mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:01:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Ali je pesjak primeren za boreder collia??
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ali je pesjak primeren za boreder collia??  (Prebrano 4212 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Aljazss
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : ponedeljek, 01.08.2016 : 14:38:37 »

Razmiljam o nakupu psa, pasme border collie.
Zanima me ali je pesjak primeren za to pasmo, saj živimo ob cesti kjer je veliko avtomobilov, kolesarjev in pešcev, border collie pa, kakor sem prebral,  jih včasih tudi lovi, saj je zelo živahen pes. Ker seveda cel dan nisem doma, me precej skrbi, predvsem zaradi avtomobilov.

Lp
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 01.08.2016 : 16:01:53 »

Tvoje vprašanje se mi zdi čisto zgrešeno Huh. Noben pes, pa naj bo border ali pa kakšna malo manj živahna pasma, ne sme niti za trenutek priti v situacijo, ko lahko skoči na cesto Lips Sealed. Ne gre za pasji karakter, ampak za osnovno varnost, ki jo moramo nuditi psu. Verjemi, da ga ni psa, ki bi se mirno sprehajal okoli hiše in mu ne bi vsaj enkrat padlo na pamet, da je mogoče na drugi strani ceste kaj zanimivega in vrednega ogleda. Glede borderja pa ... preberi čim več o tej pasmi, pozanimaj se pri tistih, ki živijo z njimi - so zahtevni psi, polni energije in potrebujejo zelo veliko pozornosti, raznolikih fizičnih in umskih aktivnosti. Ob človeku, ki je "cel dan zdoma", bo tak pes neznansko nesrečen Sad. Pa naj bo v pesjaku, ali pa prost kot ptiček na veji butnglavc
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #2 : torek, 02.08.2016 : 08:15:43 »

Border bi lahko kvečjemu v hlevu z drobnicu spal. Pa povečini ne en sam, ampak 2-3.
Sicer pa so borderji zelo občutljivi psi in neprimerni za bivanje v boksu. Prav noben mlad pes ne bi smel prebivat v boksu, neglede na pasmo, ker je čisto preveč občutljiva faza odraščanja, vzgoje, socializacije.

So vzreditelji berncev, nemških dog, Nojev, ki pse ne dajajo ljudem, ki jih ne bodo imeli s sabo v hiši.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Ali je pesjak primeren za boreder collia??
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines