mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 23:27:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: ko pride nov kuža
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: ko pride nov kuža  (Prebrano 11995 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MoaN
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : ponedeljek, 24.08.2015 : 11:06:28 »

Pozdravljeni,

našla sem zapuščenega kužka, mladiča in sem se odločila za posvojitev. Danes greva po čip k veterinarju in potem bo tudi uradno naša. Smiley Me pa zanima, kako imate urejeno tisti, ki imate kužka v stanovanju...

Načeloma ima kuža svoj prostor. Pa me zanima, ali mu date komando, recimo pejt v košek in mu ne dovolite ven, dokler je ne prekličete (saj vem, da pri mladičku je to še vse skupaj bolj nežno, ampak vsaj za smernice), ali ga samo usmerjate, oziroma polagate v košek.

Ali naj bi imel kuža hrano poleg koška, ali je lahko recimo na hodniku, ker jaz imam košek v spalnici, hrano bi pa imela na hodniku.

Ko imate mladička na povodci in se vsede in joka, da ne more (ali noče) več naprej, ali ga spodbujate, ali ga malo nesete?

Še zadnje (se opravičujem, če mam preveč vprašanj...) - kdaj začnete kužka navajati na hojo poleg, se pravi kratka vrvica, da se vsede, ko se ustaviš in tko naprej, kot učijo v šoli.

Hvala vam... Smiley   lp
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 24.08.2015 : 11:31:30 »

Najprej me zanima kaj je košek? Je to mišljen kot hišni boks, kjer pes varno počaka ob naši odstonosti? Sama sem zagovornik ali čim večjega boksa ali prrejene sobe z otroškimi vrati.

Poleg misliš kot šolski poleg-to začneš mičken kasneje, kako pivotiranje pa že prej. Hojo na ohlapnem povodcu, pa s trenutkom, ko g ana povodec pripneš.

Na "sprehod" nikoli brez igrač in hrane. "sprehodi" so bolj spoznavanje različneg aokolja, promete, različnih ljudi, ne pozabit na otroke in živali, ki so v vašem okolju.

Priporočam obisk kvalitetne šole, kjer dajajo od starosti 2 meseca do-9 meseca poudarek predvsem na vzgoji. S katerega konca Slovenije pa si?

V glavnem pa želena vedenja nagrajuješ in spodbujaš, neželena pa preusmirjaš v želena in jih po potrebi prekinjaš.
Logiran
MoaN
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 24.08.2015 : 11:58:47 »

V bistvu imam oboje - košek sem mislila kot posteljico za njo, medtem ko boksa še nisem uporabljala, razen tega, da jo dam malo noter, da ga spozna.

Zunaj jo imam vedno na oglapnem povodcu, je pa itak še taka nerodna, da so teli sprehodki še čisto kratki in bolj spoznavanje s povodcem...

Sem iz Mengša in seveda se zanimam tudi za primerno šolo. Sama sem hodila v šolo 15 let nazaj s takratno psičko in je bilo super, sem pa seveda večino že pozabila.

Drugače pa priboljški in igrače so vedno zraven, zaenkrat sicer vse poteka super, glede na situacijo, ima zelo rada ljudi, je prijazna in umirjena.

Sem pa že nekaj časa bila na preži za kakšnega kužka, ampak sem si želela kužka iz rodovniškega legal. Zdaj je pa prišlo tako in sem se odločila, da je prav, da mogoče kakšnemu kužku brez doma pomagam, sploh glede na to, da je še mladiček. Je pa zraven prišlo to, da se nisem uspela še toliko pripravit na njen prihod, kot bi si sicer želela, zato zdaj brskam po vsej mogoči literaturi. Wink
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #3 : ponedeljek, 24.08.2015 : 13:52:35 »

Načeloma ima kuža svoj prostor. Pa me zanima, ali mu date komando, recimo pejt v košek in mu ne dovolite ven, dokler je ne prekličete (saj vem, da pri mladičku je to še vse skupaj bolj nežno, ampak vsaj za smernice), ali ga samo usmerjate, oziroma polagate v košek.
Sama se pri nobenem psu nisem uporabljala boksa, vedno blazino, ki jo dajva poimenovati "prostor". Mladicka usmeris proti prostoru in ko je na njem ga pohvalis in mu das priboljsek. Fino je, ce je priboljsek tak, da bo imel z njim dela par minut in bo tako teh par prijetnih minut prezivel na prostoru. Na prostoru mojega psa so tudi njegove igrace, ko je bil mladic, sem mu na njem dajala tudi njegove igrace za zvecenje. In pocasi pes dojame, da je to njegovo mesto. Kar pa ne pomeni, da ne bo sel lezat kdaj na ploscice, ce mu bo vroce, da ne bo lezal pod mizo, ko bos kofetkala s prijateljicami ... Pes je pac rad s svojim clovekom.

Ali naj bi imel kuža hrano poleg koška, ali je lahko recimo na hodniku, ker jaz imam košek v spalnici, hrano bi pa imela na hodniku.
Kar se mene tice (obstajajo pa tudi drugacne doktrine), mora pes imeti med jedjo mir in si zasluzi dobiti svoj obrok iz sklede. To pomeni, da je povsem vseeno kje bos imela skledo, kajti psu bos vanjo dala hrano, mu jo ponudila in ce je v desetih minutah ne bo pojedel, bos skledo odstranila in mu hrano zopet ponudila, ko bo cas za naslednji obrok. Na ta nacin bos imela psa, ki mu bo jasno, da ni zmrdovanja in bo normalno jedel, kar mu bos dala. Obstajajo seveda izjeme, ki bodo rajsi umrle, kot pojedle, kar jim je namenjeno, ampak so res samo to - izjeme. Sama bi izbrala mesto, kjer bo za njim najlazje pospraviti in kjer bo voda, ki mora biti stalno na razpolago, naredila najmanj skode, ce se polije.

Ko imate mladička na povodci in se vsede in joka, da ne more (ali noče) več naprej, ali ga spodbujate, ali ga malo nesete?
Psa nikoli ne nesem, ce ni poskodovan, kajti to je le dajanje potuhe. Lahko malo pocakas, potem pa gresta odlocno naprej. Seveda hkrati tudi nezno in s spodbujanjem, samo brez prenasanje.

Še zadnje (se opravičujem, če mam preveč vprašanj...) - kdaj začnete kužka navajati na hojo poleg, se pravi kratka vrvica, da se vsede, ko se ustaviš in tko naprej, kot učijo v šoli.
Jeseni vpisi psa v malo solo in tam bos zvedela vse potrebno kar se tice vaje poleg. Se pa te konkretne vaje ne uci mladicev in pridejo na vrsto po mali soli, v "osnovni" soli.

našla sem zapuščenega kužka, mladiča in sem se odločila za posvojitev. Danes greva po čip k veterinarju in potem bo tudi uradno naša. Smiley
Tole bi bila pa vesela, ce bi nam javila, kako je slo, kajti glede na TOLE in TOLE (preberi 6. clen), bi me res zanimalo, kako si uredila zadevo. Hvala!
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 24.08.2015 : 14:56:31 »

 

Tole bi bila pa vesela, ce bi nam javila, kako je slo, kajti glede na TOLE in TOLE (preberi 6. clen), bi me res zanimalo, kako si uredila zadevo. Hvala!

Ja, to pa tudi mene zelo zanima  Huh
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #5 : ponedeljek, 24.08.2015 : 15:09:32 »

Mene tudi ...
Logiran
zan0088
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #6 : sobota, 12.03.2016 : 16:24:01 »

Pozdravljeni,

sem nov na forumu, doma imamo psa labradorca, crnega, v 9. tednu starosti. Zdaj se spoznava okolico, se je ze privadil na lezisce, opravljanje in prosenje za opravljanje potrebe zunaj, ko je sam v macjem straniscu in je glede tega kar priden. Je 5x dnevno, po priporocenih smernicah brikete Lek veterine, me pa zanima, po koliksnem casu tega privajanja na dom se lahko zacne vzgoja s priboljski in ali so taki v redu: *********

Upam da ni narobe, sem si sposodil temo, ker je itak ustavljena, da ne smetim foruma se bolj.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #7 : sobota, 12.03.2016 : 17:57:45 »

Dotičnih priboljškov sicer ne poznam, ampak če so lepo mehki, bodo ok. Sicer lahko za učenje (in ja, lahko kar začnete - odpoklic, usmerjanje pasje pozornosti nase ipd.) uporabiš tudi kake drobčkene koščke sira, hrenovke, eni celo sami posušijo kakšna jetrca ipd...fajn je, da je priboljšek mehak, da se pes ne ukvarja predolgo z grizenjem, količinsko pa tudi ni za pretiravat, oz. se na račun dobljenih priboljškov zmanjša porcija rednega obroka, v izogib prekomerni teži Wink.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 14.03.2016 : 07:38:37 »

Priboljškov (aka junk food v obliki raznih salam, hrenovk, sir...) naj bo v dnevni prehrani maximalno 10%, raje manj. Nagrajuj z osnovno hrano. In ka rporabiš za nagrajevanje želenega vedenja, odšteješ od sklede.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 27.03.2016 : 21:49:18 »

No, predno pride v hišo nov kuža, rabim kar nekaj kvadratnih metrov drsečega poda prekrit s kakim tekačem, puzzlami. Kje so dobijo OK in cenovno ugodne zadeve?

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 28.03.2016 : 08:10:22 »

Kaj pa tist poceni tepih, tazelen, ki se ga na metre kupi v raznih baubauih?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Alfonzo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #11 : torek, 29.03.2016 : 09:14:30 »

Hofer ga ima v akciji ta četrtek  Wink
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #12 : torek, 29.03.2016 : 10:27:38 »

O super! Bom šla preverit, če je nedrseča zadeva bom kr nabavla :p
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: ko pride nov kuža
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines