mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:42:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Briketi brez žitaric
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Briketi brez žitaric  (Prebrano 13935 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #15 : torek, 13.10.2015 : 12:21:12 »

Kaj pa je za vas driska? Da se pes pokaka "pašteto" da težko pobereš ali gre samo voda iz njega?

Odvisno od psa sicer, ampak načeloma mora biti pri mojih zelo zelo mehko, da se kvalificira kot driska. Ni nujno sicer da je samo voda, ampak če špricne iz njega je tudi driska. Če je pa bolj kot kravjek pa sicer ni driskasta driska Tongue , ampak ni pa normalno trd kakec; potem mamo (pri nas) različne opise trdote-mehek drekec, zelo mehek drekec, skoraj driska itd.. Sprejemljiv je pa samo normalen, čvrst kakec, ki se ga da lepo pobrat. Sluz ni ok, pa kri tudi ne.

Sprejemljive izjeme ne trdega kakca pri katerem menjava prehrane ni potrebna so npr. paraziti (razglistiš), živci in povečana aktivnost.

O, lej, čas kosila... Dober tek. Tongue  Grin sram
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
n00b
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #16 : torek, 13.10.2015 : 13:01:33 »

Ogromno psov kosti sploh ne je, pa ima vseeno normalen kakec.

Popolnoma normalno je, da je čvrstost iztrebka pri surovo hranjenjem psu odvisna od vsebnosti kosti in brez veze je pričakovati, da bo iztrebke enako čvrst po obroku jeter kot po obroku polovice piščanca. Ker ne bo.
Logiran
n00b
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #17 : torek, 13.10.2015 : 13:06:42 »

Pomeni, da za dotičnega psa obrok/hrana ni optimalna. Ali količinsko ali po sestavi (% OH, beljakovin, maščob....). Kadar dajem surovo, dobi moja navadno blok Natures Menu in je OK. Kadar ji kuham, pripravljam surovo sama, pa tudi dobi vedno delež zelenjeve (magari nastrgano, speštano, podušeno, surovo) in nekaj ovsenih kosmičev ali pa prosene kaše, rjavega riža, ječmen. Navadno 1 vir žitarice ali pa riž 1 vir beljakovin in več sort zelenjave.

Žitarice tu sploh niso relevantne. Smiley
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #18 : torek, 13.10.2015 : 13:28:04 »

Relevanten je iztrebek, ki mora biti čvrst, da ga komot pobereš in če to pomeni, da hraniš izven "pravil" je pač tako. Se pravi moraš prehrano psu prilagoditi tako, da bo vedno čvrstt. Ne vem sicer kdo je spisal "pravila" surovega hranjenja, ampak meni ne štima najbolj. In očitno pasji prebavi tudi ne, vsaj ne temu, ki po obroku z jetri dobi mehek drek.

Aha relevantna je še vsebnost hranil.
Logiran
agi
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #19 : torek, 13.10.2015 : 13:33:33 »

Popolnoma normalno je, da je čvrstost iztrebka pri surovo hranjenjem psu odvisna od vsebnosti kosti in brez veze je pričakovati, da bo iztrebke enako čvrst po obroku jeter kot po obroku polovice piščanca. Ker ne bo.


Enako je pri našem. Če je samo mišičnino se lahko zgodi da ga bom že težko pobrala. Če je hrustance ali kosti bom kakec pobrala brez problema. Če mu sestavim obrok 80-10-10 potem bo kakec idealen. Pes pa nima prebavnih težav, da bi se mu mudilo na potrebo, niti ga ne napenja, z alergijami ni problemov..
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #20 : torek, 13.10.2015 : 13:54:56 »

Popolnoma normalno je, da je čvrstost iztrebka pri surovo hranjenjem psu odvisna od vsebnosti kosti in brez veze je pričakovati, da bo iztrebke enako čvrst po obroku jeter kot po obroku polovice piščanca. Ker ne bo.


Driske in mehki kakci so pri psih, ki so na surovi hrani, precej pogoste. Ponavadi to lastniki pripišejo bodisi kostem ali pa detoxu. Mnogo psov je na surovem brez kosti, pa nimajo težav kar se tiče kakcev. Tako da ne, ni normalno, da moraš s kostmi uravnavati trdoto kakca. Pravzaprav bi jaz pri psu, ki driska ali spušča kravjeke, če dobi samo meso brez kosti, resno razmislila o spremembi prehrane, mogoče dodajanju česa (pa ne kosti).

Poanta hranjenja z doma pripravljeno hrano, pa naj bo ta kuhana ali surova, je v tem, da hrano prilagodimo našemu psu in njegovim potrebam ter v tem, da točno vemo kaj pes dobi za jest. Za razliko od industrijsko pripravljene/predpripravljene (pa naj gre za brikete, surovo ali kuhano), kjer pač verjamemo napisanemu in kjer je ena vreča, en paket, ena konzerva,..., primerna za XYZ psov. Enako velja tudi za razne recepte, receptke, smernice kot so npr. BARF, whole prey, Volhard, Schultze, RMB in kar je še takih in podobnih usmeritev v pasji prehrani.

Pomembno je, da prehrano prilagodimo psu, pa čeprav to pomeni, da bomo hranili nekoliko drugače kot pa pravi ta, oni, tretji. Žitarice so bavbav samo za pse, ki jih slabo oziroma ne prenašajo. Maščobe tudi, prav tako beljakovine, pa ribe, itd..
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #21 : torek, 13.10.2015 : 14:23:06 »

Malce zmedeno je napisano, ma upam da se vseeno da zastopit kaj hočem povedat. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
n00b
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #22 : torek, 13.10.2015 : 14:43:21 »

Driske in mehki kakci so pri psih, ki so na surovi hrani, precej pogoste. Ponavadi to lastniki pripišejo bodisi kostem ali pa detoxu. Mnogo psov je na surovem brez kosti, pa nimajo težav kar se tiče kakcev. Tako da ne, ni normalno, da moraš s kostmi uravnavati trdoto kakca. Pravzaprav bi jaz pri psu, ki driska ali spušča kravjeke, če dobi samo meso brez kosti, resno razmislila o spremembi prehrane, mogoče dodajanju česa (pa ne kosti).

Kako pogoste so driske in mehki iztrebki, ne vem. Kolikor spremljam, ne prav zelo.
Tu mislim da je problem, ker imamo morda drugačne ideje o tem, kaj mehak iztrebek je. Zame je to tisti, ki je normalno formiran, se pa nalepi na travo in malo stisne, ko ga pobereš (=iztrebek po organih). Čvrst za seboj ne pusti sledi in ga komot prevališ s čevljem. (iztrebek po uravnoteženem obroku)

Citat

Poanta hranjenja z doma pripravljeno hrano, pa naj bo ta kuhana ali surova, je v tem, da hrano prilagodimo našemu psu in njegovim potrebam ter v tem, da točno vemo kaj pes dobi za jest. Za razliko od industrijsko pripravljene/predpripravljene (pa naj gre za brikete, surovo ali kuhano), kjer pač verjamemo napisanemu in kjer je ena vreča, en paket, ena konzerva,..., primerna za XYZ psov. Enako velja tudi za razne recepte, receptke, smernice kot so npr. BARF, whole prey, Volhard, Schultze, RMB in kar je še takih in podobnih usmeritev v pasji prehrani.
Tu se strinjam.

Citat

Pomembno je, da prehrano prilagodimo psu, pa čeprav to pomeni, da bomo hranili nekoliko drugače kot pa pravi ta, oni, tretji. Žitarice so bavbav samo za pse, ki jih slabo oziroma ne prenašajo. Maščobe tudi, prav tako beljakovine, pa ribe, itd..


Seveda. Vendar pa razpravljati o dodajanju žitaric v temi, kjer op specifično išče hrano brez, nima ravno smisla.

Glede na to, da psica očitno funkcionira odlično na barf minus zelenjava, jaz ne bi iskala briketov, ampak nadaljevala s surovim.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #23 : torek, 13.10.2015 : 15:33:48 »

Viamia, meni se zadnje čase obnesejo tiste male zmrznjene kocke (barf brez žitaric z zelenjavo). Je kar nekaj izbire kar se tiče beljakovin, če katerih ne bi marala. Pa tudi cenovno za minihundusa ni tak problem.  Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #24 : torek, 13.10.2015 : 17:28:23 »

Žitarice sem dala zgolj kot primer, prav tako maščobe, beljakovine in ribe itd..
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #25 : torek, 13.10.2015 : 18:00:45 »

Ker se ne počutim dovolj usposobljene da bi psico popolnoma hranila z doma pripravljeno hrano mi je veliko lažje, da imam brikete, ki jim zaupam, da vem da dobi vse potrebne sestavine, potem pa se še vedno lahko igram sama. Via je res nenormalno izbirčna in nezaupljiva, ves trud z krompirjem, brokolijem, korenčkom,... je bil zaman. Ne je in pika. Ne je sadja, ne je NIČ. Brikete namakam v topli vodi, ker ne je nič kar je pretrdo. Občasno dodajam kozji ali ovčji jogurt, pa tudi to ponavadi ne pomaga.
Lososovo olje dodajam že dobri 2 leti, ko sem opazila da nekaj ne štima. Zdaj sva izločili vse alergene in res se je popravila, ampak takrat mi je svetovala samo TOtW. Zdaj pa iščem še kaj novega. Acana mi je zelo zanimiva, pa kupljeni barf tudi, ziwipeak ... verjamem da je super ampak tale cena je pa res malo pretirana. Pri Vii načeloma ne šparam ampak tole je pa ....

Še dodatno vprašanje: iščem še mini priboljške,primerne za trening, ki so slastno okusni. Vse kože, ušesa, pljuča,... so pretrdi in ne morem razrezati, s surovim mesom ne bom tekala po poligonu  bruham, pečenje ji ne ustreza. Na brikete lahko samo sanjam da bo delala, igrače ji niso dovolj zanimive...

A kuhanje in pečenje se razlikujeta? Mislim v tem smislu, da drugače vplivata na prebavni sistem?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #26 : torek, 13.10.2015 : 18:11:47 »

Ja, lahko vplivata drugače. Pri kuhanju recimo imaš več možnosti, da res odstraniš maščobe, pri pečenju pa kvečjemu tako, da pečeš na rešetkah in potem kaplja v spodnji pekač.
Mojim za priboljške skuham pljuča in jih potem v pečici posušim. Lahko pa delaš na treningih tudi s kuhanimi, samo je nekoliko bolj pocasto.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #27 : torek, 13.10.2015 : 19:10:13 »

[quote author=viamia link=topic=50250.msg977394#msg977394 date=1444755645pa iščem še kaj novega. Acana mi je zelo , ziwipeak ... verjamem da je super ampak tale cena je pa res malo pretirana. Pri Vii načeloma ne šparam ampak tole je pa ....
[/quote]

ja ...  butnglavc butnglavc In jaz sem vsak dan hvaležna da ima Fredi samo 12 kg. Ker pesjan nad mojo kuharijo ni pokazal nikakršnega zanimanja Tongue
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #28 : torek, 13.10.2015 : 20:38:42 »

Nanook, tudi brez olja v pečici se da, pač na peka papijru in brez kakršne koli maščobe.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #29 : torek, 13.10.2015 : 20:42:39 »

Saj ne mislim da peče v olju, ampak da daš meso pečt v pečico in maščoba, ki je v mesu samem, potem kaplja v spodnji pekač. S kuhanjem gre lažje, saj tam pač pustiš pohladiti in potem odstraniš plast maščobe, ki plava na vrhu.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Briketi brez žitaric
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines