mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 11:19:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup Samojeda
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nakup Samojeda  (Prebrano 4410 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
golddevil
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : ponedeljek, 07.11.2016 : 16:07:54 »

Pozdravljeni!

S partnerjem si želiva v bodoče psa pasme Samojed. Zaradi prostorne stiske in še nekaj drugih dejavnikov bo kuža za enkrat ostal samo še želja. Sad Glede pasme Samojed sem že veliko slišala in našla informacij na internetu, ne najdem pa psarn, vzrediteljev, ki bi imeli Samojede. Zanima me koliko časa prej se je ponavadi potrebno s psarno/vzrediteljem dogovoriti za psička? Nekje sem prebrala, da se na leglo lahko čaka tudi po več let?  Shocked
Psa bi imela čez 2 - 3 leta.
Hvala in lp,
Golddevil
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 07.11.2016 : 16:59:08 »

Med člani mojpes.neta trenutno ni vzrediteljev samojedov, zato konkretnih podatkov tukaj ne bo. Predlagam, da vprašate na Kinološki zvezi Slovenije.

Glede rezervacije mladiča in čakalnih vrst je vse odvisno od dogovora z vzreditelji.
Logiran

Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 09.11.2016 : 13:52:39 »

Ker se žal na tem forumu ne sme konkretno govoriti o izkušnjah z določenimi vzreditelji ali koga kam konkretno usmeriti bom rekla splošno vodilo...Pri liniji preštudiraj, glej koliko časa živijo (dolgoživost je pomembna), našturaj kolke, komolce, sprašuj o alergijah na prehrano, če se pojavlja in kake druge zdravstvene težave morda imajo njihovi psi, čeprav so načeloma kar zdrava pasma. Glej posnetke gibanj, poglej si gibanje v živo, ker se deduje. Glej tudi izven meja SLO, se splača. Meni je

Poveži se z lastniki psov in jih spoznavaj v različnih okoljih, da si lažje ustvariš realno sliko neke linije.

Vzreditelja izberi glede na to kaj ti je važno. Pri meni namreč odpadejo vsi, ki hodijo samo na razstave in niso aktivni v kaki drugi športni disciplini (RO, obedience, agility, canicross, dog dancing, delo z nosom, reševanje....), pač hočem od vzreditelja neki več kot samo show linijo. Po več let čakaš pri določenih vzrediteljih, ki imajo redko legla ali če si žališ točno določeno kombinacijo, starša, če si malo bolj izbirčna glede tega kaj si želiš od vzreditelja in psa.

Samojed je tudi "moja" pasma. Ga še nimam, ampak pride na vrsto čez čas. Meni so ljube iz Norveške, Švedske, tudi na Madžarskem, pa v Rusiji je meni eni par všeč.  Kiss Se pa tudi pri nas dobijo fajni. Ampak ne pogosto.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : četrtek, 10.11.2016 : 10:47:15 »

Pri nas se dobijo izjemno fajni.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 10.11.2016 : 12:37:48 »

 Ampak ne škodi pa še kje drugje pogledat, če pri nas takrat ne bo fajn legla in prostega mladička. Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup Samojeda
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines