hranami za mladiče iz trgovin kot je mr. Pet.

Prosim za kak nasvet, razmišljam, da bi s psičko ubiskal veterinarja, kaj pravite vi?

Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #1 : petek, 19.06.2015 : 06:26:00 »

Za začetek ukini hranjenje v posodo za vsaj 6 mesecev in uporabljaj hrano za nagrajevanje želenega vedenja, za umirjanje in oblikovanje, lahko tudi za igro. Če psička kljub temu ne bo pojedla neke normalne porcije, potem obišči veterinarja. Če pa opažaš, da je psička tudi v obnašanju spremenjana pa pojdi takoj k veterinarju.

Kaj je jedla pri vzreditelju? Navadno se vsaj 14 dni hrani na enak način. Lahko ji pa kuhate uravnotežene obroke ali pa jo hranite surovo, sicer je za to potrebno nekaj znanja in roke so malo bolj mastne in zapacane pri nagrajevanju.
Logiran
pnavi
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #2 : petek, 19.06.2015 : 06:35:11 »

Ja večeraj sem prvič opazil, da je bila tudi drugačna pri obnašanju, ampak ne na način, da bi povezal s prehrambenimi problemi, bol na način "klupanja" na mene ke r je bila kregana. Drugače je sicer bila zelo poslušna ampak včeraj se ji je pa vse zbiskalo:)

Ja prejšnji lastnik, imam občutek, da ji je hranil vse kar je dajal starejšim psom hrtom, omenil je mleto meso, brikete, prvo noč ko je bruhala sem tudi opazil špagetek.

Aha, torej predlagaš načeloma prazno posodo za hranjenje, pa ko bo zainterisirana za igro oz. učenje jo po opravljeni aktivnosit nahranim kot nagrado.



Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #3 : petek, 19.06.2015 : 06:41:55 »

Moram reči, da sem presenečena, kako malo (nič  Angry) ste se pripravili na prihod novega družinskega člana  Undecided

Tudi na tem forumu je zapisano veliko stvari o prehrani psov. Če je šla psička iz legla, bi bilo nujno, da vam vse napotke v zvezi s prehrano da tudi vzreditelj, vsekakor pa je zelo pametno, da vsaj na začetku nadaljujete s hrano, ki jo je bila vajena do sedaj (če težav ni bilo), oz. prehajate na novo (vsekakor kvalitetnejšo!) postopoma - 1/3 nove hrane + 2/3 že znane in to kar nekaj časa, oz. zelo postopoma.
Kravje mleko NIKAKOR ni primerna hrana za pse, saj povzroča drisko. Tudi popečeno meso ni najboljše, zaradi maščob, ki so tudi najverjetneje povzročile drisko.
Vsekakor je za psa stres, ko zapusti leglo, veliko vožnje na različne konce je še dodatek k temu, sploh prvi dan. Psi, ki slabo prenašajo vožnjo, bruhajo v avtu in ne šele kasneje, doma.
Torej je nekaj narobe.
Če ima pes drisko, sploh mladiček, je NUJEN TAKOJŠEN obisk veterinarja, ki vam bo med drugim znal svetovati tudi primerno hrano zanjo.

"Špagetek" v bruhanju pa je lahko tudi glista  Undecided
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #4 : petek, 19.06.2015 : 08:12:09 »

Ja večeraj sem prvič opazil, da je bila tudi drugačna pri obnašanju, ampak ne na način, da bi povezal s prehrambenimi problemi, bol na način "klupanja" na mene ke r je bila kregana. Drugače je sicer bila zelo poslušna ampak včeraj se ji je pa vse zbiskalo:)

Ja prejšnji lastnik, imam občutek, da ji je hranil vse kar je dajal starejšim psom hrtom, omenil je mleto meso, brikete, prvo noč ko je bruhala sem tudi opazil špagetek.

Aha, torej predlagaš načeloma prazno posodo za hranjenje, pa ko bo zainterisirana za igro oz. učenje jo po opravljeni aktivnosit nahranim kot nagrado.





Niti slučajno na tak način. Predvidevam, da dobiva 4 obroke dnevno. Torej njeno dnevno porcijo razdeliš na 4 dela in 4x v dnevu ob približnem čaus za jesti, si vzameš čas in hraniš iz roke. Sa začneš premikat rikverc in s tem razviješ željo po sodelovanju s tabo. In to počneš v umirjenem okolju.

Prav tako vzameš nekaj hrane na "sprehod" in nagradiš pozornost in seveda kako igračo. Mladič in zelo mladi psi rabijo predvem vzgojo in socializacijo in ne toliko klasičnih sprehodv, kjer so hodi in nabira razdaljo. Je bolj efektivno z avtom do mesta in na trg, kot pa pol urni sprehod.

Obisk kvalitetne male šole, kjer te bodo naučili kako ravnat s psom je več kot na mestu. Ampak vse šole in vsi inštruktorji niso kvalitetni.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #5 : petek, 19.06.2015 : 10:01:58 »

to, da mladiček v novem domu nekaj časa slabo je, je zelo pogosto. Pri enem mojem mladičku je bil isti problem in mi je nova lastnica vsak dan govorila, da ful slabo je (isto hrano, ki jo je v leglu oboževal). Ker dveh obrokov ni pojedel, je dobil kuhano juho. Ja, itak da potem briketov ne bo jedel. Ko se je lastnica skulirala in vztrajala samo na briketih, jih je lepo začel jesti.
nekateri psi pač niso požeruhi. In dostikrat je tako celo življenje. pri njih se lahko postavimo na glavo, pa bodo jedli minimalno ali pa spuščali obroke. Dokler so živahni, izgledajo zdravi, jaz nisem delala panike. Vročina je dostikrat faktor za neješčost.

Mleko ni za pse!! Lahko ima gliste (kar je bilo že omenjeno).

Kaj bi jaz naredila: psu bi dala brikete (kvalitetne, po možnosti iste kot jih je imel v leglu), ponudila obrok in če v 10 min ne bi pojedel, bi pospravila. In tako do naslednjega obroka. Jaz psu na brikete vedno kaj dodajam (jogurt, skuto, kefir, sir, ribe, konzervico-ne vsega naenkrat, ampak vsakič nekaj).
Jaz psov nikoli hranila iz roke. Za šolanje sem imela drugačne priboljške ali pa poli salamo oz. sir (je pa dobila takrat manjše obroke briketov).
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #6 : petek, 19.06.2015 : 10:39:53 »

Če ima več kot en dan drisko, je za mladiča nujen obisk veterinarja!
Da pride malo k sebi, ji tam lahko nabavite 2-3 konzerve, ki so namenjene običajno psom, ki okrevajo po operaciji in nimajo apetita, te pa so zelo okusne in močno hranljive. Vendar to samo za dan ali dva, potem pa nadaljujte tako, kot so vam že zgoraj svetovali.
Pri veterinarju bodo preverili tudi glede glist in ustrezno ukrepali. Skratka, najbrž ni še razloga za kakšno paniko, pa vseeno boste bolj mirno spali!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #7 : petek, 19.06.2015 : 10:42:44 »

to, da mladiček v novem domu nekaj časa slabo je, je zelo pogosto. Pri enem mojem mladičku je bil isti problem in mi je nova lastnica vsak dan govorila, da ful slabo je (isto hrano, ki jo je v leglu oboževal). Ker dveh obrokov ni pojedel, je dobil kuhano juho. Ja, itak da potem briketov ne bo jedel. Ko se je lastnica skulirala in vztrajala samo na briketih, jih je lepo začel jesti.
nekateri psi pač niso požeruhi. In dostikrat je tako celo življenje. pri njih se lahko postavimo na glavo, pa bodo jedli minimalno ali pa spuščali obroke. Dokler so živahni, izgledajo zdravi, jaz nisem delala panike. Vročina je dostikrat faktor za neješčost.

Mleko ni za pse!! Lahko ima gliste (kar je bilo že omenjeno).

Kaj bi jaz naredila: psu bi dala brikete (kvalitetne, po možnosti iste kot jih je imel v leglu), ponudila obrok in če v 10 min ne bi pojedel, bi pospravila. In tako do naslednjega obroka. Jaz psu na brikete vedno kaj dodajam (jogurt, skuto, kefir, sir, ribe, konzervico-ne vsega naenkrat, ampak vsakič nekaj).
Jaz psov nikoli hranila iz roke. Za šolanje sem imela drugačne priboljške ali pa poli salamo oz. sir (je pa dobila takrat manjše obroke briketov).
Se popolnoma strinjam, se posebej z zadnjim delom. Tale nova metoda, ko se vsa hrana stala iz roke med solanjem in se jo prikladno imenuje "Naravno solanje psa" nikakor ne deluje pri vseh psih. Sama pa se vedno cakam, da bom v kaksni strokovni literaturi prebrala, da vsak volk v tropu ujame lastno srno, odgrizne en koscek, srna siba dalje, volk spet odgrizne en koscek, srna spet siba dalje in tako naprej, dokler ni volk sit in ob naslednjem obroku isto (se pravi bodisi pusti ostanke srne, da zgnijejo bodisi ze mrtva srna ozivi in spet laufa pred volkom, da si jo ujame za vsak grizljaj posebej bodisi spet ulovi novo srno). Ja, karikiram, ampak se mi zdi skrajno zavajajoce trditi, da je tovrstno solanje naravno, ker je dalec od tega. Pac, ena metoda, ki pri nekaterih psih deluje in pri nekaterih ne. Sem dobila ze par psov v roke, ki so bili solani na ta nacin, zal so bili ti psi bolj kot ne sesuti - odlicno so delali, ampak v njih ni bilo nobenega zivljenja vec. Meni osebno je to zelo zalostno, ker s tem se ubije odnos vodnik - pes na nivoju, ko ne gre za tekmo in solanje ampak za vsakdanje zivljenje ... Se enkrat - ne trdim, da je tako pri vseh psih!

Kar se tice tebe, pnavi, bi poslusala bino in carko. Predvsem bi pa psa se danes peljala k veterinarju, da ne bo slucajno prepozno. Upostevala pa bi tudi nasvet od binas, da pojdi v dobro pasjo solo/k dobremu instruktorju, ki pa ni nujno nekdo, ki dela po "naravni metodi solanja psov", lahko pa tudi je, bos sam videl na svojem psu, kako mu pase. Predvsem pa bezi proc od vsakega instruktorja, ki bo svojo metodo prodajal kot suho zlato in bo mnenja, da je samo njegova metoda pravilna. Dober instruktor bo odlicno obvladal ogromno metod in jih bo znal prilagoditi tvojemu psu in tebi. Srecno.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #8 : petek, 19.06.2015 : 10:47:44 »

A je tale psička iz legla ali iz Bolhe?
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #9 : petek, 19.06.2015 : 11:01:36 »

Sama hranim oz. sem pretežno iz roke, ker sem s psico ogromno delala. Ker je bilo potrebno ogromno preusmirjanja, nasprotnega pogojevanja in ker rada psa učim različne trike in vaje in ji igrače niso zadostna nagrada. Ker bi se sicer zredila in postala zavaljen sod, če bi dobivala hrano iz roke in iz sklede.

V naravi noben pes nima kelnarja, ki bi mu v skledo nasul hrano. Gre od smet kante do smet kante. Cheesy

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10 : petek, 19.06.2015 : 11:06:50 »

Psičko bi bilo treba po nakupu peljat k veterinarju tudi če z njo ne bi bilo nič narobe.
Hrano za začetek bi dala tako, kot jo je dobivala pri vzreditelju - če so bili to makaroni in pečeno meso pa naj dobi kakšen makaron in pečeno meso. Novo hrano dažodajaš postopoma.
Mleko za zdaj ukini, dokler prebava ne bo ok, potem pa lahko poskusiš. Nekateri psi mleka res ne prenesejo (nimajo encima, podobno kot nekateri ljudje). Večina psov pa mleko povsem normalno prebavlja in ti ga lahko dobijo.
Hranjenja (celotnega obroka) iz roke ne priporočam, sploh pa ne za psa, ki ima težave s hrano. (kasneje, če bosta res veliko delala in bo treba veliko priboljškov, se bo verjetno kdaj zgodilo, da bo šel cel obrok iz roke, ravno zdravo pa to ni. Pes naj bi svoj obrok pojedel v miru) Prav tako naj nima hrane vedno na voljo, ampak se da obrok takšen, da ga pes poje takoj (oziroma še bolje - malce manjši kot bi ga pojedel pes, če bi imel na voljo neimejeno količino hrane).
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #11 : petek, 19.06.2015 : 11:17:54 »

Obstaja moznost zmanjsanja obroka za toliko, kolikor porabis za priboljske. Sama aktivo delam s psi ze vec deset let in nisem imela se niti enega debelega ... Ne pravim, da pri tebi ta metoda ne deluje, pravim, da ni nobena metoda suho zlato. In pes "v naravi" prevrne kanto in ooje vse kar v njej najde naenkrat in ne samo en grizljaj do dva in potem isce novo kanto, kakor se dogaja pri "naravnem solanju psa". Poleg tega, pa tisti, ki so to metodo prinesli k nam, trdijo, da gre za vzor volka, ne potepuskih psov.

Super je, da si nasla metodo, ki zate in za tvojega psa deluje. Sama sem se naucila, da so si psi med seboj razlicni in da razlicne metode razlicno delujejo nabrazlicnih psih ter da je potrebno biti pri solanju in vzgoji psa (svojega ali tujega) prilagodljiv in da moras biti sposoben razmisljati z odprto glavo in se ne kot pijanec plota drzati ene metode. Moras imeti obcutek za cloveka in psa in poiskati tisto pravo metodo za vsak posamezen par vodnik/pes ter metodo znotraj metode, ki bo za njiju najboljb idealna. In se potem moras biti toliko samozavesten in ti ne sme nagajat ego, da si sposoben reci "motil sem se, ta metoda za vaju ni najboljsa, dajmo probat s kako drugo", ne pa da gres z glavo skozi zid in unicis psa, ker je tvoja metoda edina prava in najboljsa ...
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #12 : petek, 19.06.2015 : 11:19:28 »

Psičko bi bilo treba po nakupu peljat k veterinarju tudi če z njo ne bi bilo nič narobe.
Hrano za začetek bi dala tako, kot jo je dobivala pri vzreditelju - če so bili to makaroni in pečeno meso pa naj dobi kakšen makaron in pečeno meso. Novo hrano dažodajaš postopoma.
Mleko za zdaj ukini, dokler prebava ne bo ok, potem pa lahko poskusiš. Nekateri psi mleka res ne prenesejo (nimajo encima, podobno kot nekateri ljudje). Večina psov pa mleko povsem normalno prebavlja in ti ga lahko dobijo.
Hranjenja (celotnega obroka) iz roke ne priporočam, sploh pa ne za psa, ki ima težave s hrano. (kasneje, če bosta res veliko delala in bo treba veliko priboljškov, se bo verjetno kdaj zgodilo, da bo šel cel obrok iz roke, ravno zdravo pa to ni. Pes naj bi svoj obrok pojedel v miru) Prav tako naj nima hrane vedno na voljo, ampak se da obrok takšen, da ga pes poje takoj (oziroma še bolje - malce manjši kot bi ga pojedel pes, če bi imel na voljo neimejeno količino hrane).
Se strinjam.
Logiran
pnavi
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #13 : petek, 19.06.2015 : 11:27:36 »

Ok, res je, da smo psičko presenetili s preveč spremembami na enkrat.

Psička je res, da živahna in nasploh deluje zdrava, samo današnja noč me je rahlo prestrašila.

Trenutno je psička zraven dekleta sicer je bolj umirjena ampak je jedla (vse kar se ji je dalo).

Mogoče je res eden od karakterjev, ki pač nikoli ne bo planil po hrani. Pribolški so pa tak tak, poizkusila sva že 4 različne, pa nič nekot ne pocedi sline. Mislim, da bo bolje po urejeni prehrani oz. prebavi in bo tudi motiviranje lažje.

Definitivno pa razmišljam, da bomo ubiskali veterinarja če danes ne bo boljše

Opažam pa, da je dosti različnih mnenj glede kako bi morale biti urejene prehranjevalne navade psov.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #14 : petek, 19.06.2015 : 11:35:03 »

Ko sem jaz pripeljala domov zadnjega mladica, mu na misel ni prislo, da bi vzel kak priboljsek (jedel je sicer normalno). Prepricana sem bila, da sem dobila totalno nejescega psa in se ze sprasevala, kako bom to solala, ko ga noben priboljsek ne zanima. No, cez par dni se je pes sprostil in je pravi pozeruh. Po mojem bi pojedel se cili, ce bi mu ga ponudila. Tako, da to se lahko se spremeni in bo jedla priboljske.

V konkretnem primeru mene skrbi, da bi vasa psicka dehidrirala, kljub temu, da se ti zdi da dovolj pije. Ker tako dolgo trajajoca driska za mladica ni ravno macji kaselj. Poleg tega ji obisk veterinarja ne bo skodit tudi zato, ker je tisti "spager", ki si ga opazil v izlockih, prav lahko glista ...
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Psička brez apetita
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines