mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:46:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  mojpes.net vabi na prireditve  |  Pretekle prireditve  |  Tema: Evropska razstava psov, Bruselj, 26. - 28. 8. 2016
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Evropska razstava psov, Bruselj, 26. - 28. 8. 2016  (Prebrano 18124 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : sobota, 27.08.2016 : 22:18:03 »

3. grupa bo jutri, katalog bo TUKAJ, pod zavihkom 28/08 (zdajle ga še ni), pa zjutraj samo izbereš pasmo, klikneš nanjo in ko se bo odprl, bodo po kataloških številkah navedeni vsi podatki o psih, ki so prijavljeni.  Smiley

Kitajski goli psi so bili danes, rezultati pa so tukaj, samo izbereš CHINESE CRESTED DOG Hairless (288) - za gole ali CHINESE CRESTED DOG Powder Puff (288) za powder puff. Po kliku se odprejo ocene in ostali podatki za vse pse v pasmi. V razredu open je bilo golih 11 samcev in 9 samic, powder puff pa 1 samec in 7 samic.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 28.08.2016 : 07:13:30 »

Tretji, zadnji dan razstave, se bo sodnikom pokazalo 14 psov iz Slovenije:

2. FCI

SCHNAUZER Pfeffersalz
8645 | Xent Saltus Ze Zahrabske | Dogs | Champion | Lucka Zabkar

SCHNAUZER Zwerg Pfeffersalz
8710 | Auximum Quentin Jerome Tarantino | Dogs | Junior | Lucka Zabkar

DO-KHYI
9185 | Chenporewa Rai Ron | Dogs | Open | Sabina Lukac Homjak
9214 | Chenporewa Tibetan Tessa | Bitches | Intermediate | Sabina Laukac Homjak
9234 | Forte Quercus Rubra Shida Bitches | Champion | Sabina Lukac Homjak

DEUTSCHE DOGGE Gelb
9252 | Amazing Spiderman | Dogs | Champion | Marcic Marko

DOGO ARGENTINO
9513 | Cortez De Noble Conquistador | Dogs | Junior | Kramar Matej

KAVKAZSKAIA OVTCHARKA
9767 | Sabur Od Kavkaskog Cara | Dogs | Junior | Bencic Klavdija
9781 | Destiny | Bitches | Open | Bencic Klavdija

3. FCI

LAKELAND TERRIER
10397 | Slicey Desert Gold | Dogs | Open | Pia Adlesic & Denys Lorrain
10398 | Slicey Legolass | Dogs | Open | Pia Adlesic & Denys Lorrain
10403 | Slicey Precious Talisman | Dogs | Champion | Pia Adlesic & Denys Lorrain
10408 | Slicey Moonriver | Bitches | Intermediate | Pia Adlesic & Denys Lorrain
10398 | Slicey Legolass & 10408 | Slicey Moonriver | Couples | Pia Adlesic & Denys Lorrain

JACK RUSSELL TERRIER
11373 | Touchstar Clash Of Clans | Dogs | Working | Prijatelj Petra

Katalog je na voljo TUKAJ.

Navijamo! Afro
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 28.08.2016 : 11:54:12 »

REZULTATI
vir klik

2. FCI

SCHNAUZER Pfeffersalz
8645 | Xent Saltus Ze Zahrabske | Dogs | Champion | Lucka Zabkar | Excellent 2

SCHNAUZER Zwerg Pfeffersalz
8710 | Auximum Quentin Jerome Tarantino | Dogs | Junior | Lucka Zabkar | Very good 1

DO-KHYI
9185 | Chenporewa Rai Ron | Dogs | Open | Sabina Lukac Homjak | Very good
9214 | Chenporewa Tibetan Tessa | Bitches | Intermediate | Sabina Lukac Homjak | Excellent 3
9234 | Forte Quercus Rubra Shida | Bitches | Champion | Sabina Lukac Homjak | Excellent 3

DEUTSCHE DOGGE Gelb
9252 | Amazing Spiderman | Dogs | Champion | Marcic Marko | Excellent 3

DOGO ARGENTINO
9513 | Cortez De Noble Conquistador | Dogs | Junior | Kramar Matej | Excellent 2

KAVKAZSKAIA OVTCHARKA
9767 | Sabur Od Kavkaskog Cara | Dogs | Junior | Bencic Klavdija | Very good 3
9781 | Destiny | Bitches | Open | Bencic Klavdija | Absent

3. FCI

LAKELAND TERRIER
10397 | Slicey Desert Gold | Dogs | Open | Pia Adlesic & Denys Lorrain | Excellent
10398 | Slicey Legolass | Dogs | Open | Pia Adlesic & Denys Lorrain | Excellent 1, CACIB Res, CAC Res
10403 | Slicey Precious Talisman | Dogs | Champion | Pia Adlesic & Denys Lorrain | Excellent 1, CAC, CACIB, BOS, European Winner
10408 | Slicey Moonriver | Bitches | Intermediate | Pia Adlesic & Denys Lorrain | Excellent 1
10398 | Slicey Legolass & 10408 | Slicey Moonriver | Couples | Pia Adlesic & Denys Lorrain

JACK RUSSELL TERRIER
11373 | Touchstar Clash Of Clans | Dogs | Working | Prijatelj Petra | Excellent 1

Čestitke vsem!  Afro
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 28.08.2016 : 12:06:41 »

Še popoldanski program:
15:00 Best Minor Puppy
15:15 Best Puppy
15:30 Best Couple
15:45 Best Group
16:00 Best Veteran
16:15 Best Junior of FCI Group II.
16:30 Best Junior of FCI Group III.
16:45 Best Junior of FCI Group IV.
17:00 Best of FCI Group II.
17:15 Best of FCI Group III.
17:30 Best of FCI Group IV.
17:45 Junior Handling Final
18:00 Junior Best in Show Final
18:15 Flag Ceremony
18:30 Best in Show

BIS program bomo lahko spremljali TUKAJ in TUKAJ, ter verjetno ponovno na facebooku.

Vabljeni!
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 28.08.2016 : 18:55:30 »




Če se ne motim, je bila danes v finalu junior handlinga Maša Korošec s papillonom. Afro

Video današnjega BISa bo verjetno tukaj.

Še enkrat:
- Katalog
- Rezultati

Pa še današnji foto material organizatorja (na fb):
Best Minor Puppy
Best Puppy
Best Couple
Best Group
Best Veteran
Best Junior of FCI Group II.
Best Junior of FCI Group III.
Best Junior of FCI Group IV.
Best of FCI Group II.
Best of FCI Group III.
Best of FCI Group IV.
Junior Handling Final
Junior Best in Show Final
Best in Show - lakeland terierka Aiola Von Den Schonen Bergen iz Nemčije Afro

Naslednje leto bo EDS v Kijevu v Ukrajini Smiley

In še na kupu zbrani vsi rezultati - Psi iz Slovenije na Evropski razstavi psov v Bruslju 2016 – klik  Smiley

Pa še tale video (na fb): Vince Hogan s Štefanom Šinkom o kandidaturi KZS za Evropsko razstavo 2020
Logiran

NatasaPR
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #20 : nedelja, 28.08.2016 : 19:33:28 »

Ja, je bila Maša v JH, ampak napovedali so jo pa kot Slovakinjo... Mimogrede, Slicey psarna je italijanska. Najbrž so jo šteli pod slovensko, ker Pia in Denys lastništvo prijavljata skupaj. Kitajci so pa njeni.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #21 : ponedeljek, 29.08.2016 : 08:11:40 »

Mimogrede Tongue, vseh 57 psov (ne psarn) je v katalogu napisanih pod Slovenijo in to je vse, kar je v tej temi pomembno. Tako lakelandi kot kitajca so bili v Bruslju pod slovensko zastavo, jaz pa sem izpisala samo pse, ki so zastopali (v katalogu) Slovenijo. Smiley V tej temi so podatki, ki jih je vodil organizator in pod katerimi so se ti (za nekatere 'neslovenski') psi precej uspešno razstavljali. Wink
Če kdo meni, da je s katalogom kaj narobe, predlagam, da se obrne na organizatorja EDS Bruselj 2016.

Pii pa še enkrat iskrene čestitke. Upam, da se požvižga na to, kako na njeno solastništvo psov gledajo nekateri v Sloveniji. In prav je tako.
Še dodatne čestitke tudi vsem ostalim. Tako tistim, ki so prišli domov z evropskimi prvaki, kot tudi vsem drugim, ki so šli v Bruselj pse pokazat sodnikom. Pa tudi vsem slovenskim solastnikom psov, katerih psi v solasti so se v Bruslju razstavljali 'pod zastavami drugih držav', in vsem slovenskim vzrediteljem, katerih psi so nastopali v Bruslju s svojimi lastniki iz tujih držav in jih v tej temi žal nismo mogli upoštevati. Smiley
Logiran

NatasaPR
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #22 : ponedeljek, 29.08.2016 : 10:56:00 »

Pia je, mimogrede, moja prijateljica in jaz sem seveda vesela zanjo in rezultate psov s katerimi dela, zato ni treba vsakega komentarja, ki vam ni všeč vzeti kot napad nanjo, ker nikakor ni bilo mišljeno tako, temveč zgolj kot opazka na statistike organizatorjev razstave in posledično interpretacije na forumu.
Kolikor sem sicer spremljala doslej tale forum se vedno precej konkretno vtikate v razne formalnosti in res je presenetljivo, da v tem primeru veljajo drugi kriteriji.
Logiran
LAKIE
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #23 : ponedeljek, 29.08.2016 : 12:57:07 »

Psi na razstavi ne nastopajo pod zastavo psarne ampak pod zastavo lastnika. Če so v solastništvu, kjer sta lastnika iz različnih držav, pač samo pod eno zastavo, zato so v tem primeru razne formalnosti bp in vtikanje vanje ni potrebno. Iz navedenega torej sledi, da tudi mojpes očitno ostaja zvest svojim kriterijem. Podatki nekaj postov višje niso nikakršna interpretacija, ampak zgolj navedena (iz uradnega kataloga prepisana) dejstva.

Med dotičnimi  lakelandi in kitajci pa ni prav nobene razlike. Kitajček je iz angleške psarne, kitajka pa iz skandinavske, oba sta v katalogu napisana kot psa dveh oseb in oba sta nastopila pod našo zastavo. Lakelandi so iz italjanske psarne in vsi so po katalogu sodeč v lasti dveh oseb. Kako že vemo, da so kitajci pa njeni? Edina razlika je v pasmi, vse ostalo je pa isti šmorn.

Tudi z moje strani iskrene čestitke čisto vsem, ki so se s svojimi štirinožnimi lepotci in lepoticami udeležili razstave, jaz jim iskreno privoščim uspeh.
Logiran
LAKIE
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #24 : ponedeljek, 29.08.2016 : 13:16:49 »

UUU a jaz to prav vidim, da bo Evropska razstava 2020 v Sloveniji!!! Pred 2h so dali objavo na Facebook od CACIB Lipica.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #25 : ponedeljek, 29.08.2016 : 13:31:33 »

Me je z odlično razlago že LAKIE prehitela, pa bom vseeno dodala tale slikovni material:

... ni bilo mišljeno tako, temveč zgolj kot opazka na statistike organizatorjev razstave in posledično interpretacije na forumu.

Težko je po svoje interpretirati slovensko zastavico in zapis 'Slovenija':



Med 12.187 zapisi sem izbrskala 57 tistih, na katerih je slovenska zastavica in zraven piše Slovenija. Številka se sklada s statistiko organizatorja, kar zame pomeni, da sem našla vse, oz. zame še bolj pomembno, da nisem prav nikogar izpustila. Cheesy
Tudi lakelandov in kitajcev Pie Adlešič & Denysa Lorraina ne. Wink

Ja, EDS 2020 bo v Sloveniji Afro

V Sloveniji je že bil EDS 2010 Wink
Več na klik ...
Logiran

NatasaPR
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 29.08.2016 : 16:00:16 »

Še enkrat, če kdo mogoče ni razumel prejšnjega odgovora - nikakor nisem nameravala dajat nikogar v nič ali karkoli takega kar bi bilo vredno krega, oziroma cele telenovele, ki se zdaj odvija tukaj, ker mi je Pia čisto ok in nimam nič proti njej. Omenila sem samo zato, ker nekako razmere poznam in sem pač želela opomnit, da je statistika lahko varljiva, kar v nadaljevanju potrjuje tudi Jana (če so psi v solastništvu, so lahko nekateri psi iz Slovenije v statistiki pripisani drugi državi). Ni bil moj namen razvrednotiti uspeha od nikogar.
Jaz kot slovenske pse smatram vse, ki so vpisani v SLR in če so vsi omenjeni psi vpisani v SLR potem sem dolžna vpletenim izdatno opravičilo. Tako imam tudi sama psa, katerega izvorna država je Finska, ampak ga v evidenci vodi naša kinološka zveza, ker sem ga prepisala nase in ga posledično smatram za "našega".
Lakie, sicer pa škoda energije in okolišenja, glede na to, da dobro poznaš od kod je posamezen pes, potem veš tudi vse ostalo - če drugega ne, pa veš od kod si dobila svojega psa in kdo je bil lastnik legla Wink
In še enkrat, pa s tem zaključujem svojo debato - zelo zelo sem vesela vsakega uspeha, ki ga dosežeta Pia in Denys, ne glede na to pod katero zastavo nastopata. To pa je dejstvo in ga noben komentar tukaj ne bo spremenil.
Logiran
LAKIE
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #27 : ponedeljek, 29.08.2016 : 17:13:04 »

Najprej moram Slicey Tristana peljat na sprehod, potem bom pa odgovorila...
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #28 : ponedeljek, 29.08.2016 : 17:20:51 »

Ojla,
Ker smo sele na poti iz razstave v Bruslju, se javljam zgolj na hitro, po tem ko je do mene prisla novica, da se pise o meni/naju.
Verjetno je Slovenija edina drzava, kjer pride do blatenja in raznih namigovanj po tem, ko dosezes uspeh, namesto da bi ti cestitali in bili ponosni z rezultati in zastopanjem le te v svetu.
Hvala vsem, ki se veselite z nama in naju podpirate. Cestitke tudi vsem slovenskim in neslovenskim razstavljalcem za dosezene uspehe.
Za vse ostale pa nimam besed, sem pa vedno dosegljiva na telefon ali preko emaila, ce kdo rabi kaksno dodatno pojasnilo ali ima vprasanje - mogoce boljse kot preko foruma?
Lp
Logiran
LAKIE
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 29.08.2016 : 22:19:14 »

NatasaPR verjamem, da nisi nikogar želela dajati v nič, tega ti nihče ne očita, tudi v to da vsem privoščiš uspeh ne dvomim.
Ves čas pojasnjujemo le, da za to katero zastavo oz državo organizator napiše ob ime psa ni pomembno kdo je vzreditelj - lastnik legla, ampak kdo je lastnik psa. Pes pravzaprav niti ne nastopa pod državo, ker nikjer ni rubrike država izvora, država psa...
Je pa rubrika vzreditelj in rubrika lastnik in ob lastniku je navedena država, torej lastnika. 

Ponovno pojasnjujem, da med kitajci in lakelandi razen v pasmi ni nobene razlike. Vsi so iz psarne ki ni slovenska, vsi imajo eno solastnico, ki je slovenka in enega solastnika ki ni slovenec.

Res je, pred nakupom psa sem precej dolgo šnofala in poizvedovala, hodila na razstave, zbirala informacije, primerjala pse in psarne iskala vzreditelje... tako da precej dobro vem od kod je Slicey Tristan in kdo je bil lastnik legla v katerem se je skotil. Pii in Denysu  sem neskončno hvaležna da sta tako natančno upoštevala naše želje, pričakovanja, način življenja in zmožnosti in nam zaupala to zlato pasjo dušo. Smatram ga za slovenskega psa, pa ni vpisan v slovensko rodovno knjigo, in tudi ne bo, vse dokler mi ne rata naštudirat vseh pravil KZS oziroma dokler to ne bo nujno potrebno zaradi slovenskega šampionata, ki pa ga ne bo začel delati dokler ne ugotovim, kaj je s temi pravili, ki urejajo pogoje za pridobitev slednjega.

Pia, dobrodošla nazaj. Smiley
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  mojpes.net vabi na prireditve  |  Pretekle prireditve  |  Tema: Evropska razstava psov, Bruselj, 26. - 28. 8. 2016
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines