mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 13:31:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: macka - uriniranje
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: macka - uriniranje  (Prebrano 22194 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #15 : sobota, 26.12.2015 : 13:23:46 »

Urin se da vzeti tudi direktno iz mehurja z iglo, kar je v takih primerih pametno - čudi me, da tega niso predlagali. Pri psih gre v večini primerov brez pomirjevala, za mačke pa ne vem. 

Glede cene ni kaj ... Undecided  Je pa VF edina, ki za dežurstvo zaračunava 200% ceno, vsi ostali dežurni imajo (kolikor je meni znano) 150% nad osnovno ceno. So pa dejansko edini, ki so res dosegljivi 24 ur na dan, vse dni v letu. Poleg njih je v Ljubljani vedno dežurna ena izmed vseh veterinarskih klinik (se izmenjujejo, številko in naziv trenutno dežurne pa dobiš na odzivniku katerekoli ambulante).

Kar se tiče paničarjenja, je pa mojem mnenju boljše biti paničen desetkrat preveč kot enkrat samkrat premalo. Tako da se ne sekiraj.

Držim pesti, da se vse srečno izteče!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #16 : sobota, 26.12.2015 : 19:15:47 »

Se strinjam s Pepsi. Rava pa zelo dobro ve, kako je lahko takšna situacija kritična. Tako, da ste naredili dobro. Še sreča, da ni bilo nič nujnega.  Afro ljubezen objem
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #17 : sobota, 26.12.2015 : 19:27:41 »

Saj ne vem kaj sploh je... Do včeraj zvečer mačka ni bila čudna..
Uspeli smo nesti urin na kliniko, vendar ne ve točno kdaj bo imela rezultate ker ima baje gužvo, tiste brusnice ki smo dobili, so pa pomoje bolj blažev žegen. Zdaj pa uglavnem samo sedi, malo se uleže, na običajnih mestih ne leži, v naročje ne leze, hodi na wc pa enkrat uspe, večkrat ne.. Ne vem zakaj bi se kar iz danes na jutri tako spremenila v vedenju pa da vse kar imamo so protibolečinske in pa tiste brusnice..
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #18 : sobota, 26.12.2015 : 21:18:17 »

Zdrava mačka brez razloga ne začne kar tako okol lulat
Najpogostejši razlog je uroinfekt, stres zaradi kake drastične spremembe ali pa to, da je kaj z njenim wc-om narobe
Zadnja dva razloga pri tebi odpadeta (vsaj omenila nisi, da bi bilo kaj takega v igri)

Normalen urin je bledo rumene barve in če je temnejši je not kri, kar je znak infekcije in se mi čudno zdi, da niste dobili antibiotikov takoj
Mi imamo doma stalno pesek z indikatorjem (stran 7 na linku http://home.amis.net/vetpetdi/tekoce_novice/Zootic%20NOVICE%20marec%202008.pdf )

Nezdravljen uroinfekt ima lahko zelo težke posledice - trajne okvare ledvic, obstrukcijo sečil, ki je lahko smrtna, in podobne stvari - mal preberi na netu
Moj Piki je nagnjen k uroinfektom in če ne bi zganjala panike, bi bil že zdavnaj mrtev, jaz bi se pa leta in leta žrla zaradi slabe vesti, da nisem storila dovolj

Super, da ste uspeli dobiti urin, ker se bo poleg ostalega videlo tudi, če ima slučajno kake kamne (pogosti so struvitni)
Če je struvitov relativno malo, se zadeva ful fajn rihta z dietno prehrano - vsaj midva s Pikecom imava take izkušnje
To, da se revca napenja, pa sigurno ni ok

Držimo pesti za muco
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #19 : nedelja, 27.12.2015 : 11:33:05 »

Evo prisotni so bili bacili, tako da smo zdaj na antibiotikih. Potem pa še enkrat kontrola urina. Potem pa upam, da je to to.
Bi bilo pametno iti na urinary hrano za kakšne pol leta? Glede na to, da se je stvar zgodila zaradi bacilov in ne zaradi stresa ali česa drugega je najbrž manjša možnost za ponovitev?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #20 : nedelja, 27.12.2015 : 12:36:55 »

Ne, če ni bilo struvitov, sečnih kamnov, so pojasnili meni na VF. V nasprotnem primeru namreč lahko prav dietna hrana sproži nastanek kakšnih kristalov.
Vsekakor se o hrani posvetuj z lečečo veterinarko, je pa vsako uriniranje mačke na neobičajnih mestih najpogosteje znak bolezni. Pri nas so pomagali zgolj antibiotiki, gre pa za bakterije, ne bacile.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #21 : nedelja, 27.12.2015 : 12:39:06 »

Pa mačji wc notri bi definitivno pomagal. Ga ne moreš imeti vsaj v svoji sobi in mačko ponoči pri sebi?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #22 : nedelja, 27.12.2015 : 13:35:12 »

Vse dni v tednu je 24 ur odprta tudi vet. ambulanta na Kodeljevem, Glonarjeva ul., podružnica ambulante Šentjur. Zelo prijazna ekipa, ne vem, če so cene sicer kaj višje  izven rednega delovnega časa, so naši že nekajkrat peljali tja mačko ob 21. uri (naročeni) in bili zelo zadovoljni z veterinarkami, predvsem eno. Vašo mačko sicer kar pozdravite tam, kjer ste začeli.
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #23 : nedelja, 27.12.2015 : 13:46:11 »

Saj dežurnih je kar nekaj ambulant kolikor sem uspela prebrskati. Vedno je dežurna ena za področje Ljubljane plus VF plus še nekaj posameznih kot jih omenjaš.
Trenutno imamo wc notri v kopalnici, ne bo pa za stalno. Mačka ga niti ne zna uporabljati, pesek je povsod, zakopati ne zna itd. Trenutno jo imamo notri, pa vendar vsake toliko teži za ven. Kot sem že omenila, mački sta pri nas navajeni ven, nobeni se še nikoli do sedaj ni zgodila "nesreča" notri, pa tudi sedaj je bil razlog drugje - bolezen.
Mislila sem bakterijo ja, samo imam polno glavo vsega pa niti ne vem več kaj pišem.
Torej se še naprej hrani isto hrano in s tem ne kompliciram?
Drugače pa še enkrat hvala za vse nasvete, super ste. Z mačkami do sedaj na srečo nikoli nismo imeli težav, tako kot pri psički, in sem bolj mrzla kar se tega tiče. Prav tako ne vem kako bomo do konca porabili tele antibiotike, ker mačka je le mačka.. Že psička nam je po nekaj dnevih začela antibiotike ven pljuvati, tako da upam da bomo zvozili teh 9 dni Smiley
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 27.12.2015 : 13:50:36 »

Ne, če ni bilo struvitov, sečnih kamnov, so pojasnili meni na VF. V nasprotnem primeru namreč lahko prav dietna hrana sproži nastanek kakšnih kristalov.

Tako
Kokr jst to razumem, urinary diete kisajo urin
Struviti nastajajo v preveč bazičnem urinu

Če pa urin preveč zakisaš, lahko začnejo nastajat oksalatni kamni in samo škodo narediš, ker ti so hujši - struvite se da nekako topit s prehrano, oksalatov pa ne in je zadeva rešljiva samo z operacijo
Tega pa nočemo, ane

-------------

Zdajle je izredno pomembno to, da se terapija izvede do konca, tudi če mačka že pred koncem čisto ok zgleda
V mnogih primerih se zadeva rada ponavlja
Glede na to, da je bila bolna in nezdravljena 2 meseca, bi se znala zadeva sprevršt tudi v kronično obolenje

En cajt jo bo treba imet ornk na uču kam in kako lula in jo v primeru simptomov ponovne infekcije čist takoj našopat z antibiotiki, da zadevo sčasoma dobite pod kontrolo

Če pa se ne bo ponavljalo, bo pa sploh čista zmaga
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #25 : nedelja, 27.12.2015 : 13:52:35 »

Če bo hud problem s tabletami, prosi za injekcijo s podaljšanim sproščanjem, bi jo morala dobiti. Za hrano le pokliči vetko in vprašaj, ampak če sama ni izrecno omenila diete, hrani kot doslej. Meni so pri obeh odsvetovali urinary dieto.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #26 : nedelja, 27.12.2015 : 14:39:27 »

Če bo hud problem s tabletami, prosi za injekcijo s podaljšanim sproščanjem, bi jo morala dobiti.

Ja, reče se pa convenia

Midva s Pikijem imava zelo dobre izkušnje s convenio pri njegovih uroinfektih
Injekcija drži 14 dni in mačka ni treba maltretirat s tableti

Ker pa se mu zadeva ponavlja in se bojim, da tiste njegove bakterije postanejo rezistentne na convenio, menjam s tableti
Tako da če zboli enkrat dobi convenio, drugič tablete

Samo zaenkrat zgleda, da sva uspela zadeve kar lepo spravit pod kontrolo in zdaj že precej časa ni bil na antibiotikih Smiley (trkam na les, da tako tudi ostane

Forumi so pa res carska zadeva, mojpesnet pa sploh rula Afro - jst sem se ogromno naučila
V tem smislu, da veliko hitreje prepoznam, če je z žvavkami kaj narobe, pa tudi to, da znam veta taprave stvari vprašat in zagnjavit Cool

Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #27 : nedelja, 27.12.2015 : 17:35:15 »

Zaenkrat je s hrano pojedla, zdele ta drugo rundo bom pa probala kar v gobček dat. Je pa toliko stvari.. antibiotik 2x na dan, brusnice, analgetik...
Sporočim kako nam gre Smiley
Rava zaradi česa pa pri tvojem Pikiju to rata?
Ne vem, če prav razmišljam, samo v primeru, da je vzrok bakterijski potem to ni zaradi stresa?
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #28 : nedelja, 27.12.2015 : 19:23:17 »

Moj Pikec je bil povožen divjak
Ima kronično zaprtje in uroinfekte kot posledico prometne nesreče, ki je bila strašen stres in je ogromno pretrpel

Ful cajta je trajalo, da sem pogruntala, kako ga hondlat s čim manj stresa, ker je ob skoraj vsakem stresnem dogodku prec kri scal, enkrat pa je imel tudi zaporo sečil
Ampak se ne dava, obiski pri vetu so vedno redkejši in zdaj že kar lep cajt nisva bila in imava kar dolgo zdravo obdobje veselje

Sicer si pa čisto tako amatersko predstavljam, da je pri mačkih podobno kot pri ljudeh
Stresi in bolezni po moje najprej usekajo na najšibkejši del telesa - recimo mojemu decu na dihala in glavobole, meni na ledvice
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #29 : nedelja, 27.12.2015 : 21:20:41 »

Tudi bakterijsko vnetje lahko pride od stresa, pri mačkah celo zelo pogosto, ni pa nujno.
Če bi slabše jedla  ali celo bruhala, ji jaz analgetikov (verjetno rimadyl)  ne bi dajala, antibiotike pa nujno mora. Vsi trije moji psi so doslej ob rimadylu bruhali kot norci, nazadnje Alba, ko je zaradi vnetja ušesa dobila kombinacijo antibiotikov in analgetikov. Undecided Mačka zaradi uroinfekta nista dobila nobenih analgetikov, samo synulox.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: macka - uriniranje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines