mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 10:45:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Francoski buldog - nakup (cena)
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Francoski buldog - nakup (cena)  (Prebrano 7842 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mj8509
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : sobota, 02.01.2016 : 21:59:39 »

Pozdravljeni,
kupujeva francoskega buldoga, zanimajo pa naju cene tako rodovniških, kot nerodovniških psov. Cene, ki jih najdeš na spletu so namreč zelo različne, in je težko oceniti kaj je realna cena. Kužka, predvsem nerodovniškega ne bi rada preplačala (ob zagotovilu, da je kužek iz dobrega legla - eden od staršev ima rodovnik). Prosim za mnenje.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 03.01.2016 : 10:08:00 »

Predlagam branje članka Zakaj rodovniški psi niso zastonj ... in zakaj so 'nerodovniški čistokrvni psi' tako dragi? - klik, pa bomo potem komentirali, če bo ostalo še kaj odprtega.

Kakšno pa je rodovniško ime enega od staršev?
Logiran

MojaLu
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 03.01.2016 : 12:37:18 »

mj8509, imam posvojeno nerodovniško "francosko buldoginjo", ki je bila kupljena pri najbolj znanem slovenskem preprodajalcu... Zanjo so prvi lastniki dali 80.000 sit... Psička je pri 11ih mesecih prišla k meni, danes ima dobrih 12 let. Vendar pa... zdravstvene težave so se kar vrstile (epilepsija, alergije, strahovi...) in včasih se mi je zdelo, da sva več pri veterinarju kot doma. V vseh teh letih sem dejansko zanjo dala toliko denarja, da bi lahko kupila vsaj dva rodovniška francoska buldoga. To je samo finančna plat nerodovniških legel... In vsak, ki kupi takšnega psa spodbuja takšno "vzrejo" in škodi pasmi.

Francoska buldoginja v narekovajih pa zato, ker pes brez rodovnika pač ni pasemski. Pika. Ker ne poznaš zgodovine, ker ne veš kdo so starši, v kakšnem okolju je mladič bil...

In seveda ne trdim, da je vsak rodovniški pes tudi ok. Obstajajo takšni in drugačni vzreditelji. Tudi to je treba preveriti. Lani sem kupila rodovniško psičko, sicer druge pasme, od preverjenih vzrediteljev in to je pa popolnoma druga zgodba. Oni so preverili mene, jaz njih. Srečali smo se, ko je imela psička 4 tedne in se temeljito pogovorili kaj eden od drugega pričakujemo. Vedno so mi na razpolago za vprašanja, spremljajo me na fbju, srečujemo se...

Francoski buldog je občutljiva pasma in je podvržen mnogim boleznim. Preveri dobro kakšnega psa kupuješ in, moj nasvet, kupi psa z rodovnikom. Saj si želiš zdravega psa, a ne?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Francoski buldog - nakup (cena)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines