mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:34:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Unicevanje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Unicevanje  (Prebrano 7098 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« : ponedeljek, 05.10.2015 : 17:30:05 »

Doma imamo 7mesecnega gospodica nemsko dogo.imamo ga v hisi. na splosno je zelo nezen, prijazen in ucljiv pes, moramo biti pa kar zelo dosledni...
Problem se pojavi, ko gremo v sluzbo in solo. Sam je doma nekje 6-8 ur... Pa se to NI sam ampak ima druzbo nase kosmatinke iz zavetisca. Ampak, kljub jutranjemu sprehodu nas vsakic pricaka doma nov "predelan" predmet, igraca..... Zadnje case je pricel glodat ze robove omar!!  sram Ukrepala sva ze na vse mozne nacine.... Kuhinjo vsako jutro zadelava, ogradiva. Kregala sva ga ze zlo, probala sva ignorirat........ Zadnjic me je ze tko razp....., da sva zacela gledat kje bi postavila boks!!  Angry Pa sem zadnji clovek na svetu, ki bi dal psa v boks..... Da ne govorim, da, ko smo doma brez problema zdrzi brez lulanja in kakanja od jutra do vsaj 14h... Ko pa smo v sluzbi, naju skoraj vedno pricaka "bombica" in ogrooomnaaa luza! HELP!! Ne vem... Res ga ne bi dala v boks, ampak ne bi pa rada, da zdemolira celo sp.nadstropje!  Undecided
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 05.10.2015 : 18:47:43 »

Sta ukrepala tudi tako, da bi psa mentalno zaposlila? Obisk pasje šole, trikci, Predvsem učenje na "shaping" kjer pes dejansko aktivira svoje možgane, delo z nosom, skrivanje predmetov, kakšen sprehod več. Vaje za umiritev in samokontrolo in seveda tudi sproščanje energije in obilica igre.

Kaj pa če...Se razvija ločitvena tesnoba?

Pred odhodom v službo naj ima vsaj 10 minutni sprehod za wc in 10 minut dela z možgani....Če bo stvar šla na slabše, bo treba stopit do strokovnjaka (samo ne h kakemu "strokovnjaku")
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2 : ponedeljek, 05.10.2015 : 18:59:18 »

Menim, da ni s psom nic narobe in zaenkrat ni strahu, da razvija locitveno tesnobo. Pes je pac mladic. Zapri vse, kar lahko zapres, pusti mu igrace za zvecenje (zavozlaj kaksne svoje/od drugega druzinskega clana kavbojke ali zametne hlace, da bo imel igraco z vonjem po svojem krdelu). Preden odides razvij ritual. Jaz svojega (ko imam dva velja isto za oba) posljem na njegov prostor, ga pobozam, mu recem:"Priden kuza moj, cuvaj hiso." In mu dam zvecljiv priboljsek. Pri vratih mu se enkrat recem adijo in odidem medtem ko on mirno zveci priboljsek na svojem prostoru.

Seveda pa sprehod in malo umske zaposlitve pred odhodom, ki ju je predlagala Binas, ne bosta skodovala.

Pocasi in z veeeeliiiikoooo potrpljenja, pa bo. Mladici prej ali slej odrastejo, prisezem!  Wink
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #3 : ponedeljek, 05.10.2015 : 19:08:51 »

Tudi pri nas je bilo enako pri obeh mladickih.Pa smo zjutraj pred sluzbo bili na sprehodu 1,5 ure.Pri obeh je unicevanje igrac,grizljanje pohistva,tudi luzice...trajalo skoraj do 1 leta (vsaka je imela tudi druzbo in ni bila sama).Tako,da je treba malo potrpljenja.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #4 : torek, 06.10.2015 : 06:56:09 »

No... malce ste me potolažili...  Smiley To je že najin 4. pes... pa tudi prej smo jih imeli, ko sem še živela s starši... Zdaj, ko pogledam nazaj, se spomnim, da so tudi oni uničevali reči (no, ne vsi in predvsem se jim je dalo hitreje dopovedat, da se nekaj ne sme), ampak ta je veeeeliiiik (in "vztrajen") in doseže stvari, ki jih ostali niso, ker so bili pač manjših pasem (miza, komoda ipd.  Grin).
Sprehod ima, pred odhodom, dooooolg in potem, tik predno gre zadnji od doma, še lulanje...
Se mi zdi pa zanimiva ideja tiste "zavozlane" hlače... bom poskusila kaj takega... Igrač ima kr nekaj, ampak po mojem se jih je naveličal oz. ga ne zanimirajo dovolj, da bi žvečil tisto...
Tudi v šolo hodimo... Mislim, da bom preizkusila nekaj vaših nasvetov--ritual, še kakšna nova, zanimivejša igrača... pa sporočim...  Wink
Vidim pa, da zna trajat tudi do enega leta... Srčno upam, da bo moj preživel... hehe... ponavadi ravno on naleti na "bombo" v hiši, ko pride vmes domov...  Grin
...pa globoko dihanje.... in avtogeni trening... zame!  Wink
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #5 : torek, 06.10.2015 : 08:13:38 »

Spreeehoood, tek, gibanje je OK. Ampak psa niti za 50% ne utrudi toliko kot kravžlanje možganov. Iskanje igrač po hiši, ali pa dejansko delo z nosom po sistemu K9, učenje raznih trikov vaj, na shaping. Ne z vabom, kazanjem, še manj modeliranjem. Pomembno je, da sam ugotovi kaj je tisto kar mu prinaša nagrado.

Pospravljanje v omare Smiley

Pa vaje za samokontrolo. "Boksanje" oz. crate training, kot je naziv knjige in precej dobrih filmov na YT. Pobaraj inštruktorja kako vpeljati samokontrolo v igro, da bo končni efekt pes, ki je nor na igro s tabo, hkrati pa zna na prvo besedo spustit in zagrabit, ko to rečeš. Pa lahko vmes vriskaš in piskaš, skačeš in mahaš z igračo-pa bo čakal, dokler ne bo znaka. Je dolga pot do tega cilja, ampak take vaje pse ful utrudijo, psihično.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #6 : torek, 06.10.2015 : 09:32:29 »

uff... Binas, zdej pa takoj na net raziskovat še druge načine dela s psom. Hvala. Ja... pospravljanje... zdej tolk pospravljamo, ko prej nikol nismo...  Tongue Smiley
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #7 : petek, 09.10.2015 : 13:56:25 »

Vidiš, vse je za nekaj dobro. Cheesy Bo hiša pospravljena. Sicer dlake povsod. Bojo pa čevlji v omari. Tudi to nekaj šteje Cheesy
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Unicevanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines