mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 11:23:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Nadomestilo za sprehod
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nadomestilo za sprehod  (Prebrano 10123 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #15 : petek, 18.12.2015 : 10:22:07 »

Ups, tisti prvi odstavek bi moral biti citat.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bonnie6
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #16 : petek, 18.12.2015 : 11:48:11 »

Razumem kaj misliš in da ne bo pomote - ko rečem dobro uro, govorim o cca 4-5km uizi tempa in vsake tok kratek postanek za igranje ali trikce ali poslušnost pa spet malo naprej, pa spet postanek itd.

Glede grizenja pa je veliko boljše kot na začetku (dva mesca nazaj), samo še vsake toliko proba, da vidi "če še zmeraj ne sme" in (to je pa moja napaka) če je ne slišim oz. ne vstanem ob prvem cviljenju, da mora iti lulat/kakat, začne grizljat po rokah/nogah.

Čas in vztrajnost sta izgleda da res edina na mestu, boks v sobi, se popolnoma strinjam,  je tudi veliko pripomogel "pasivnemu učenju".
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 20.12.2015 : 16:12:10 »

Meni je všeč formula po kateri je starost mladiča v tednih enaka minutam sprehoda + 5min; se pravi 16 tedenski mladič -> ca. 20min sprehod oziroma 20min hoje.

Ja, tudi jaz razumem kaj ti pišeš, pa vendarle je 4-5km za 4 mesečnega mladiča zame preveč.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 20.12.2015 : 17:13:17 »

Ta je pa že malo huda, se ti ne zdi? Precej oklesteno, posebno za tiste pse, ki so kasači in rojeni za tek. Naš tastari dalmatinec je imel več gibanja kot tale minutažna formula. Rezltat je bil, da je pes kljub hudi poškodbi hrbtenice, do 13 leta živel praktično brez bolečin, zaradi mišične mase, potem pa je šlo precej navzdol, ko so mišice plahnele. Jaz sem bolj za "kolikor si pasje tace požele, po primernem terenu" in da se postopno veča količina, postopno težji teren.

Se pa osebno zelo izogibam preveč hoje na povodcu v konstantno enakem tempu, hoji po betonu in asfaltu (pač delček tega, ne pa cel sprehod) in metanju predmetov (ker tale šprint in štopanje za predmetom res ni blagoslov za skelet, itak je še mnogo drugih oblik igre s psom).

V glavnem, treba je opazovat psa. Da ne pride utrujen iz sprehoda, kar spet negativno vpliva na telo, mišice, skelet. Ampak ravno pravšnji.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 20.12.2015 : 20:04:59 »

Ne, ne zdi se mi prehuda. Velja za mladiče, ne odrasle pse. Mišično maso se gradi postopoma. Sklepanje, da je bil pes pri 13ih ok zato ker je pri 4 mesecih hodil na dolge sprehode, pa tako za lase privlečeno da...

Kolikor si pasje tace požele, seveda... Dokler imajo te tace off knof oziroma se ustavijo, ko je preveč oz. dovolj. Če pa tega nimajo, potem mora lastnik poskrbeti za pavzo oziroma pavze ter količino in način gibanja prilagoditi psu in njegovi starosti (in pasmi).

Utrujen s sprehoda - definitivno. In to oba, pes in človek. Ampak ne zaradi fizičnega dela (pri mladičih), vsaj pri mojih ne.

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Nadomestilo za sprehod
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines