mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:38:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: odpadanje dlake pri kratkodlaki čivavi
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: odpadanje dlake pri kratkodlaki čivavi  (Prebrano 10730 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
brinčika
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : četrtek, 24.09.2015 : 15:45:49 »

Pozdravljeni, imam 2 leti staro čivavo,   vseskozi čez celo leto ji dlaka enakomerno odpada- kar veliko, malo je bilo bolje 1 mesec , ko smo bili na morju 10  dni in je vsak dan tudi ona zaplavala v morju. Zdaj je začela dlaka spet nenormalno izpadat, drugače pa ima lepo svetlečo se dlako. Kaj bi lahko bil vzrok temu? Menjali smo že 2x brikete ampak nič ne pomaga. Katere brikete priporočate lastniki čivav , mogoče kak drugi šampon? Drugače jo redno česamo ampak nič ne pomaga, prosim vas za kak nasvet. Hvala
Logiran
Jinx
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 269


« Odgovor #1 : četrtek, 24.09.2015 : 19:45:49 »

Kratkodlake čivave so pač takšne Smiley Jaz imam cel kavč "napikan" s temi dlakami Roll Eyes Svetujem furminator in krtačenje z njim 1x tedensko.
Logiran
n00b
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #2 : petek, 25.09.2015 : 13:05:20 »

Poskusi zoom groom. Pri kratkodlakih psih super deluje.
Logiran
TijaTika
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 12.10.2015 : 20:07:14 »

Nasvet pri kopanju in sušenju: pri kopanju kuža masiraš z latex rokavicami, na katere se dlaka fino prime. Za sušenje pa je odličen blover (imajo ga večinoma v pasjih salonih), to je nekakšen fen z ogromnim pretokom zraka, kateri pomaga pri odstranjevanju odmrle dlake.

pa lep večer  Smiley Smiley
Logiran
ely
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 21.12.2015 : 08:48:50 »

Pozdravljeni,naš kuža je bil operiran odstranitev bule zato so ga morali pobriti.Zanima me koliko časa mu bo rasla dlaka po britju,kaj lahko storim da mu bo dlaka spet zrasla na normalno ima srednjo dolžino dlake npr. kot zlati prenašalec

l.p Brane
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 21.12.2015 : 19:07:07 »

Razlikuje se od psa do psa, pri moji je trajalo skoraj eno leto, da je imela trebuh spet normalno zaraščen po sterilizaciji. Tudi ko ji zabrijejo taco za odvzem krvi, ji traja nekaj mesecev, da je spet taprava dolžina. Se je veterinar že sprefal in ji res mini kvadrat odbrije Načeloma pa je glavna sestavina dlake beljakovina-keratin. Tako, da, kvalitetna hrana je tisto kar rabi. Lahko dodajaš suh pivski kvas (pozor, dvigne apetit!), omega 3 oz. ribje olje. Načeloma velja, da v toplih dneh rastejo dlake/lasje/nohti hitreje.

Če psa zebe-mu kupi kak pulover, plašč. Za majhne pse je izbira cenovno ugodnih zadev in hkrati kvalitetnih precejšnja. Za večje pse, je pa že bolj bogo, pretežno samo Ruffwear in Hurtta.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #6 : ponedeljek, 21.12.2015 : 20:03:16 »

Hja, blizu enega leta bo kar držalo.  Undecided

Za rast in kvaliteto dlake pomaga tudi olje Dermanorm, ki ga dodajaš v hrano. Je zelo drago, ampak preverjeno deluje. Poleg tega za čivavo rabiš manj kot pol čajne žličke na dan, tako da je tudi najmanjše pakiranje kar za nekaj časa. Učinek se opazi čez približno mesec dni rednega dajanja.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Jinx
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 269


« Odgovor #7 : ponedeljek, 21.12.2015 : 20:32:02 »

Je tudi precej odvisno od mesta, kjer je bil pobrit, in od njegove običajne dolžine dlake. Par mesecev vsekakor.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: odpadanje dlake pri kratkodlaki čivavi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines