mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:05:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Psi v planinskih postojankah
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi v planinskih postojankah  (Prebrano 4117 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« : sreda, 01.06.2016 : 08:56:15 »

Ker so od moje zadnje nočitve v planinski koči (oz. v zimski sobi) s psičko minili že takorekoč eoni, se razgledujem, kakšna je trenutna situacija glede tega vprašanja.
Nisem našla uradnega stališča (recimo PZS).
Je to še vedno prepuščeno posameznim kočam oz. skrbnikom?
Morda kdo ve, ali obstaja kakšen seznam koč, kjer je možno prenočiti s psom (drvarnice oz. ločeno spanje etc. ne pridejo v poštev)?
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 24.07.2016 : 14:41:59 »

Moja sestra je lani delala transverzalo in malo spraševala v kočah, kako je s psi. Baje je različno od koče do koče, večinoma od lastnikov in oskrbnikov koče. Včasih lastniki dovolijo, da se oskrbniki sami odločijo ali bodo sprejemali pse ali ne, včasih pa je prepoved s strani lastnikov in ni trte mrte.
Za seznam pa ne vem. Me pa zanima, če obstaja kje kak seznam ali tema o psih v hribih? Izkušnje lastnikov psov, poti, ki so primerne in prijetne za pse?
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 24.07.2016 : 16:25:36 »

Ti kar povem, da čez Pohorje-nikjer. Mogoče kje kak bungalov. Drugače pa čeprav je minilo že bogsigavedi koliko let od tvojih planinskih dni, se ni spremenilo nič. Psi noter ne smejo. V velikanski večini slovenskih koč, še vedno raje prenočijo prešvicane ljudi, ki smrčijo, kot vzgojenega psa. Žal.

Na Avstrijski strani je situacija bistveno boljša. Psi smejo v skoraj vse koče, ni problema z nočitvijo. 

Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #3 : nedelja, 24.07.2016 : 16:33:33 »

Na Krimu je oskrbnik, ki je vesel gostov s psi, imajo tudi sami psa. Ne vem pa, če lahko recimo prespiš. Po mojem je najboljše poklicat in vprašat.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Psi v planinskih postojankah
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines