mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 11:17:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: ali sem ravnala prav?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: ali sem ravnala prav?  (Prebrano 5970 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jaz66
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« : sobota, 03.12.2016 : 00:52:54 »

ali sem ravnala prav se sprašujem dva meseca odkar sem dala uspavat kužija kateri je bil z mano okrog 10 let.
Kuži je bil iz zavetišča točne starosti niso vedeli torej je bil na koncu predvideno 14 let. Ze od prihoda smo zaceli opazat slepoto ampak s tem se seveda da živet brez problema. Cez leta je imel obdobje lulanja po kapljicah in diagnoza vlka vlka prostata in smo ga kastrirali ampak se je zelo zelo pocasi zmanjsrvala pa vseeno ostala vlka in posledicno tezko iztrebljanje in stevilna vnetja torej na skoraj vsaje tri tedne kri v urinu vmes pa vcasih urin bel ko mleko in od vseh antibiotikov ni pomagalo nic saj je postal imun na njih. Torej je blo vse kronicno. Par let sem ga opazala da nonstop sedi ampak res nonstop in to kot na kaktusu cemu je bil to vzrok ni blo vedet. Vmes je tudi imel obdobje kasljanja in diagnoza pljucni edem sledil je edemid visoka doza zjutraj in zvecer in pol je blo s pljucami vredu. Zaradi slepote si je dvakrat poskodoval oko in sem mu zadnje mesece v ocke redno dajala umetne solze. Torej tezave za tezavo. No piko na i da sem se še bolj sekirala sem opazila polek tega hudičevega sedenja tresočo zadnjo tačko in spodvihan rep med noge,sploh ga več ni dvignil in tud pri odvajanju se je čisto pokrčil in 14dni driskal jaoo

Najbolj me zalosti ker mi ni znal povedat stopnje bolečine..lahko sem ga samo opazovala in molila da bi ponoči sam v miru zaspal ker nisem več vedela kaj bi. Na sprehode sma se vedno hodila ampak se ni mogel zalavfat.
Na koncu sem ga peljala k dr kjer smo scustli zleze in dobil antibiotike vendar sem se po 10dneh vrnila ker je rep bil se vedno med nogami in zadnja 2 dni je jedel cist z zobmi kar mi je blo zelo cudno saj je vedno ponorel ob konzervi ko sem jo odpirala tista dva dni pa se je samo zasukal in v kočo.
Pri dr je kazal bolečine ob zadnjičnem pregledu..že ob samem dvigu repa je bila katastrofa. In sem se odločila da zaspi.

Sem storila prav? In ne morem pozabit kako ga je bilo strah..ves tresoč joj

In tud moram vprasat kak odhod v večnost so imeli vaši kužki?? Moj je dobil najprej pomirjevalo in je trajalo kr enih 15min da je zaspal no sicer obcutek za čas je takrat čudn nato je dobil v veno predozirno dozo t61. Ob prehodu v večnost je malo stresel tacke dvignil rep izpustil pline in izdihnil kot človek. Pa me zanima če je vse to normalno oz živci po smrti??

Me lahko kdo potolaži oz napiše svojo podobno izkušnjo?
Logiran
jaz66
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 03.12.2016 : 01:02:19 »

ali sem ravnala prav se sprašujem dva meseca odkar sem dala uspavat kužija kateri je bil z mano okrog 10 let.
Kuži je bil iz zavetišča točne starosti niso vedeli torej je bil na koncu predvideno 14 let. Ze od prihoda smo zaceli opazat slepoto ampak s tem se seveda da živet brez problema. Cez leta je imel obdobje lulanja po kapljicah in diagnoza vlka vlka prostata in smo ga kastrirali ampak se je zelo zelo pocasi zmanjsrvala pa vseeno ostala vlka in posledicno tezko iztrebljanje in stevilna vnetja torej na skoraj vsaje tri tedne kri v urinu vmes pa vcasih urin bel ko mleko in od vseh antibiotikov ni pomagalo nic saj je postal imun na njih. Torej je blo vse kronicno. Par let sem ga opazala da nonstop sedi ampak res nonstop in to kot na kaktusu cemu je bil to vzrok ni blo vedet. Vmes je tudi imel obdobje kasljanja in diagnoza pljucni edem sledil je edemid visoka doza zjutraj in zvecer in pol je blo s pljucami vredu. Zaradi slepote si je dvakrat poskodoval oko in sem mu zadnje mesece v ocke redno dajala umetne solze. Torej tezave za tezavo. No piko na i da sem se še bolj sekirala sem opazila polek tega hudičevega sedenja tresočo zadnjo tačko in spodvihan rep med noge,sploh ga več ni dvignil in tud pri odvajanju se je čisto pokrčil in 14dni driskal jaoo

Najbolj me zalosti ker mi ni znal povedat stopnje bolečine..lahko sem ga samo opazovala in molila da bi ponoči sam v miru zaspal ker nisem več vedela kaj bi. Na sprehode sma se vedno hodila ampak se ni mogel zalavfat.
Na koncu sem ga peljala k dr kjer smo scustli zleze in dobil antibiotike vendar sem se po 10dneh vrnila ker je rep bil se vedno med nogami in zadnja 2 dni je jedel cist z zobmi kar mi je blo zelo cudno saj je vedno ponorel ob konzervi ko sem jo odpirala tista dva dni pa se je samo zasukal in v kočo.
Pri dr je kazal bolečine ob zadnjičnem pregledu..že ob samem dvigu repa je bila katastrofa. In sem se odločila da zaspi.

Sem storila prav? In ne morem pozabit kako ga je bilo strah..ves tresoč joj

In tud moram vprasat kak odhod v večnost so imeli vaši kužki?? Moj je dobil najprej pomirjevalo in je trajalo kr enih 15min da je zaspal no sicer obcutek za čas je takrat čudn nato je dobil v veno predozirno dozo t61. Ob prehodu v večnost je malo stresel tacke dvignil rep izpustil pline in izdihnil kot človek. Pa me zanima če je vse to normalno oz živci po smrti??torej če je v spanju dobil tisto predozirno dozo se po mojem ni zavedal a ne??

Me lahko kdo potolaži oz napiše svojo podobno izkušnjo?
Logiran
Alfonzo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 05.12.2016 : 10:59:12 »

Pravijo, da dober lastnik ve, kdaj pride čas, ker pozna psa in ga čuti. Je pa grozno, ker ne znajo povedati, koliko jih boli, tako da lahko to samo ugibamo iz njihovega obnašanja.
Če si ti začutila, da pes trpi in da ni več smiselno in humano, da nadaljuje, potem je verjetno bil čas za tvojega kužka, da se poslovi.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #3 : ponedeljek, 05.12.2016 : 11:28:48 »

Težko je komentirat ali ste naredili prav ali ne po tem zapisu. Če je imel dobro veterinarsko oskrbo in se ni dalo kaj več narediti in se je pes mučil ter ni imel več kvalitetnega življenja, je seveda evtanazija edina prava izbira. Pri živalih imamo to srečo, da jim lahko to zagotovimo.

Glede samega postopka evtanazije pa je to seveda normalno  - najprej dobijo pomirjevalo, potem pa še ti. T61. Ker se sprostijo mišice, se lahko psi tudi polulajo/pokakajo, nekaj časa po smrti pa lahko še trzajo.

Iskreno sožalje!
Logiran
jaz66
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 05.12.2016 : 21:44:14 »

Po opazovanju sodeč ko sem ga opazovala je pretehtalo več njegove otožnosti kot kakovostnega življenja...od tega bolečega sedenja pa bolečin pod repom,težkim odvajanjem,pljučnega edema do krvavega urina po par dni skupaj..pa vendarle še je šel z mano na sprehod in vonjal po grmičkih pa se odzval na mene vendar še to včasih "na silo"...ampak..😢 zelo težka odločitev
Logiran
bižu
novinec
*
Sporočil: 42


WWW
« Odgovor #5 : petek, 24.02.2017 : 09:26:01 »

Se strinjam s predhodniki. Če si čutila, da se kuža muči, potem si storila prav. Kdaj je prav, bi lahko še kaj nrdila, da bi blo bolje, kam bi ga še peljala ipd. vprašanja so se meni rolala po glavi 24/7, ko sem bila pred isto odločitvijo. Morm povedat, da sem se počutila grozno, po drugi strani pomirjeno, ker sem vedla, da karkoli še naredim za mojo bižu ji bo mogoče samo v intervalih podaljševalo življenje, bolečine bodo pa ostale. Tako, da je bila odločitev logična. VSE, res vse bi dala, če bi ji lahko pomagala! Pa sem vedla, da ji lahko kupim samo še mogoče pol leta, mesec, teden... Ni se mi zdelo prav, da, kljub temu, da sem si močno želela, da vseeno ostane še malo pri meni, da bi dopustila, da psička trpi. Tega si pa ne bi odpustila! To, da smo jo odrešili muk... odpustit si nimam kaj, samo preboleti bo zelo težko, ker sem jo pa mela rada z vsem svojim bitjem! Vem pa, da ji je sedaj lepo...
Logiran
jaz66
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #6 : sobota, 25.02.2017 : 23:17:26 »

Hvala vam bizu za te besede. Jaz upam da sem storila prav in da mi je sedaj hvalezen. Vem da bi se bil sedaj po stirih mesecih z mano ampak ko vem da bi mu samo podaljsevala.. Vi tud verjamete v ta odhod v vecnost da nicesar ne cutijo ko dobijo pomirjevalo in so ti "gibi oz plavanje" le po smrti?
Logiran
jaz66
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 26.02.2017 : 08:25:55 »

Narobe sem vprasala ..ko dobijo pomirjevalo in nato glavno injekcijo ce verjamete v to da so gibi kot so plavanje in izpust plinov le efekt po smrti?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: ali sem ravnala prav?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines