mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:36:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bernski planšar in zlati prinašalec.
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bernski planšar in zlati prinašalec.  (Prebrano 4263 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zlatkoslo
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« : sobota, 26.12.2015 : 11:08:07 »

Živjo, nevem v katero forum skupino naj objavim to temo. Zato sem jo kar v to.  sram

Trenutno imamo zlato prinašalko, 9 let staro. Igrivo, na momente tudi "tečno" hehehe. Zdaj razmišljamo v nakupu Bernskega Planšarja? Ima kdo podobno kombinacijo? kako se obnese? Mogoče je malo čudna tema, ker je to težko opisati oz. napovedati...imela bi velik vrt. Ima kdo kdo enaka psa? Hvala, lp.
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #1 : sobota, 26.12.2015 : 19:50:51 »

Živjo,
Imela sem oba, vendar ne hkrati. Samca prinašalca in psičko bernko. Prvo se precej precej pozanimaj pri kom boste vzeli bernca, ker imajo velikokrat hude probleme z zdravjem, posebej nerodovniški. Vsekakor upam da razmišljate o nakupu z rodovnikom, sicer pričakujte, da boste odšteli kar veliko denarja zaradi zdravljenja (predvsem zaradi displazije, vendar so nerodovniški bernci nagnjeni k milijon drugim stvarem - pri nas smo imeli alergije, displazijo, natrgane vezi, raka, plašnost,...) Sicer pa pri nas je bilo tako, da je bil prinašalec velik bolj aktiven kot bernka. Sicer se mogoče pri glede na razliko v letih se to niti ne bo poznalo, ker se bo najbrž tudi prinašalka malce umirila. Je pa kljub vsem težavam bila to najbolj razumevajoč pes, potrpežljiva, prijazna, samo govoriti ji je manjkalo... Vendar še enkrat opozorilo glede zdravja pasme in posledice nakupa nerodovniškega psa.
Logiran
zlatkoslo
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 26.12.2015 : 20:17:56 »

Bo rodovniško, glede tega bo vse poskrbljeno...samo zanimalo me je kako bi to bilo? Ker bernski planšar bi bil moški, zlata prinašalka je pa samica...
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bernski planšar in zlati prinašalec.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines