mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:31:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: renčanje in lajanje na druge pse
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: renčanje in lajanje na druge pse  (Prebrano 13124 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #15 : nedelja, 31.08.2008 : 13:26:08 »

Klaj je odkar je kastriran enak. Na daleč jih ignorira, steče včasih pozdravit, če mu rečem, da naj le gre  Smiley Ima nekaj stalnih prijateljev- ang. koker španjelka Kelly, nemška bokserka Aja, NO Lina, zlata prinašalka Geja, pirenejc Aron...

Ker je zelo energičen, včasih prestraši manjše pse, ko tako razigrano gre proti njim. Tudi lastniki se naju bojijo, ker je velik in črn  Tongue On bi se pa samo igral.

Pred kratkim sta se igrala z nekastriranim samcem staforda, star je tri leta.. Skupaj sta se podila za žogo. Staford je odlično socializiran, Klaj je pa tudi vzoren. Razen enkrat je Klaj spustil lajež. Takrat smo pač odvzeli žogo in sta se sama igrala naprej. Res čudovito za pogledat. Ovira ga le njegov videz  Undecided Dosti lastnikov kar vstran vleče...  Huh

Evo ga (starejša slikica):


Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #16 : nedelja, 31.08.2008 : 13:52:12 »

Se mi zdi da raje pridejo vohat zadnjo plat ja pa ga to tako moti in potem napade zelo na hitro. Umika zadnjo plat, potem pa že po parih sekundah napade, če se pes ne spelje. Potem grejo psi stran mene pa panika zagrabi če je vse v redu. Vendar je samo butanje s telesi ob telo in veliko renčanja, nobenemu se nič hudega ne naredi.
Torej tukaj nimam ničesar za narest, razen podit spuščenega psa, ki prihaja proti nama. Škoda da do tega prihaja, ker nikoli prej ni in je bil sprehod vedno tako lepo miren, zdaj sem p na trnih če vidim drugega psa spuščenega.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #17 : nedelja, 31.08.2008 : 13:53:47 »

A je možno, da je odkrar je kastriran manj samozavesten in zato ga je strah in iz strahu napade? Klaj je le še mlad in je bil kastriran, Nik je pa 9 let imel moda.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #18 : nedelja, 31.08.2008 : 14:50:55 »

zalarjeva, to obdobje (teženja drugih psov) mine in potem je spet vse ok. Skokija so tudi kar naprej poskušali naskakovat in mu je šlo seveda zelo na živce, sedaj pa ne "diši" več in nihče več ga ne naskakuje Smiley
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #19 : nedelja, 31.08.2008 : 15:27:28 »

Po kolikšnem času pa mine? On je kastriran že več kot eno leto.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #20 : nedelja, 31.08.2008 : 18:03:51 »

Mene tudi to zanima.
Vidla sem tudi pse kastrirane že nekaj let pa se samcem skoraj zrola ko to zavohajo.

zalarjeva. Nikoli ne reci nikoli. (da je mogoče manj siguren vase) Naš se sicer obnaša identično kot prej. Drugi samci so spremenilil obnašanje. No, samo nekateri...

In če so bolj vsiljivi kot prej, gre komot tvojemu to na živce. Jaz pač ne pustim, da bi ka kaki samec nadlegoval, ampak ni pa treba bit napet in pričakovat nalet iz vsakega ovinka. Tvojo napetost pes takoj začuti.

Pse z lastniki opozori da tvoj tega ne mara, take brez lastnika pa odženi še preden ta zavoha. Tvoj pa naj se lepo usede Wink

Psico sem morala prav učit kaj mora naredit, da ji ne morejo lest v rit hi hi
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #21 : nedelja, 31.08.2008 : 18:20:03 »

Hvala, bom še naprej tulila naj primejo svoje pse. Tulim, pa mi rečejo da njihov ni hud in da ne bo nič naredil. Pa jim povem, da bo moj, da moj pes ne mara psov, potem pa začnejo svojega klicat in je tako, kot bi se pogovarjali s steno.  Angry Nevem zakaj imajo psa spuščenega če ne obvlada odpoklica-moj ga super! Bo pa sedel pa bom jaz z vrvico mahala proti tujemu psu-to je že velikokrat zaleglo, pa seveda tulila naj gre stran.  Undecided
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #22 : nedelja, 31.08.2008 : 18:23:33 »

Samo brez raburjanja.   Wink

Mej poper sprej s sabo in kmalu se te bodo izogibali vsi povratniki hi hi   
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #23 : nedelja, 31.08.2008 : 18:58:10 »

U, a se to kupi v trgovini za male živali?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 31.08.2008 : 19:31:31 »

Tudi. Sicer ga prodajajo tudi drugje. Sigurno se ga da dobit tudi v kaki trgovnini Lovec pa verjetno še kje...
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: renčanje in lajanje na druge pse
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines