mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 13:08:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Izguba vida pri psu in čudno obnašanje
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izguba vida pri psu in čudno obnašanje  (Prebrano 19465 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #15 : četrtek, 01.12.2016 : 14:45:51 »

V Topolšici so odlični in zaradi tega zelo zasedeni. Pokliči že danes, da boste čimprej na vrsti.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 01.12.2016 : 14:50:04 »

Trstenjak morda tudi nima CT, nima ga prav veliko klinik in vet. postaj, magnetno pa še manj. RTG pa skoraj vsak.
S takim psom jaz na sprehode v pravem pomenu besede ne bi hodila, ampak samo v bližini doma, da se lahko čimprej evakuirata.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 01.12.2016 : 14:51:52 »

ah prehiter enter. Kaj je bolj koristno CT-magnetna...Navadno delajo magnetno, ko CT ne pokaže zadosti. Pri magnetu, sploh s kontrastom se vidi več in druge zadeve, kot pri Ctju. Moraš pa veterinarju za čisto vse simptome in zadeve povedat, ko se boš menil za CT, da boš čimprej na vrsti.
Logiran
pitra
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 01.12.2016 : 14:55:40 »

Pitra ne dela reklame samo svetuje. Tudi rast tumorja zavira CBD. Tudi veterinarji, ki zdravijo z naravnimi zdravili jo priporočajo, berite kaj o tem.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #19 : četrtek, 01.12.2016 : 15:51:59 »

Lahko da. samo potem napiši: ko bosta z veterinarjem razglabljala o raznih možnostih zdravljenja, omeni še konopljino smolo, ki je v nekaterih primerih imela pozitivni učinek. NIČ se ne daje brez vednosti veterinarja.
Logiran
pitra
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #20 : petek, 02.12.2016 : 08:16:50 »

no pišem: Ko boste z veterinarjem razglabljala o zdravljenju vašega psa, omenite tudi, da bi ga zdravili s smolo industrijske konoplje, še prej pa o CBD preberite čim več na netu. Tudi moji veterinarki (pri Zajc-Trstenjak sem to povedala in se je strinjala, da psička ne gre na težko operacijo, kemoterapijo in obsevanje in verjamem, da bo dobrih novic vesela, to so, da je naša psička še vedno z nami).
Lanabela zadovoljna?
Logiran
Alfonzo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #21 : petek, 02.12.2016 : 09:26:37 »

Trstenjak morda tudi nima CT, nima ga prav veliko klinik in vet. postaj, magnetno pa še manj. RTG pa skoraj vsak.


Kot je meni znano, sta samo dva CT-ja v Sloveniji - v Topolščici in Postojni, verjetno ga Trstenjak zato ni predlagal, ker ga nima.
Glede čakalnih dob - jaz sem bila v Postojni še isti dan na vrsti. Pa nočem delati reklame zanje, sploh ne, samo povem, če bi bile v Topolščici daljše čakalne dobe.
Logiran
Donzo
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #22 : petek, 02.12.2016 : 11:41:11 »

V Topolščici je prvi termin šele v sredo. Pa še to ker je nujno. Bo pa psa verjetno obdržal na opazovanju.
Zaenkrat bo opravil preglede drugih organov, nato pa bomo videli, če je sploh smiselno delati CT.
Meni je vseeno ali Topolščica ali Postojna. Rad bi samo, da pregled opravi dober veterinar nevrolog.
S postojno ste zadovoljni?
Logiran
Alfonzo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #23 : ponedeljek, 05.12.2016 : 11:04:01 »

CT so mojemu kužku v Postojni opravili zelo kvalitetno, na to res nimam pripomb, ampak so pa bile druge stvari, ki so me zmotile.
Na tvojem mestu, sploh če je kuža na opazovanju pri veterinarju ta čas, bi počakala do srede in šla v Topolščico.
Logiran
Donzo
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 11.12.2016 : 16:32:39 »

Živjo

Smo bili na pregledu v Topolščici. Z odnosom dr. Matka sem zelo zadovoljen, žal je pa diagnoza zelo slaba.
Za slikanje se nismo odločili, ker je doktor že na podlagi videoposnetkov, naše obrazložitve in pa obnašanje psa med pregledom (namreč zaradi vožnje je bilo stanje zelo slabo, napad je bil zelo močen), povedal, da gre za hudo okvaro v možganih, za katero je malo možnosti, da se popravi. In pa da dvomi, da bi se na CT slikanju sploh kaj pokazalo. Zelo korekten in fer odnos z njegove strani, da ni vsiljeval slikanja, če praktično ni smiselno.
Tako da je predpisal zdravilo Lyrica v kombinaciji z Epiphenom. Dober izid zdravljenja pa je malo verjeten, glede na slabo stanje psa.
Stanje je zaenkrat nespremenjeno oziroma slabše zaradi stranskih učinkov tablet. Pes je kar pošteno zadet.
Vse bolj se mi zdi, da je vztrajanje pri zdravljenju samo izogibanje neizogibnemu. Še posebej sedaj, ko se bližajo časi pokanja petard in raket, kar je psa že prejšnja leta vznemirjalo.
Bom se še posvetoval z dr. Matkom, če je pametno vztrajati pri zdravljenju. Namreč težko je spremljati tako nebogljenega psa, čeprav se trudi, ampak mu koordinacija povsem odpove. Tudi hrane ni sposoben normalno žvečiti in mu pada iz ust, ga je potrebno skoraj pitati. Tudi ko ga pokličem, ponavadi gre v povsem drugo smer, kot bi moral. Zaveda se pa verjetno praktično ničesar ne.
 
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #25 : ponedeljek, 12.12.2016 : 07:42:29 »

Hudo  Sad Na tvojem mestu bi se s psom ulegla nekam na mehko in pomirjujoče pogovorila o vsem, kar je še za povedat. Kako je bilo lepo, kako je zdaj, na koncu bi ga še pa nafehtala naj proba hitro kak čudež izvest, ker sam veš, da ga takole pustit ne moreš dolgo.. Stokrat mu povej, koliko ga imaš rad in da vse kar delaš, delaš v njegovem najboljšem interesu.

Malo v razmislek - http://www.terryglasco.com/puppies-euthanasia.php
Logiran
pitra
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 12.12.2016 : 09:31:04 »

če želiš mi lahko napišeš mail, jaz bi, če dovolite še enkrat, napisala, da pri nevroloških težavah zelo pomaga smola industrijske konoplje. Omili lahko veliko težav z napadi panike, bolečine, zavira rst tumorjev...
Logiran
Donzo
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #27 : ponedeljek, 12.12.2016 : 20:00:56 »

Živjo še enkrat.

Odločil sem se, da izvedemo to terapijo s tableti do konca, razen če se stanje poslabša. Očitno je, da je doza zdravil trenutno premočna, zato bomo malce zmanjšali odmerek. Drugače pa nekaj napredka je, ampak v odsotnosti psa zaradi zdravil ta ne pride tako do izraza. Po temi ni več problem se sprehajati, apetita ima precej več, tudi razigran je dostikrat, kar prej ni bil. Kljub slabi motoriki se hoče igrati igro, ki se jo je rad igral pred boleznijo. Problem je predvsem zame, ker nima skoraj nobenega občutka in te hitro zadane z zobmi  Smiley  Predvsem s ploskanjem dosežem, da mi pes sledi, teče za mano, skače in pokaže res veliko volje do igranja. Tukaj je viden napredek, čeprav ne vsak dan.
Po drugi strani pa je orientacija po večini res slaba, prav tako občutek praktično za vse. Najbolj se zagotovo opazi pri hranjenju.
Tako da od danes naprej prejema manjšo dozo tablet, naprej se pa slišimo z Matkom, kakšna bodo opažanja.
Ima kdo izkušnjo s temi zdravili?
Že nekajkrat sem se pri sebi odločil, da je uspavanje najbolj humana izbira, pa me takrat vedno preseneti z znaki izboljšanja. Se pa tolažim s tem, da njemu najbrž ni preveč hudo, ker se verjetno ne zaveda vsega.
Upam, da se zadeva vsaj malo stabilizira. Da bi ga lahko prostovoljno spravil v avto in mogoče v kakšno drugo okolje za nekaj časa. Prav tako je problem pri oskrbi psa v moji odsotnosti, komu ga zaupati oziroma komu bo pes zaupal.


Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #28 : ponedeljek, 12.12.2016 : 20:38:54 »

Odlično, držimo pesti Smiley
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #29 : torek, 13.12.2016 : 07:25:15 »

CBD  in ostale dodatke se lahko dodaja samo v sodelovanju z veterinarjam. Pes je na zdravilih in kdo ve kako bi bilo v kompletu s CBD. Jaz ne bi karnekaj napamet, ker to ni glih kapsula omega 3.

Logiran
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Izguba vida pri psu in čudno obnašanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines